Boys

Division I

Bidistrict scores

(1) St. Paul’s 5, (32) Alexandria 0

(17) Baton Rouge High 3, (16) St. Amant 2

(9) Ruston 2, (24) North Caddo 1

(25) Fontainebleau 2, at (8) Captain Shreve 1

(5) Catholic 8, (12) Airline 2

(12) Sulphur 2, (21) C.E. Byrd 0

(20) Dutchtown 3, (13) West Monroe 2

(4) Mandeville 3, (29) McKinley 1

(3) Jesuit 3, (30) John Ehret 0

(14) Grace King 6, (19) Central Lafourche 1

(11) Lafayette 4, (22) Ouachita Parish 1

(6) Brother Martin 3, (27) Destrehan 1

(7) Denham Springs 2, (26) Hammond 0

(10) Bonnabel 3, (23) Zachary 1

(15) Northshore 2, (18) New Iberia 1

(2) Acadiana 10, (31) Pineville 0

regional pairings, results

(1) St. Paul’s 3, (17) Baton Rouge High 0

(25) Fontainebleau at (9) Ruston

(12) Sulphur 2, (5) Catholic 1

(4) Mandeville at (20) Dutchtown, 6 p.m. Thursday

(14) Grace King at (3) Jesuit, 6 p.m. Thursday at John Ryan Stadium

(11) Lafayette at (6) Brother Martin, 7 p.m. Wednesday, Pan American Stadium

(7) Denham Springs 2, (10) Bonnabel 1

(15) Northshore at (2) Acadiana

Division II

Bidistrict scores

(1) Beau Chene 10, (32) Landry-Walker 0

(16) Tioga 2, (17) South Terrebonne 0

(9) St. Thomas More 10, (24) Opelousas 0

(8) Neville 6, (25) Belle Chasse 1

(5) Vandebilt Catholic 8, (28) North DeSoto 0

(12) Benton 5, (21) Belaire 0

(13) Lakeshore 3, (20) DeRidder 0

(4) East Jefferson 6, (29) Pearl River 0

(3) Bolton 2, (30) Salmen 0

(14) Lutcher 2, (19) Riverdale 1

(11) Morgan City 8, (22) West Ouachita 0

(6) E.D. White 6, (27) Bastrop 0

(7) Ben Franklin 8, (26) Plaqumine 0

(10) Leesville 5, (23) Westgate 0

(15) Teurlings Catholic 4, (18) Loyola 0

(2) St. Michael the Archangel 9, (31) Ellender 0

regional pairings, results

(17) Tioga vs. (1) Beau Chene, 6 p.m. Wednesday

(8) Neville 1, (9) St. Thomas More 0

(12) Benton at (5) Vandebilt, 4 p.m. Wednesday

(13) Lakeshore at (4) East Jefferson, 7 p.m. Thursday

(14) Lutcher at (3) Bolton, 5:30 p.m. Thursday

(11) Morgan City (6) E.D. White, 6 p.m. Thursday

(10) Leesville at (7) Ben Franklin, 3:30 p.m. Thursday

(2) St. Michael 1, (15) Teurlings Catholic 0

Division III

Bidistrict scores

(1) St. Louis Catholic 8, (32) Abbeville 0

(17) Menard 3, (16) Evangel Christian 1

(9) St. Charles Catholic 3, (24) Ouachita Christian 0

(8) Westminster 2, (25) St. Thomas Aquinas 0

(5) Catholic-NI 9, (28) Pope John Paul II 0

(12) Lusher 4, (21) Opelousas Catholic 1

(13) Episcopal 6, (20) Runnels 3

(4) Newman 10, (29) Archbishop Hannan 0

(3) Northlake Christian 3, (30) Ascension Episcopal 0

(14) Parkview Baptist 2, (19) Dunham 1

(11) Rapides 1, (22) Glenmora 0

(6) Episcopal School of Acadiana 4, (27) Country Day 0

(7) St. Frederick 2, (26) West Feliciana 1

(23) Riverside Academy 3, (10) North Vermilion 0

(15) Haynes Academy 3, (18) Lafayette Christian 0

(2) University 7, (31) Christian Life 0

regional pairings, results

(1) St. Louis at (17) Menard, 6 p.m. Wednesday

(9) St. Charles at (8) Westminster Christian, 6 p.m. Wednesday

(12) Lusher at (5) Catholic-New Iberia

(4) Newman 5, (13) Episcopal 1

(3) Northlake Christian 2, (14) Parkview Baptist 1

(6) Episcopal School of Acadiana 2, (11) Rapides 1

(23) Riverside at (7) St. Frederick, 4 p.m. Thursday

(2) University 2, Haynes Academy 0

Girls

Division I

Bidistrict results

(1) Mount Carmel 12, (32) West Jefferson 0

(17) Terrebonne 2, (16) Dutchtown 1

(9) Northshore 2, (24) Barbe 0

(8) C.E. Byrd 2, (25) Carencro 1

(5) St. Joseph’s Academy 10, (28) Alexandria 0

(12) Baton Rouge High 1, (21) Parkway 0

(13) Comeaux 5 (20) Thibodaux 0

(4) Mandeville 6, (29) Zachary 0

(3) Dominican 4, (30) St. Amant 0

(14) Denham Springs 5, (19) Sulphur 0

(11) Natchitoches Central 2, (22) Caddo Magnet 1

(6) West Monroe 5, (27) Pineville 0

(7) Fontainebleau 6, (26) Hahnville 0

(10) Acadiana 3 (23) Archbishop Chapelle 1

(15) East Ascension 3, (18) Lafayette 2 shootout

(2) St. Scholastica 7, (31) Slidell 0

Regional pairings, RESULTS

(1) Mount Carmel 9, (17) Terrebonne 0

(9) Northshore at (8) C.E. Byrd

(5) St. Joseph’s 3, (12) Baton Rouge High 0

(4) Mandeville 3, (13) Comeaux 0

(3) Dominican 5, (14) Denham Springs 1

(11) Natchitoches Central 1, (6) West Monroe 0

(7) Fontainebleau 1, (10) Acadiana 0

(2) St. Scholastica 4, (15) East Ascension 0

QUARTERFINAL PAIRINGS

(1) Mount Carmel vs. Northshore-Byrd winner

(5) St. Joseph’s Academy at (4) Mandeville, 5 p.m. Monday

(3) Dominican at (11) Natchitoches Central

(7) Fontainebleau at (2) St. Scholastica

Division II

Bidistrict results

(1) Loyola 9, (32) Northwood-Shreve 0

(16) East Jefferson 2, (17) South Terrebonne 0

(9) Neville 12, (24) Westgate 0

(8) St. Michael 8, (25) De La Salle 0

(5) Lakeshore 9, (28) Ellender 0

(12) Ursuline 5, (21) Benton 1

(13) West Ouachita 2, (20) Opelousas 0

(4) Vandebilt Catholic 9, (29) Bastrop 0

(3) Ben Franklin 6, (30) Belle Chasse 1

(14) North DeSoto 4, (19) Morgan City 1

(11) Leesville 1, (22) Cabrini 0

(6) Teurlings Catholic 9, (27) Plaquemine 0

(7) Lutcher 10, (26) Beau Chene 0

(10) E.D. White 9, (23) Riverdale 0

(15) DeRidder 2, (18) Bolton 1

(2) St. Thomas More 2, (31) Pearl River 0

Regional RESULTS

(1) Loyola Prep 8, (16) East Jefferson 0

(9) Neville 4, (8) St. Michael 0

(5) Lakeshore 2, (12) Ursuline Academy 0

(4) Vandebilt Catholic 6, (13) West Ouachita 0

(3) Ben Franklin 8, (14) North DeSoto 1

(6) Teurlings Catholic 3, (11) Leesville 0

(10) E.D. White 2, (7) Lutcher 1

(2) St. Thomas More 7, (15) DeRidder 0

quarterfinal pairings

(1) Loyola at (9) Neville

(5) Lakeshore at (4) Vandebilt Catholic

(6) Teurlings Catholic at (3) Ben Frankli, 11 a.m. Saturday

(2) St. Thomas More at (10) E.D. White, 1 p.m. Monday

Division III

Regional RESULTS

(17) Country Day 1, (1) Northlake Christian 0

(8) Pope John Paul II 6, (9) Opelousas Catholic 1

(12) St. Thomas Aquinas at (5) Hannan

(14) St. Frederick 2, (20) Runnels 1

(14) Haynes Academy at (3) Sacred Heart-NO

(11) St. Louis at (6) McGehee

(10) Newman 4, (7) Ascension Episcopal 0

(2) University 2, (15) Episcopal School of Acadiana 0

Quarterfinal pairings

(8) Pope John Paul at (17) Country Day, 3:15 p.m. Friday

(12) St. Thomas Aquinas at (4) St. Frederick

(11) St. Louis vs. Sacred Heart-New Orleans/Haynes Academy winner

(2) University at (10) Newman