Saturday, January 21, 2017
Saturday, January 21, 2017

Here is a schedule of games for the week of Jan. 23-28. Start times listed typically reflect at least one subvarsity game.

Boys

Monday

Family Christian at LSD, 6 p.m.

Mentorship Academy at Friendship Capitol, 6 p.m.

Tuesday

West Feliciana at University, 4 p.m.

Walker at Scotlandville, 5 p.m.

Plaquemine at Belaire, 5 p.m.

Port Allen at Donaldsonville, 5 p.m.

Tara at St. Michael, 5 p.m.

Central at Denham Springs, 5 p.m.

Baker at Brusly, 5 p.m.

St. Helena at Doyle, 5 p.m.

Broadmoor at McKinley, 5 p.m.

East Feliciana at Madison Prep, 5 p.m.

Live Oak at Zachary, 5 p.m.

St. Amant at Catholic, 5 p.m.

Dutchtown at East Ascension, 5 p.m.

False River at Catholic-Pointe Coupee, 5 p.m.

Runnels at Lee, 5 p.m.

Livonia at Woodlawn, 5 p.m.

Glen Oaks at Parkview Baptist, 5 p.m.

Dunham vs. Episcopal at Family Christian, 5 p.m.

Kentwood at East Iberville, 5:30 p.m.

McMain at Lutcher, 6 p.m.

Southern Lab at Ascension Catholic, 6 p.m.

St. John at Ascension Christian, 6 p.m.

Wednesday

Southern Lab at Ascension Christian, 5 p.m.

Thursday

Runnels at Family Christian, 5 p.m.

Maurepas at Jehovah-Jireh, 6 p.m.

Friday

University at Brusly, 4 p.m.

Livonia at Tara, 5 p.m.

Northeast at Friendship Capitol, 5 p.m.

Port Allen at Parkview Baptist, 5 p.m.

Glen Oaks at West Feliciana, 5 p.m.

Denham Springs at Walker, 5 p.m.

East Ascension at McKinley, 5 p.m.

Christian Life vs. Runnels, 5 p.m.

Dunham at Lee, 5 p.m.

Madison Prep vs. Mentorship Academy, 5 p.m.

Zachary at Central, 5 p.m.

Kentwood at St. John, 5 p.m.

St. Michael at Plaquemine, 5 p.m.

Catholic at Dutchtown, 5 p.m.

Westminster at Catholic-PC, 5 p.m.

St. Amant at Broadmoor, 5 p.m.

Live Oak at Scotlandville, 5 p.m.

Woodlawn at Belaire, 5 p.m.

Baker at Donaldsonville, 5 p.m.

White Castle at East Iberville, 5:30 p.m.

Jehovah-Jireh vs. Episcopal at Woodlawn, 5:30 p.m.

Ascension Catholic at Ascension Christian, 6 p.m.

Doyle at French Settlement, 6 p.m.

Saturday

Madison Prep at White Castle, 5:30 p.m.

Southern Lab at East Ascension, 6 p.m.

Girls

Monday

McKinley at Broadmoor, 5 p.m.

East Ascension at Dutchtown, 5:30 p.m.

Tuesday

West Feliciana at University, 4 p.m.

Plaquemine at Belaire, 5 p.m.

Baker at Brusly, 5 p.m.

Port Allen at Donaldsonville, 5 p.m.

Tara at St. Michael, 5 p.m.

St. Helena at Doyle, 5 p.m.

East Feliciana at Madison Prep, 5 p.m.

False River at Catholic-Pointe Coupee, 5 p.m.

Runnels at Lee, 5 p.m.

Livonia at Woodlawn, 5 p.m.

Glen Oaks at Parkview Baptist, 5 p.m.

Dunham vs. Episcopal at Family Christian, 5 p.m.

Kentwood at East Iberville, 5:30 p.m.

Zachary at Live Oak, 5:30 p.m.

St. Joseph’s Academy at St. Amant, 5:30 p.m.

Scotlandville at Walker, 6 p.m.

Denham Springs at Central, 6:30 p.m.

McMain at Lutcher, 6 p.m.

Southern Lab at Ascension Catholic, 6 p.m.

St. John at Ascension Christian, 6 p.m.

Wednesday

Houma Christian at St. Michael, 5 p.m.

Southern Lab at Ascension Christian, 5 p.m.

Thursday

Broadmoor at St. Amant, 5:30 p.m.

Friday

University at Brusly, 4 p.m.

Livonia at Tara, 5 p.m.

Northeast at Friendship Capitol, 5 p.m.

Port Allen at Parkview Baptist, 5 p.m.

Glen Oaks at West Feliciana, 5 p.m.

Christian Life vs. Runnels, 5 p.m.

Dunham at Lee, 5 p.m.

Madison Prep vs. Mentorship Academy, 5 p.m.

Kentwood at St. John, 5 p.m.

St. Michael at Plaquemine, 5 p.m.

Westminster at Catholic-PC, 5 p.m.

Woodlawn at Belaire, 5 p.m.

Baker at Donaldsonville, 5 p.m.

McKinley at East Ascension, 5:30 p.m.

Walker at Denham Springs, 5:30 p.m.

Dutchtown at St. Joseph’s Academy, 5:30 p.m.

Central at Zachary, 5:30 p.m.

Scotlandville at Live Oak, 5:30 p.m.

Ascension Catholic at Ascension Christian, 6 p.m.

Doyle at French Settlement, 6 p.m.

Saturday, January 21, 2017
Friday, January 20, 2017
Friday, January 20, 2017
Thursday, January 19, 2017
Wednesday, January 18, 2017
Tuesday, January 17, 2017
Monday, January 16, 2017
Saturday, January 14, 2017
Friday, January 13, 2017
Thursday, January 12, 2017