4-H and FFA members competed in the Feliciana Livestock Friday and Saturday in St. Francisville. Here are the results.

Dairy Cattle

Champion AOB: Greer Gardner

Champion Ayrshire: Greer Gardner

Reserve Champion Ayrshire: Landry Brouillette

Champion Jersey: Madison Pollet

Reserve Champion Jersey: Owen Brouillette

Champion Commercial Dairy: Alli Spillman

Reserve Commercial Dairy: Olivia Wilson

Supreme Dairy Female: Madison Pollet

Senior Dairy Showmanship Champion: Eden Robinson

Junior Dairy Showmanship Winner: Greer Gardner

Overall Dairy Showmanship Champion: Eden Robinson

Beef

Champion Angus Bull: Wyatt Olsen

Reserve Champion Angus Bull: Elisabeth Dighton

Champion Angus Heifer: Emma Olsen

Reserve Angus Heifer: Alli Spillman

Champion Brahman Influenced AOB Heifer: Ashley Pugh

Reserve Champion Brahman Influenced AOB Heifer: Ashley Pugh

Champion Non Brahman Influenced AOB Heifer: Callie Delee

Reserve Champion Non Brahman Influenced AOB Heifer: Wyatt Wood

Champion Grey Brahman Bull: Gage Metz

Reserve Grey Brahman Bull: Emma Bush

Champion Grey Brahman Heifer: Ashley Pugh

Reserve Grey Brahman Heifer: Ashley Pugh

Champion Hereford Bull: Greer Gardner

Reserve Champion Hereford Bull: Greer Gardner

Champion Hereford Heifer: Callie Delee

Champion Red Brahman Bull: Ashley Pugh

Champion Red Brahman Heifer: Gage Metz

Reserve Champion Red Brahman Heifer: Emma Bush

Champion Brahman Influenced Commercial Heifer: Bodie Triche

Reserve Brahman Influenced Commercial Heifer: Julia Knight

Champion Non Brahman Influenced Commercial Heifer: Callie Delee

Reserve Non Brahman Influenced Commercial Heifer: Trevor Delee

Supreme Bull: Wyatt Olsen

Supreme Heifer: Emma Olsen

Champion Miniature Zebu Bull: Rebecca Stringer

Reserve Champion Miniature Zebu Bull: Madison Bellue

Champion Miniature Zebu Heifer: Rebecca Stringer

Champion Miniature Non Zebu Influenced Heifer: Emma Bush

Reserve Champion Miniature Non Zebu Influenced Heifer: Emma Bush

Supreme Miniature Bull: Rebecca Stringer

Supreme Miniature Heifer: Emma Bush

Grand Champion Steer: Destinee Morris

Reserve Champion Steer: Elisabeth Dighton

Senior Beef Showmanship Champion: Callie Delee

Intermediate Beef Showmanship Champion: Ashley Pugh

Junior Beef Showmanship Champion: Wyatt Olsen

Supreme Beef Showmanship Champion: Ashley Pugh

Goats

Champion Purebred Doe: Shelbie Welch

Champion Percentage Doe: Garrett Scott

Champion Commercial Doe: Shelbie Welch

Reserve Commercial Doe: Shelbie Welch

Supreme Doe: Shelbie Welch

Grand Champion Market Goat: Blanche Butler

Reserve Champion Market Goat: Keller Patton

Senior Goat Showmanship Champion: Garrett Scott

Junior Goat Showmanship Champion: Shelbie Welch

Overall Goat Showmanship Champion: Shelbie Welch

Sheep

Champion AOB Ewe: Lily Robinson

Reserve Champion AOB Ewe: Lily Robinson

Champion Commercial Ewe: Emma Knight

Reserve Commercial Ewe: Emma Knight

Supreme Ewe: Lily Robinson

Overall Sheep Showmanship Champion: Lily Robinson

Swine

Breeding Gilts

Champion AOB Gilt: Kolbe Smith

Champion Commercial Gilt: Kolbe Smith

Supreme Gilt: Kolbe Smith

Market Hogs

Champion Duroc: Kade Milton

Reserve Duroc: Landry Brouillette

Champion Hamp: Paycen Brouillette

Reserve Hampshire: Macey Walker

Champion Yorkshire: Ashli Tycer

Champion AOB: Cade Bush

Champion Barrow: Owen Brouillette

Reserve Barrow: Kade Milton

Champion Cross Gilt: Kade Milton

Reserve Cross Gilt: Paycen Brouillette

Grand Champion Market Hog: Paycen Brouillette

Reserve Champion Market Hog: Kade Milton

Swine Showmanship

Senior Swine Showmanship Champion: Paycen Brouillette

Intermediate Swine Showmanship Champion: Owen Brouillette

Junior Swine Showmanship Champion: Landry Brouillette

Overall Showmanship Champion: Paycen Brouillette

Rabbits

Best Of Show: Blair Coley

Poultry

Champion All Other Combs Clean Legged Bantam: Maci Huffstetter

Champion Feather Legged Bantam: Abby Benton

Champion Game Bantam: Ned Hammatt

Champion Single Comb Clean Legged Bantam: Michael Corlew

Champion All Other Breed Standard: Ned Hammatt

Champion American Standard: Ashleigh Godke

Champion Asiatic Standard: Presley Rayborn

Champion English Standard: Paycen Brouillette

Champion Standard Overall: Ned Hammatt

Reserve Standard Overall: Ashleigh Godke

Champion Bantam Overall: Abby Benton

Reserve Bantam Overall: Ned Hammatt

Best in Show: Ned Hammatt

Champion Poultry Showmanship: Ned Hammatt

Reserve Champion Poultry Showmanship: Ashleigh Godke