Class B

Boys

Team totals: 1, Quitman 59. 2, Castor 56. 3, Grace Christian 48. 4, Anacoco 44. 5, Simsboro 39. 6, Hathaway 38. 7, Midland 36. 8, Doyline 35. 9, Hornbeck 29. 10, Slaughter Community Charter 27. 11, Glenmora 26. 12, Choudrant 24, Bell City 24. 14. Mt. Hermon 20. 15, Weston 16. 16, Episcopal School of Acadiana 9. 17, Patrick Taylor 6, Converse 6, Holden 6. 20, Hicks 4, Lacassine 4. 22, Oak Hill 1, Pitkin 1.

Field events

Shot put: 1, Chris Mosley, Castor, 44-9. 2, Josh Martin, Anacoco, 42-0½. 3, Alex Toms, Weston, 40-1¼. 4, Dylan Cormier, Midland, 39-1 ½. 5, Michael Mounce, Anacoco, 37-6½. 6, Ryan Marquez, Castor, 37-2¼.

Discus: 1, Dylan Cormier, Midland, 118-11. 2, Ryan White, Bell City, 115-7. 3, John Sharp, Holden, 107-9.4, Julian Cecil, Anacoco, 102-5. 5, Noah Dufour, Grace Christian, 100-7. 6, Gavin Rangel, Anacoco, 100-0.

Javelin: 1, Michael Mounce, Anacoco, 173-10. 2, Zachery Phenice, Hathaway, 151-6. 3, Colton Bryant, Castor, 147-2.4, Riley Hayes, Quitman, 138-6. 5, Collin Brown, Converse, 133-10. 6, Kyle Hopkins, Hornbeck, 133-7.

High jump: 1, Jerian Brandly, Glenmora, 6-2. 2, (Tie) Jordan Fuller, Doyline, and Jakemin Abney, Simsboro, 5-10. 4, Demarco Goss, Slaughter Community, 5-8.5, Jordan Martin, Anacoco, 5-6. 6, Isaiah Myers, Midland, 5-4.

Long jump: 1, Trenton Guidry, Hathaway, 21-0. 2, Hunter Ford, Quitman, 20-7. 3, Jerian Brandly, Glenmora, 20-0. 4, Gerald Bunch, Mt. Hermon, 20-0. 5, Jatavion Jackson, Doyline, 19-10. 6, Zack Harper, Hicks, 19-5.

Triple jump: 1, Jatavion Jackson, Doyline, 41-9. 2, Arabian Williams, Weston, 40-10½. 3, Decarri Markray, Doyline, 40-0. 4, Garrin Arabie, Bell City, 39-10.00. 5, Dylon Miller, Hicks, 39-08.75. 6, Tyler Bonnie, Midland, 38-05.00.

Pole vault: 1, Will Zaunbrecher, Bell City, 12-0. 2, Brandon Lowery, Quitman, 11-6. 3, Zachary Brenner, Grace Christian, 11-0. 4, Conner Lowe, Lacassine, 10-0. 5, Tripp Dixon, Converse, 9-6. 6, Dylan Mccarthy, Castor, 9-6.

Track events

4x200 relay: 1, Simsboro (Miguel Carter, Jakemin Abney, Jordan Jenkins, Brendan Jackson) 1:35.47. 2, Quitman, 1:36.30. 3, Glenmora, 1:36.79. 4, Doyline, 1:36.98. 5, Bell City, 1:37.32. 6, Midland, 1:37.93.

1,600 meters: 1, John Jett, Hornbeck, 4:41.23. 2, Tyler Magnano, Grace Christian, 4:43.42. 3, Gabriel Hains, Midland, 4:48.94. 4, Nathan Anderson, Choudrant, 4:50.40. 5, Octavio Tilley, Quitman, 4:56.12. 6, Oliver Vreeland, Episcopal Of Acad., 4:56.29.

110 hurdles: 1, Trenton Guidry, Hathaway, 15.14. 2, Jordan Jenkins, Simsboro, 15.33. 3, Sam Pruett, Grace Christian, 17.85. 4, Julian Cecil, Anacoco, 18.50. 5, Peyton Pannell, Doyline, 18.93. 6, Joseph Wiley, Choudrant, 19.32.

100:1, Chris Mosley, Castor, 11.19. 2, Zatavious Simmons, Choudrant, 11.23. 3, Brendan Jackson, Simsboro, 11.27. 4, Gerald Bunch, Mt. Hermon, 11.29. 5, Caleb Randall, Patrick Taylor, 11.53. 6. Nick Hayes, Slaughter Community, 11.56.

800: 1, Tyler Magnano, Grace Christian, 2:03.54. 2, John Jett, Hornbeck, 2:05.35. 3, Emmanuel Garba, Slaughter Community, 2:05.73. 4, Ben Upshaw, Choudrant, 2:08.16. 5, William Hawkins, Patrick Taylor, 2:12.70. 6, Octavio Tilley, Quitman, 2:12.95.

4x100 relay: 1, Quitman (C.J. Knighten, Tre Loyd, Bradley Koonce, Hunter Ford) 45.77. 2, Castor, 45.86. 3, Slaughter Community, 46.53. 4, Glenmora 46.54. 5, Weston 47.00. 6, Midland.

400: 1, Brent Cosio, Anacoco, 52.32. 2, Dillion Nicholson, Quitman, 53.20. 3, Tytavion Clark, Castor, 53.71. 4, Zachary Brenner, Grace Christian, 54.32. 5, Trenton Malmay, Converse, 54.85. 6, Gavin Schoener, Pitkin, 54.95.

300 hurdles: 1, Trenton Guidry, Hathaway, 41.49. 2, Kory McGee, Castor, 44.51. 3, Sam Pruett, Grace Christian, 44.98. 4, Colby Honeycutt, Slaughter Community, 45.71. 5, Device Taylor, Mt. Hermon, 46.00. 6, Julian Cecil, Anacoco, 47.05.

200: 1, Gerald Bunch, Mt. Hermon, 22.87. 2, Brendan Jackson, Simsboro, 23.08. 3, Chris Mosley, Castor, 23.09. 4 Zach Sumlin, Doyline, 23.53. 5, Caleb Randall, Patrick Taylor, 23.57. 6, Nick Ewing, Oak Hill, 24.04.

3,200: 1, John Jett, Hornbeck, 10:19.69. 2, Oliver Vreeland, Episcopal of Acad., 10:23.89. 3, Nathan Anderson, Choudrant, 10:25.65. 4, Gabriel Hains, Midland, 10:43.86. 5, Zachary Brenner, Grace Christian, 10:53.19. 6, Ben Upshaw, Choudrant, 10:58.59.

4x400 relay: 1, Quitman (Dillion Nicholson, Bradley Koonce, Blake Caskey, Hunter Ford) 3:36.44. 2, Midland, 3:40.27. 3, Slaughter Community, 3:42.79. 4, Grace Christian 3:45.94. 5, Anacoco 3:47.53. 6, Hicks 3:48.97.

Girls

Team totals: 1, Episcopal School of Acadiana 111. 2, Grace Christian 48. 3, Castor 45. 4, Anacoco 44. 5, Weston 39. 6, M.L. King 35. 7, Patrick Taylor 30. 8, Lacassine 29.33. 9, Holden 29. 10, Hicks 25. 11, Quitman 21. 12, Monterey 18.33, Bell City 18.33. 14, Choudrant 16. 15, Midland 15. 16, Simsboro 11. 17, Mt. Hermon 7. 18, Glenmora 6, Hornbeck 6. 20, Zwolle 2, Converse 2.

Field events

Shot put: 1, Hillary Underwood, Weston, 31-2¾. 2, Erin Wallace, Patrick Taylor, 29-10. 3, Kalei Huges, Mt. Hermon, 29-6. 4, Charlei Andrews, Weston, 29-4. 5, Claire Johnson, Lacassine, 28-4. 6, Kaylie Bradshaw, Choudrant, 27-4.

Discus: 1, Janee Kovacs, Patrick Taylor, 97-8. 2, Claire Johnson, Lacassine, 96-7. 3, Zoey Cheatwood, Castor, 92-11. 4, Taylor Hatchett, Anacoco, 88-03. 5, Mary Sepulvado, Converse, 85-02. 6, Sarae Toney, Castor, 84-03.

Javelin: 1, Kelsey Giddens, Castor, 125-8. 2, Kaylee Hughes, Holden, 115-0. 3, Kelly Willis, Castor, 114-11. 4, Braylee Dryg, Monterey, 114-7. 5, Sydney Staples, Anacoco, 112-7. 6, Kalei Huges, Mt. Hermon, 107-2.

High jump: 1, Shaley Charrier, Hicks, 5-1. 2, (tie) Madison Joyner, Choudrant, and Hailie Williams, Episcopal of Acad, 4-8. 4, Haley Lagrone, Weston, 4-8. 5, Layla McCall, Monterey, 4-6. 6, Haley Cooley, Lacassine, 4-6.

Long jump: 1, Mary O'Dell, Grace Christian, 17-11. 2, Madison Brown, Weston, 16-2. 3, Madison Joyner, Choudrant, 16-1. 4, Haley Cooley, Lacassine, 15-6. 5, Harlie Murray, Monterey, 14-8¾. 6, Kaylee Hughes, Holden, 14-7¾.

Triple jump: 1, Mary O'Dell, Grace Christian, 36-3¼. 2, Amanda Fekete, Holden, 33-1. 3, Madison Brown, Weston, 32-4¾. 4, Haley Cooley, Lacassine, 32-02.75. 5, Chloe Wilbanks, Hicks, 31-11.25. 6, Brooklyn Blackwell, Hicks, 30-11.75.

Pole vault: 1, Makayla Stewart, Quitman, 8-2. 2, Harley Walker, Quitman, 7-6. 3, Amy Ashworth, Glenmora, 7-6. 4, Malayna Prejean, Castor, 7-6. 5, Emily Webb, Grace Christian, 7-6. 6, Gabby Fruge, Bell City, 7-0.

Track events

4x200-meter relay: 1, M.L. King (Simone Pierre, Shenne Pierre, Kayla Williams, Diomond'nel Miner) 1:51.08. 2, Anacoco, 1:54.74. 3, Midland, 1:55.32. 4, Patrick Taylor, 1:56.95. 5, Quitman, 1:57.05. 6, Simsboro, 1:57.56.

1,600 meters: 1, Samantha Withers, Episcopal Of Acad., 5:39.74. 2, Aline Malek, Episcopal Of Acad., 5:44.79. 3, Hannah Dalhoff, Hornbeck, 5:55.30. 4, Olivia Slayter, Grace Christian,6:02.49. 5, Madison Knight, Holden, 6:03.01. 6, Farrah Mckissack, Castor, 6:04.03.

100 hurdles: 1, Halie Olmstead, Lacassine, 15.78. 2, Mary O'Dell, Grace Christian, 16.17. 3, Nicole Fitzgerald, Anacoco, 18.20. 4, Hailie Williams, ESA, 18.26. 5, Alexis Smith, Choudrant, 18.30. 6, Phoebee Wolford, Weston, 19.00.

100: 1, Kailie Williams, Episcopal of Acad., 12.61. 2, Davion Lemon, Patrick Taylor, 13.53. 3, Kelsey Giddens, Castor, 13.57. 4, Victoria Rougeau, Bell City, 13.58. 5, Ella Mitchell, Zwolle, 13.83. 6, Brooklyn Blackwell, Hicks, 13.99.

800: 1, Samantha Withers, Episcopal of Acad., 2:25.69. 2, Breigh Rodriguez, Episcopal of Acad., 2:27.33. 3, Sydney Staples, Anacoco, 2:32.53. 4, Kelcie Sneed, Simsboro, 2:41.34. 5, Olivia Slayter, Grace Christian, 2:46.19. 6, Asia Sierra, Holden, 2:47.50.

4x100 relay: 1, M.L. King (Simone Pierre, Shenne Pierrre, Kayla Williams, Diomond'nel Miner)52.99. 2, Castor, 54.40. 3, Monterey, 54.58. 4, Bell City 55.04. 5, Weston 55.26. 6, Midland 55.38.

400: 1, Kailie Williams, Episcopal of Acad., 1:01.34. 2, Layken Moore, Anacoco, 1:03.64. 3, Jessica Litolff , Holden, 1:04.16. 4, Kelcie Sneed, Simsboro, 1:04.89. 5, Chloe Wilbanks, Hicks, 1:05.16. 6, Shianne Pierre MLK, 1:07.05.

300 hurdles: 1, Haley Ward, Bell City, 50.86. 2, Hailie Williams, Episcopal of Acad., 50.89. 3, Mary O'Dell, Grace Christian, 51.29. 4, Andy Gray, Monterey, 52.16. 5, Kenedei Beard, Midland, 53.25. 6, Florence Curaza, Quitman, 54.16.

200: 1, Simone Pierre, M.L. King, M.L. 26.55. 2, Kailie Williams, Episcopal of Acad., 26.61. 3, Lexi Newman, Midland, 27.94. 4, Madison Brown, Weston, 28.06. 5, Kira Pitts, Simsboro, 28.10. 6, Brooklyn Blackwell, Hicks, 28.65.

3,200: 1, Aline Malek, Episcopal of Acad., 12:25.16. 2, Samantha Withers, Episcopal of Acad., 12:25.18. 3, Olivia Slayter, Grace Christian, 12:36.17. 4, Sydney Staples, Anacoco, 12:58.77. 5, Farrah McKissack, Castor, 12:58.85. 6, Asia Sierra, Holden, 13:38.39.

4x400 relay: 1, Episcopal of Acadiana (Kailie Williams, Aline Malek, Samantha Withers, Breigh Rodriguez) 4:19.05. 2, Hicks, 4:32.29. 3, Anacoco, 4:32.60. 4, MLK 4:32.89. 5, Holden 4:33.26. 6, Castor. 4:41.97.

Class B

Boys

 

Team totals: 1, Quitman 59. 2, Castor 56. 3, Grace Christian 48. 4, Anacoco 44. 5, Simsboro 39. 6, Hathaway 38. 7, Midland 36. 8, Doyline 35. 9, Hornbeck 29. 10, Slaughter Community Charter 27. 11, Glenmora 26. 12, Choudrant 24, Bell City 24. 14. Mt. Hermon 20. 15, Weston 16. 16, Episcopal School of Acadiana 9. 17, Patrick Taylor 6, Converse 6, Holden 6. 20, Hicks 4, Lacassine 4. 22, Oak Hill 1, Pitkin 1.

Field events

Boys

Shot put: 1, Chris Mosley, Castor, 44-9. 2, Josh Martin, Anacoco, 42-0½. 3, Alex Toms, Weston, 40-1¼. 4, Dylan Cormier, Midland, 39-1 ½. 5, Michael Mounce, Anacoco, 37-6½. 6, Ryan Marquez, Castor, 37-2¼.

Discus: 1, Dylan Cormier, Midland, 118-11. 2, Ryan White, Bell City, 115-7. 3, John Sharp, Holden, 107-9.4, Julian Cecil, Anacoco, 102-5. 5, Noah Dufour, Grace Christian, 100-7. 6, Gavin Rangel, Anacoco, 100-0. 

Javelin: 1, Michael Mounce, Anacoco, 173-10. 2, Zachery Phenice, Hathaway, 151-6. 3, Colton Bryant, Castor, 147-2.4, Riley Hayes, Quitman, 138-6. 5, Collin Brown, Converse, 133-10. 6, Kyle Hopkins, Hornbeck, 133-7. 

High jump: 1, Jerian Brandly, Glenmora, 6-2. 2, (Tie) Jordan Fuller, Doyline, and Jakemin Abney, Simsboro, 5-10. 4, Demarco Goss, Slaughter Community, 5-8.

5, Jordan Martin, Anacoco, 5-6. 6, Isaiah Myers, Midland, 5-4.  

Long jump: 1, Trenton Guidry, Hathaway, 21-0. 2, Hunter Ford, Quitman, 20-7. 3, Jerian Brandly, Glenmora, 20-0. 4, Gerald Bunch, Mt. Hermon, 20-0. 5, Jatavion Jackson, Doyline, 19-10. 6, Zack Harper, Hicks, 19-5.

Triple jump: 1, Jatavion Jackson, Doyline, 41-9. 2, Arabian Williams, Weston, 40-10½. 3, Decarri Markray, Doyline, 40-0. 4, Garrin Arabie, Bell City, 39-10.00. 5, Dylon Miller, Hicks, 39-08.75. 6, Tyler Bonnie, Midland, 38-05.00.

Pole vault: 1, Will Zaunbrecher, Bell City, 12-0. 2, Brandon Lowery, Quitman, 11-6. 3, Zachary Brenner, Grace Christian, 11-0. 4, Conner Lowe, Lacassine, 10-0. 5, Tripp Dixon, Converse, 9-6. 6,  Dylan Mccarthy, Castor,  9-6.  

 

 

 

Track events

4 x 200 relay: 1, Simsboro (Miguel Carter, Jakemin Abney, Jordan Jenkins, Brendan Jackson) 1:35.47. 2, Quitman, 1:36.30. 3, Glenmora, 1:36.79. 4, Doyline, 1:36.98. 5, Bell City, 1:37.32. 6, Midland, 1:37.93. 

1600 meters: 1, John Jett, Hornbeck, 4:41.23. 2, Tyler Magnano, Grace Christian, 4:43.42. 3, Gabriel Hains, Midland, 4:48.94. 4, Nathan Anderson, Choudrant, 4:50.40. 5, Octavio Tilley, Quitman, 4:56.12. 6, Oliver Vreeland, Episcopal Of Acad., 4:56.29.  

110 hurdles: 1, Trenton Guidry, Hathaway, 15.14. 2, Jordan Jenkins, Simsboro, 15.33. 3, Sam Pruett, Grace Christian, 17.85. 4, Julian Cecil, Anacoco, 18.50. 5, Peyton Pannell, Doyline, 18.93.  6, Joseph Wiley,  Choudrant, 19.32.

100:1, Chris Mosley, Castor, 11.19. 2, Zatavious Simmons, Choudrant, 11.23. 3, Brendan Jackson, Simsboro, 11.27. 4, Gerald Bunch, Mt. Hermon, 11.29.  5, Caleb Randall, Patrick Taylor, 11.53. 6. Nick Hayes, Slaughter Community, 11.56.

800: 1, Tyler Magnano, Grace Christian, 2:03.54. 2, John Jett, Hornbeck, 2:05.35. 3, Emmanuel Garba, Slaughter Community, 2:05.73. 4, Ben Upshaw, Choudrant, 2:08.16. 5, William Hawkins, Patrick Taylor,  2:12.70.  6, Octavio Tilley, Quitman, 2:12.95.

4x100 relay: 1, Quitman (C.J. Knighten, Tre Loyd, Bradley Koonce, Hunter Ford) 45.77. 2, Castor, 45.86. 3, Slaughter Community, 46.53. 4, Glenmora 46.54.  5, Weston 47.00. 6, Midland.

400: 1, Brent Cosio, Anacoco, 52.32. 2, Dillion Nicholson, Quitman, 53.20. 3, Tytavion Clark, Castor,  53.71. 4, Zachary Brenner, Grace Christian, 54.32. 5, Trenton Malmay, Converse, 54.85.

6, Gavin Schoener, Pitkin, 54.95.

300 hurdles: 1, Trenton Guidry, Hathaway, 41.49. 2, Kory McGee, Castor, 44.51. 3, Sam Pruett, Grace Christian, 44.98. 4, Colby Honeycutt, Slaughter Community, 45.71. 5,  Device Taylor, Mt. Hermon, 46.00. 6, Julian Cecil, Anacoco, 47.05.

200: 1, Gerald Bunch, Mt. Hermon, 22.87. 2, Brendan Jackson, Simsboro, 23.08. 3, Chris Mosley, Castor, 23.09. 4 Zach Sumlin, Doyline, 23.53.  5, Caleb Randall, Patrick Taylor, 23.57. 6, Nick Ewing, Oak Hill, 24.04.

3,200: 1, John Jett, Hornbeck, 10:19.69. 2, Oliver Vreeland, Episcopal of Acad., 10:23.89. 3, Nathan Anderson, Choudrant, 10:25.65. 4, Gabriel Hains, Midland, 10:43.86. 5, Zachary Brenner, Grace Christian, 10:53.19. 6, Ben Upshaw, Choudrant, 10:58.59.

4x400 relay: 1, Quitman (Dillion Nicholson, Bradley Koonce, Blake Caskey, Hunter Ford) 3:36.44. 2, Midland, 3:40.27. 3, Slaughter Community, 3:42.79. 4, Grace Christian 3:45.94. 5, Anacoco 3:47.53.

6, Hicks 3:48.97.  

Girls

Team totals: 1, Episcopal School of Acadiana 111. 2, Grace Christian 48. 3, Castor 45. 4, Anacoco 44. 5, Weston 39. 6, M.L. King 35. 7, Patrick Taylor 30. 8, Lacassine 29.33. 9, Holden 29. 10, Hicks 25. 11, Quitman 21. 12, Monterey 18.33, Bell City 18.33. 14, Choudrant 16. 15, Midland 15. 16, Simsboro 11. 17, Mt. Hermon 7. 18, Glenmora 6, Hornbeck 6. 20, Zwolle 2, Converse 2.

Field events

Class B field events

Girls

Shot put: 1, Hillary Underwood, Weston, 31-2¾. 2, Erin Wallace, Patrick Taylor, 29-10. 3, Kalei Huges, Mt. Hermon, 29-6. 4, Charlei Andrews, Weston, 29-4. 5, Claire Johnson, Lacassine, 28-4. 6, Kaylie Bradshaw, Choudrant, 27-4. 

Discus: 1, Janee Kovacs, Patrick Taylor, 97-8. 2, Claire Johnson, Lacassine, 96-7. 3, Zoey Cheatwood, Castor, 92-11. 4, Taylor Hatchett, Anacoco, 88-03. 5, Mary Sepulvado, Converse, 85-02. 6, Sarae Toney, Castor, 84-03.

Javelin: 1, Kelsey Giddens, Castor, 125-8. 2, Kaylee Hughes, Holden, 115-0. 3, Kelly Willis, Castor, 114-11. 4, Braylee Dryg, Monterey, 114-7. 5, Sydney Staples, Anacoco, 112-7. 6, Kalei Huges, Mt. Hermon, 107-2. 

High jump: 1, Shaley Charrier, Hicks, 5-1. 2, (tie) Madison Joyner, Choudrant, and Hailie Williams, Episcopal of Acad, 4-8. 4, Haley Lagrone, Weston, 4-8. 5, Layla McCall, Monterey, 4-6. 6, Haley Cooley, Lacassine, 4-6.

Long jump: 1, Mary O'Dell, Grace Christian, 17-11. 2, Madison Brown, Weston, 16-2. 3, Madison Joyner, Choudrant, 16-1. 4, Haley Cooley, Lacassine, 15-6. 5, Harlie Murray, Monterey, 14-8¾. 6, Kaylee Hughes, Holden, 14-7¾.

Triple jump: 1, Mary O'Dell, Grace Christian, 36-3¼. 2, Amanda Fekete, Holden, 33-1. 3, Madison Brown, Weston, 32-4¾. 4, Haley Cooley, Lacassine, 32-02.75. 5, Chloe Wilbanks, Hicks, 31-11.25. 6, Brooklyn Blackwell, Hicks, 30-11.75.

Pole vault: 1, Makayla Stewart, Quitman, 8-2. 2, Harley Walker, Quitman, 7-6. 3, Amy Ashworth, Glenmora, 7-6. 4, Malayna Prejean, Castor, 7-6. 5, Emily Webb, Grace Christian, 7-6. 6, Gabby Fruge, Bell City, 7-0.

 

Track events

4x200-meter relay: 1, M.L. King (Simone Pierre, Shenne Pierre, Kayla Williams, Diomond'nel Miner) 1:51.08. 2, Anacoco, 1:54.74. 3, Midland, 1:55.32. 4, Patrick Taylor, 1:56.95. 5, Quitman, 1:57.05. 6, Simsboro, 1:57.56.  

1,600 meters: 1, Samantha Withers, Episcopal Of Acad., 5:39.74. 2, Aline Malek, Episcopal Of Acad., 5:44.79. 3, Hannah Dalhoff, Hornbeck, 5:55.30. 4, Olivia Slayter, Grace Christian,6:02.49. 5, Madison Knight, Holden, 6:03.01. 6, Farrah Mckissack, Castor, 6:04.03.  

100 hurdles: 1, Halie Olmstead, Lacassine, 15.78. 2, Mary O'Dell, Grace Christian, 16.17. 3, Nicole Fitzgerald, Anacoco, 18.20. 4, Hailie Williams, ESA, 18.26. 5, Alexis Smith, Choudrant, 18.30.  6, Phoebee Wolford, Weston, 19.00.

100: 1, Kailie Williams, Episcopal of Acad., 12.61. 2, Davion Lemon, Patrick Taylor, 13.53. 3, Kelsey Giddens, Castor, 13.57. 4, Victoria Rougeau, Bell City, 13.58. 5, Ella Mitchell, Zwolle, 13.83.  6, Brooklyn Blackwell, Hicks, 13.99.

800: 1, Samantha Withers, Episcopal of Acad., 2:25.69. 2, Breigh Rodriguez, Episcopal of Acad., 2:27.33. 3, Sydney Staples, Anacoco, 2:32.53. 4, Kelcie Sneed, Simsboro, 2:41.34. 5, Olivia Slayter, Grace Christian, 2:46.19. 6, Asia Sierra, Holden, 2:47.50.

4x100 relay: 1, M.L. King (Simone Pierre, Shenne Pierrre, Kayla Williams, Diomond'nel Miner)52.99. 2, Castor, 54.40. 3, Monterey, 54.58. 4, Bell City 55.04. 5, Weston 55.26. 6, Midland 55.38.

400: 1, Kailie Williams, Episcopal of Acad., 1:01.34. 2, Layken Moore, Anacoco, 1:03.64. 3, Jessica Litolff ,  Holden,  1:04.16. 4, Kelcie Sneed, Simsboro, 1:04.89. 5, Chloe Wilbanks,  Hicks, 1:05.16.  6, Shianne Pierre MLK, 1:07.05.

300 hurdles: 1, Haley Ward, Bell City, 50.86. 2, Hailie Williams, Episcopal of Acad., 50.89. 3, Mary O'Dell, Grace Christian, 51.29. 4, Andy Gray, Monterey, 52.16. 5, Kenedei Beard,  Midland, 53.25. 6, Florence Curaza, Quitman, 54.16.

200: 1, Simone Pierre, M.L. King, M.L. 26.55. 2, Kailie Williams, Episcopal of Acad., 26.61. 3, Lexi Newman, Midland, 27.94. 4, Madison Brown, Weston, 28.06. 5, Kira Pitts, Simsboro, 28.10. 6, Brooklyn Blackwell, Hicks, 28.65.

3,200: 1, Aline Malek, Episcopal of Acad., 12:25.16. 2, Samantha Withers, Episcopal of Acad., 12:25.18. 3, Olivia Slayter, Grace Christian, 12:36.17. 4, Sydney Staples, Anacoco, 12:58.77. 5, Farrah McKissack, Castor, 12:58.85. 6, Asia Sierra, Holden, 13:38.39.

4x400 relay: 1, Episcopal of Acadiana (Kailie Williams, Aline Malek, Samantha Withers, Breigh Rodriguez) 4:19.05. 2, Hicks, 4:32.29. 3, Anacoco, 4:32.60. 4,  MLK 4:32.89. 5, Holden 4:33.26. 6,  Castor. 4:41.97.

Class C

Class C

Boys

Team totals: 1, Jehovah-Jireh 165. 2, New Living Word 50. 3, Reeves 44.50. 4, Gibsland-Coleman 35. 5, Maurepas 33.50. 6, Johnson Bayou 33. 7, Hackberry 30. 8, Evans 27. 9, Atlanta 22. 10, LSD 21. 11, Holy Rosary 18. 12, Simpson 16; Starks 16, Saline 16. 15, Bishop McManus 14. 16, Epps 4, Lutheran 4. 18, Kilbourne 3. 19, Dodson 2. 20, Pleasant Hill 1.

 Field events

Shot put: 1, Markeith Simmons, Reeves, 41-11. 2, Bryce Wilfer, Starks, 39-9. 3,Bryce Welch, Hackberry, 39-1½. 4, Michael Vannapha, Maurepas, 36-10. 5, Dakota Broomfield, Dodson, 36-9½. 6, Khalid Proctor, New Living Word, 36-9½.

Discus: 1, Bryce Welch, Hackberry, 123-10. 2, Joshua Brack, Evans, 118-3. 3, Gabriel Hebert, Johnson Bayou, 106-5. 4, Jacobey Hitchens, Jehovah-Jireh, 103-7. 5, Alex Wilder, Kilbourne, 90-10. 6, J'carlon Gipson, New Living Word, 90-8.

Javelin: 1, Keaton Jinks, Hackberry, 146-1. 2, Trevon Burns, Maurepas, 143-10. 3, Cade Duplessis, Maurepas, 141-5. 4, Tristan Harper, Reeves, 138-1. 5, Gabriel Hebert, Johnson Bayou, 133-11. 6, Blane Davis, Kilbourne, 111-9.

High jump: 1, Jaylon Pearson, Gibsland-Coleman, 6-2. 2, Devarious White, Saline, 6-0. 3, Edward Jyles, Jehovah-Jireh, 5-10. 4, LaTario Davis, New Living Word, 5-8. 5, Cade Duplessis, Maurepas, and Jamie Ford, Reeves, 5-6.

Long jump:1, Dalton Reed, Simpson, 19-5.25¼. 2, Jacoby Carter, Jehovah-Jireh, 19-2½. 3, Tony Brown, Atlanta, 18-11¾. 4, Dylan Smith, Starks, 18-11. 5, Gavin Austin, Evans, 18-4¾. 6, Khalid Proctor, New Living Word,18-3½.

Triple jump: 1, Edward Jyles, Jehovah-Jireh, 39-6¼. 2, Khalid Proctor, New Living Word, 39-5¼. 3, Dalton Reed, Simpson, 38-11. 4, Clyde Williams, Epps, 38-9. 5, Latario Davis, New Living Word, 37-2.75¾. 6, Jamie Ford, Reeves, 36-2.

Pole vault: 1, Kameron Aime, Maurepas, 13-6. 2, Adrian Lee, La. School for Deaf, 8-0. 3, Jordan Snyder, Johnson Bayou, 7-0. 4, Tyler LeBoeuf, Reeves, 6-6.

Track events

4x200 relay: 1, Jehovah-Jireh A (Jacoby Carter, Ke'andre Carter, Donald Johnson Iii, Trenton Payne) 1:34.08. 2, Jehovah-Jireh B, 1:37.71. 3, Atlanta, 1:39.50. 4, Saline, 1:41.16. 5, Reeves, 1:41.75. 6, Johnson Bayou, 1:42.04.    

1,600 meters: 1, Randy Carter Jr., Jehovah-Jireh, 4:41.49. 2, Alex Lewis, Holy Rosary, 4:50.86. 3, Blaze Cauthron, Reeves, 5:00.43. 4, Jessy Smith, Evans, 5:08.48. 5, Christopher Ricks, Jehovah-Jireh, 5:15.17. 6, Keaton Jinks, Hackberry, 5:31.03

110 hurdles: 1, Dreyon Robertson, Jehovah-Jireh, 16.91. 2, Jaylon Pearson, Gibsland-Coleman, 17.69. 3, Jeremy Patton, New Living Word, 17.79. 4, Hunter Dupuy, Maurepas, 18.44. 5, Samuel Picnot, Holy Rosary, 19.07. 6, Joe Storm, Johnson Bayou, 19.76.

100: 1, Ke'andre Carter, Jehovah-Jireh, 11.22. 2, Justin Onwuzulike, New Living Word, 11.57. 3, Calvin Howard, Bishop McManus, 11.60. 4, J'carlon Gipson, New Living Word, 12.00. 5, Michael McKinney,  Atlanta, 12.08. 6, Brandon Thomas, La. School Deaf, 12.08.

800: 1, Randy Carter Jr., Jehovah-Jireh, 2:00.74. 2, Blaze Cauthron, Reeves, 2:13.29. 3, Jessy Smith, Evans, 2:16.97. 4, Trenton Williams, Lutheran, 2:21.66. 5, Drew Kyle, Hackberry, 2:22.10. 6, Roderick Dominique, Jehovah-Jireh, 2:28.12.

4x100 relay: 1, Jehovah-Jireh A (Jacoby Carter, Ke'andre Carter, Donald Johnson III, Trenton Payne) 45.26. 2, Atlanta, 47.06. 3, La. School for the Deaf, 47.67. 4, New Living Word, 47.72. 5, Gibsland-Coleman, 48.18. 6, Johnson Bayou, 49.09.

400: 1, Randy Carter Jr., Jehovah-Jireh, 52.59.  2, Garrett Trahan, Johnson Bayou, 54.30. 3, Dwayne Ryder. Gibsland-Coleman, 55.44. 4, Tyren Raymond, Biship McManus, 56.73. 5, Cecil McCollough, Starks, 57.37.  6, Ethan Johnson, Pleasant Hill, 58.38.

300 hurdles: 1, Dreyon Robertson,   Jehovah-Jireh,   44.24. 2, Jaylon Pearson, Gibsland-Coleman, 45.15. 3, Jordan Howard, La. School for the Deaf, 45.98. 4, Devarious White, Saline, 46.99. 5, Antonio Williams, Jehovah-Jireh, 47.13. 6, Kashun Curry, Gibsland-Coleman, 47.51.

200: 1, Ke'andre Carter, Jehovah-Jireh, 22.77. 2, Justin Onwuzulike,New Living Word, 23.67. 3, Donald Johnson III, Jehovah-Jireh, 23.93. 4, Calvin Howard, Bishop Mcmanus, 24.41. 5, J'carlon Gipson, New Living Word, 24.81. 6, Gavin Austin, Evans, 24.83.

3,200: 1, Randy Carter Jr., Jehovah-Jireh, 10:37.62. 2, Blaze Cauthron, Reeves, 10:48.86. 3, Jessy Smith, Evans,11:27.87. 4, Rodney Carter, Jehovah-Jireh, 11:41.61. 5, Wesley Simon, Holy Rosary, 11:43.19. 6, Cameron Kyle, Hackberry, 11:55.85.

4x400 relay: 1, Jehovah-Jireh (Christopher Ricks, Trenton Payne, Donald Johnson III, Dreyon Robertson) 3:40.62. 2, Johnson Bayou, 3:51.64. 3, Holy Rosary, 3:57.04. 4, Jehovah-Jireh, 3:59.63. 5, Starks, 4:02.64. 6, New Living Word, 4:06.95.

Girls

Team totals: 1, Hackberry 151. 2, Saline 82. 3, New Living Word 76. 4, Johnson Bayou 46. 5, Reeves 37. 6, Starks 21. 7, First Baptist 20. 8, Singer 17. 9, Gibsland-Coleman 16. 10, Bishop McManus 12. 11, Lutheran 10, Summerfield 10. 13, Dodson 8, Simpson 8. 15, Phoenix 7. 16, Atlanta 6. 17, Jehovah-Jireh 5. 18, Epps 4. 19, LSD 3, Kilbourne 3. 21, Holy Rosary 1, La. School Visually Impaired 1.

Field events 

Shot put: 1, Kia Kary, Saline, 30-8. 2, Cambry Bates, Saline, 30-2¼. 3, Natalie Clark, Starks, 27-7. 4, Mo'ne Dorsey, Phoenix, 25-9. 5, R'tisha Phillips, Atlanta, 24-9. 6, Paige Sims, Hackberry, 24-4½.

Discus: 1, Kia Kary, Saline, 90-1. 2, Sadie Perkins, Reeves, 81-2. 3, Meosha Barnum, Saline, 75-2. 4, Tania Roper, New Living Word, 72-5. 5, Charli Little, Hackberry, 72-4. 6, Sierra Johnson, Jehovah-Jireh, 69-11.

Javelin: 1, Zaria Williams, New Living Word, 99-7. 2, Khyla Foreman, Johnson Bayou, 93-0. 3, Jessica Onwuzulike, New Living Word, 88-5. 4, Allyson Roberts, Saline, 85-1. 5, Chase Cronce, Singer, 84-10. 6, Marcee Breaux, Reeves, 80-2.

High jump: 1, Karlie Stine, Hackberry, 4-10. 2, Austyn Quintela, Hackberry, 4-8. 3, Gracie Young, Johnson Bayou, 4-8. 4, Melody Roberts, First Baptist, 4-8. 5, Mackenzie Jackson, Saline, 4-8.

Long jump: 1, Melody Roberts, First Baptist, 15-7¼. 2, Blanche Beard, Hackberry, 14-8½. 3, Amy Theriot, Johnson Bayou, 14-5¼. 4, Shuntoria Cox, Gibsland-Coleman, 14-1¼. 5, Kehonsty Williams, Gibsland-Coleman, 13-11. 6, Hope Corry, Singer, 13-10¼.

Triple jump: 1, Deneshia Wilson, New Living Word, 31-5¼. 2, Olyvia Labove, Hackberry, 30-7. 3, Kaylee Pinch, Reeves, 30-1½. 4, Angelle Delcambre, Hackberry, 28-0¾. 5, Ashari Alexander, La. School for Deaf, 18-4½. 6, Mary Hilton, La. School for Visually Impaired, 12-1.

Pole vault: 1, Reagan Darbonne, Hackberry, 11-3. 2, Malayna Poche, Saline, 9-6. 

Track events

4x200 relay: 1, Hackberry (Blanche Beard, Austyn Quintela, Olyvia Labove, Karlie Stine) 1:55.71. 2, Lutheran, 1:59.22. 3, Johnson Bayou, 2:01.32. 4, Starks, 2:04.14. 5, Epps, 2:05.67. 6, Phoenix, 2:05.88. 

1,600 meters: 1, Jordyn Gill, Reeves, 6:36.24. 2, Blaine Picou, Hackberry, 6:52.23. 3, Racel Quintana, Saline, 7:00.51. 4, Ashton Blackwelder, Summerfield, 7:03.98. 5, Anna Reeves, Saline, 7:07.92. 6, Lena Benoit, Johnson Bayou, 7:08.52.  

100 hurdles: 1, Reagan Darbonne, Hackberry, 17.03. 2, Amy Theriot, Johnson Bayou, 18.63. 3, Brooksey Mitchell, Singer, 19.28.  4, Deneshia Wilson, New Living Word, 21.29. 5, Keshae' Brumfield, Jehovah-Jireh, 21.69. 6, Brittany Neal, Kilbourne, 24.18.

100: 1, Reagan Darbonne, Hackberry, 13.01. 2, Jada Starks, New Living Word, 13.02. 3, Maxine Mitchell, Bishop McManus, 13.35. 4, Rickeria Williams, New Living Word, 13.53. 5, Reagan Williams, Saline, 13.74. 6, Yaquine Ancar,  Phoenix, 13.91.

800: 1, Karlie Stine, Hackberry, 2:47.23. 2, Blaine Picou, Hackberry, 2:54.79. 3, Elizabeth Parker,  Dodson, 2:54.90. 4, Maria Barnett, Saline, 2:58.22. 5, Makenzie Rachal, Simpson, 3:01.62. 6, Hailey Shotts, Kilbourne, 3:14.85.

4x100 relay: 1, Gibsland-Coleman (Shuntoria Cox, Kira Browhow, Fredrica Cato, Kehonsty Williams) 54.32. 2, Saline, 54.96. 3, New Living Word, 55.13. 4, Hackberry, 55.64. 5, Lutheran, 56.80. 6, Johnson Bayou, 57.11.

400: 1, Jada Starks,New Living Word, 1:09.66. 2, Mackenzie Jackson, Saline, 1:10.13. 3, Melody Roberts, First Baptist, 1:11.69.  4, Roshana Powell, Atlanta, 1:12.73. 5, Kortni Trahan, Johnson Bayou, 1:14.03. 6, Jevonna Encalade, Phoenix, 1:15.40.

300 hurdles: 1, Angelle Delcambre, Hackberry, 53.63. 2, Hope Corry, Singer, 56.09. 3, Deneshia Wilson, New Living Word, 56.36. 4, Shay Shattuck, Reeves, 56.52. 5, Keshae' Brumfield, Jehovah-Jireh, 1:01.70. 6, Laura Allen,  Kilbourne, 1:05.53.

200: 1, Reagan Darbonne, Hackberry, 27.39. 2, Jada Starks, New Living Word, 27.76.  3, Maxine Mitchell, Bishop McManus, 27.99. 4, Olyvia Labove, Hackberry, 28.56. 5, Qwavesha May, Epps, 28.93. 6, Ava Cassel, Starks, 29.23.

3,200: 1, Grace Gillis, Starks, 14:56.32. 2, Rachel Pinch, Reeves, 14:58.00. 3, Lakin Ogilvie, Simpson, 15:19.09. 4, Macey Deloach, Summerfield, 15:51.03. 5, Ashton Blackwelder, Summerfield, 16:16.89. 6, Hannah Lebeaux, Holy Rosary, 19:24.36.

4x400 relay: 1, Hackberry A (Blanche Beard, Shae Fontenot, Austyn Quintela, Karlie Stine0 4:47.80. 2, Johnson Bayou, 4:57.38. 3, Hackberry B, 4:59.75. 4, Saline, 5:01.33. 5, Dodson, 4:15.53. 6, La School for the Deaf, 5:42.85.