District 4-5A

FIRST TEAM-OFFENSE

Pos Player School Ht. Wt. Cl.

QB Keilon Brown Zachary 6-0 180 So.

RB Tyre Golmond Denham Springs 5-8 175 Sr.

RB Trenton Charles Scotlandville 5-9 175 Sr.

RB Darweshi Sanders Zachary 5-7 180 Sr.

TE Tyler Hoover Denham Springs 6-3 220 Sr.

WR Vernon Powell Scotlandville 5-10 175 Sr.

WR Darius Hampton Walker 5-11 170 Sr.

WR Trea Shropshire Zachary 6-4 180 Sr.

OL Jacobey Lee Live Oak 6-2 285 Sr.

OL Raymond Pope Scotlandville 6-3 290 Sr.

OL Blake Anderson Zachary 6-3 295 Sr.

OL Taylor Granger Walker 6-4 270 Sr.

OL Caleb Johnson Zachary 6-0 270 Sr.

K/P Martell Fontenot Zachary 5-11 170 Sr.

ATH BJ Lockhart Walker

FIRST-TEAM DEFENSE

DL Kaleb Pipes Denham Springs 6-1 255 Sr.

DL William Myles Scotlandville 5-10 335 Jr.

DL Avery Smith Walker 6-1 190 Sr.

DL Caleb Jackson Zachary 6-0 270

LB Drew Lasseigne Central 6-2 244 Sr.

LB Zach Legendre Live Oak 6-1 180 Sr.

LB Josh Cook Walker 5-11 210 Sr.

LB Wes Brady Zachary 6-0 225 Jr.

DB Justin Anderson Denham Springs 5-10 178 Sr.

DB Kelvin Joseph Scotlandville 6-1 185 Sr.

DB BJ Lockhart Walker 5-10 180 Jr.

DB Tyler Judson Zachary 5-11 185 Jr.

KR Kelvin Joseph Scotlandville 6-1 190 Sr.

FLEX Kennan Leechman Central 5-11 204 Sr.

Offensive MVP: Keilon Brown, Zachary

Co-Defensive MVPs: Kelvin Joseph, Scotlandville; Wes Brady, Zachary

Coach of the Year: David Brewerton, Zachary

SECOND-TEAM OFFENSE

QB Cameron Armstead, Scotlandville; RBs Khalil Smith, Live Oak; Kee Hawkins, Live Oak; Shedrick Smith, Scotlandville; TE Buddy Davis, Zachary; WRs Jalen Womack, Scotlandville; Jalen Cook, Walker; Chandler Whitfield, Zachary; Kelvin Whitacker, Belaire; OLs Obajuwon Santinac, Scotlandville; Myles Kinchen, Live Oak; Jordan Jefferson, Scotlandville; J’Airus Moore, Central; Courtney Daigre, Scotlandville; K Jose Ortega, Denham Springs; P Parker Evans, Central

SECOND-TEAM DEFENSE

DLs Jermaine Henderson, Scotlandville; Kaleb Batiste, Central; Jalen Lee, Live Oak; Myles Kinchen, Live Oak; Keshawn Sullivan, Zachary; LBs Brennan LeBlanc, Denham Springs; Steven Poindexter, Live Oak; Bryan Litt, Scotlandville; Cade Seymour, Walker; Rodaren Alexander, Zachary; DBs Hunter Scott, Denham Springs; Jordan Lee, Live Oak; Dorian Camel, Scotlandville; John Burrell, Zachary

District 5-5A

FIRST-TEAM OFFENSE

QB Halen Miller St. Amant 6-2 175 Sr.

QB Zackary Johnson McKinley 5-10 203 Sr.

RB Cade Nelson St. Amant 5-9 190 Sr.

RB Brock Beaman Dutchtown 5-10 175 Sr.

RB Jimel London East Ascension 5-9 160 Sr.

TE Brandon Davies Dutchtown 6-4 220 Sr.

WR Grant Alexander St. Amant 6-1 165 Sr.

WR Vernon Langley Catholic High 5-10 165 Sr.

WR Tehran Daggs McKinley 5-9 140 Sr.

WR Shaivonn Robinson East Ascension 6-0 160 Jr.

OL Beau Gremillion St. Amant 6-3 330 Jr.

OL Desmond Smart McKinley 6-2 323 Jr.

OL Falepule Alo East Ascension 6-1 320 So.

OL Brandon Thomassie St. Amant 6-1 255 Sr.

OL Cameron Wire East Ascension 6-6 280 Sr.

K Preston Stafford Catholic High 5-9 160 Sr.

P Blake Davis Catholic High 5-9 160 Sr.

ATH Jimel London East Ascension 5-9 160 Sr.

FIRST-TEAM DEFENSE

DL Johnny Johnson St. Amant 6-1 245 Jr.

DL Jacolby Landry St. Amant 6-2 200 Sr.

DL Elijah Reames Catholic High 6-2 230 Jr.

DL Stanford Knockum East Ascension 5-10 304 Jr.

DL Deshon Hall East Ascension 6-3 250 Jr.

LB Colton King St. Amant 6-0 155 Sr.

LB Jack Ducote Catholic High 6-0 200 Sr.

LB Gavin Bonilla McKinley 5-11 200 Jr.

LB Adrian Johnson East Ascension 5-11 200 Sr.

DB KJ Franklin St. Amant 5-9 160 Jr.

DB Van’Shon Grayson Dutchtown 5-10 180 Sr.

DB Patrick Mensah Catholic High 5-9 165 Sr.

DB Jimel London East Ascension 5-9 155 Sr.

KR Patrick Mensah Catholic High 5-9 165 Sr.

Co-Offensive MVPs: Cade Nelson, St. Amant; Jimel London, East Ascension

Defensive MVP: Adrian Johnson, East Ascension

Co-Coaches of the Year: Darnell Lee, East Ascension; David Oliver, St. Amant

SECOND-TEAM OFFENSE

QBs Ben Mays, Dutchtown; Jason Wakefield, East Ascension; RB Beau Griffon, Catholic High; Parker Smith, Catholic High; Manny Knighten, McKinley; TE Brandon Hubicz, Catholic High; WRs Noah Gray, Dutchtown; Terry Matthews, Dutchtown; Chandler Whitmore, McKinley; Tyrek Johnson, East Ascension; OLs Chandler Perer, East Ascension; Riley Lawrence, Dutchtown; Tyler Hendricks, Catholic High; Karl Mires, St. Amant; Luke Ory, St. Amant; Noah Pitre, Dutchtown; Hunter Chauncy, Catholic High; K Ryan Gremillion, East Ascension; P Cadon Story, Dutchtown; KJ Franklin, St. Amant

SECOND-TEAM DEFENSE

DLs Jacob Furlow, St. Amant; Briant Parker, Dutchtown; Connor Finucane, Catholic High; Blake Williams, McKinley; Jordan Campbell, East Ascension; LBs Jacoby Johnson, Dutchtown; Andrew Gauthier, Catholic High; Kel Howard, Catholic High; Darren Wilson, East Ascension; Sean Beauchamp, Broadmoor; DBs Ben Parker, St. Amant; Jordan Jackson, Dutchtown; Jonathan Mestayer, Catholic High; Patrick Lee, Broadmoor; Jordan Joseph, McKinley; Jaquinn Mitchell, East Ascension

District 5-4A

FIRST-TEAM OFFENSE

QB Kerri Wells Livonia 5-10 165 Jr.

RB Devin Briscoe Cecilia 5-8 170 Sr.

RB Travien Benjamin St. Martinville 5-11 185 Jr.

RB Logan Bossier Breaux Bridge 5-8 190 Sr.

TE Julian Leon Breaux Bridge 6-1 215 Sr.

WR Romano Butler Livonia 5-8 155 Jr.

WR Kaleb Carter Cecilia 6-0 175 Sr.

WR Jamel Fontenette St. Martinville 5-11 175 Jr.

OL Sage Darbonne Beau Chene 6-1 270 Jr.

OL Nick Doucet St. Martinville 5-11 205 Jr.

OL Daniel Green Breaux Bridge 5-9 245 Sr.

OL Logan Kidder Cecilia 6-0 253 Sr.

OL Seth Bartholomew Cecilia 6-0 233 Sr.

OL Mark Barthelemy Opelousas 6-2 270 Sr.

K Tanner Olivier Cecilia 5-9 190 Jr.

P Dylan Wilmore St. Martinville 5-11 170 Sr.

ATH Markovon Williams St. Martinville 5-8 160 Jr.

FIRST-TEAM DEFENSE

DL Jontrell Steward Breaux Bridge 6-1 250 Jr.

DL Jeffrey Bailey Livonia 5-11 250 Jr.

DL Marlon Young Opelousas 6-2 250 Sr.

DL Delison Allen Cecilia 5-10 200 Jr.

LB Oscar Alexander Cecilia 5-11 180 Sr.

LB Tyrese Martin Breaux Bridge 5-9 165 So.

LB Jacob Maddie Beau Chene 5-8 175 Jr.

LB Charles Harris Livonia 5-10 175 Jr.

DB Javien Mitchell St. Martinville 5-11 170 Sr.

DB Elijah Wiltz Breaux Bridge 5-10 170 Jr.

DB Kerrick Alexander Cecilia 5-10 170 Sr.

DB Javon Wiltz St. Martinville 6-0 190 Jr.

KR Kenny Frazier Opelousas 5-11 165 Jr.

FLEX Albert Journet Cecilia 5-7 150 Sr.

Offensive MVP: Devin Briscoe, Cecilia; Travien Benjamin, St. Martinville

Defensive MVP: Oscar Alexander, Cecilia

Coaching staff of the Year: Cecilia

Second-Team Offense

QB Landon Lalonde, Cecilia; RBs Mac Shaw, Livonia; Marvion Young, Opelousas; Markaylin Milborn, Beau Chene; TE Seth Stoute, Cecilia; WR Terry Steward, Breaux Bridge; Devin Milton, Beau Chene; Lance Williams, Cecilia; OLs Thomas Champagne, Breaux Bridge; Keenan Villery, Opelousas; Josten Spells, Cecilia; Damon Derouen, St. Martinville; Darius Borel, Breaux Bridge; Michael Bergeron, Cecilia; K Dylan Wilmore, St. Martinville; P Tanner Olivier, Cecilia; ATH Kavion Martin, Breaux Bridge

Second-Team Defense

DLs Justin Bourque, St. Martinville; Tyler Marks, Beau Chene; Sage Darbonne, Beau Chene; Dominique Prejean; LBs Jamir Kees, Cecilia,; Markell Chambers, St. Martinville; Peyton Williams, Beau Chene; Myles Guidry, Livonia; DBs Ryan Malbrough, Cecilia; Justin Noil, Livonia; Kenny Frazier, Opelousas; Dimetre Harper, Breaux Bridge; KR Tyler Lewis, Beau Chene; FLEX Bailey Mitchell, St. Martinville

District 6-4A

FIRST-TEAM OFFENSE

QB Kolby Bourgeois Lutcher 6-0 170 Jr.

QB Alex Aucoin Parkview 6-1 175 Sr.

RB Wayne Toussant Plaquemine 5-9 165 Sr.

RB Daevon Adams Lutcher 5-8 170 Sr.

RB Chris Avery Tara 5-11 160 Sr.

RB Darrel Cyprian Parkview 5-8 170 Jr.

TE Codi Willis Plaquemine 6-4 220 Sr.

WR Gregory Clayton Lutcher 5-10 175 Sr.

WR Jacoby Williams Lutcher 6-0 175 So.

WR Kyle Washington Parkview 6-2 195 Jr.

OL Zayien Bouvay Plaquemine 6-0 265 Jr.

OL Charles Casma St. Michael 5-9 260 Jr.

OL Brayden Bauer Lutcher 6-0 230 Sr.

OL Princeton Pines Tara 6-5 335 Sr.

OL Benji Stansell Parkview 6-1 230 Sr.

OL Hamdi Sheikha Parkview 5-11 285 Jr.

ATH Michael Sproles Plaquemine 6-1 205 Sr.

P Codi Willis Plaquemine 6-4 220 Sr.

P Jacob Barnes Woodlawn 5-9 180 Jr.

FIRST-TEAM DEFENSE

DL Devin Mitchell Plaquemine 6-2 295 Sr.

DL Kyron Mims Woodlawn 6-4 290 Sr.

DL Kenneth Washington Woodlawn 6-4 304 Sr.

DL Evan Chaney Parkview 6-0 205 Sr.

LB Herman Christophe Plaquemine 6-0 255 Jr.

LB Talbot Daniels Woodlawn 6-3 230 Sr.

LB Shaun McCray Woodlawn 6-0 200 Sr.

LB Cole Mayet Parkview 6-0 200 Sr.

DB Percy Butler Plaquemine 6-2 185 Sr.

DB Zane McCrary Lutcher 5-9 170 Jr.

DB Xavier Lodge Woodlawn 5-11 185 Sr.

DB Jonathan Scott Woodlawn 6-1 180 Sr.

UTILITY Anthony Arinze Woodlawn 6-5 220 Sr.

PK Jacob Barnes Woodlawn 5-9 180 Jr.

KR Nicholas Scott Tara 5-7 145 Sr.

Offensive MVP: Wayne Toussant, Plaquemine

Defensive MVP: Cole Mayet, Parkview Baptist

Coach of the Year: Jay Mayet, Parkview Baptist

SECOND-TEAM OFFENSE

QB Brandon Jordan, Tara; TE Hunter Wascom, Parkview Baptist; RBs Melvin McKlay, Plaquemine; Terry Tolliver, Parkview Baptist; Parker Kirby, Parkview Baptist; WRs Nicholas Scott, Tara; Bryson Reaser, Woodlawn; Rondell Mealey, Lutcher; OLs Nikolai Leday, St. Michael; Brockhim Wicks, Plaquemine; Peyton Becnel, Parkview Baptist; Lyncha Johnson, Woodlawn; Josh Taylor, Lutcher; ATH Chris Sehring, St. Michael; P Ladd McCaughey, Parkview Baptist

SECOND-TEAM DEFENSE

DLs: Ty Petty, Parkview Baptist; Andre Riley, Plaquemine; Kenneth Augustus, Woodlawn; Chris Sehring, St. Michael; Rowdy Scott, Lutcher; LBs: Kevin Heltz, St. Michael; Seth LeBlanc, Lutcher; Kenneth Peyton, Parkview Baptist; Hunter Daniel, Parkview Baptist; Anthony Arinze, Woodlawn; DBs: Braylyn Jones, Woodlawn; Terry Tolliver, Parkview Baptist; Bryant Jones, Plaquemine; Hayden Warren, Parkview Baptist; UTILITY: Colton Jumonville, Parkview Baptist; PK Mason McKey, Parkview Baptist; KR Chy Rivers, Parkview Baptist

District 6-3A

FIRST-TEAM OFFENSE

QB John Gordon McKernan University 6-2 185 Jr.

RB Michael Hollins University 5-10 200 Jr.

RB Davon Harris West Feliciana 5-6 175 Sr.

RB Tyrese Walker Madison Prep 5-10 180 Sr.

TE Kiethan Francois Brusly 6-4 210 Sr.

WR Claude Coleman Baker 6-2 175 Sr.

WR Derrius Davis West Feliciana 5-10 170 Sr.

WR Christian Harris University 6-2 225 Jr.

OL Jacob Fudge West Feliciana 6-3 270 Sr.

OL Paul Phillips University 6-1 260 Jr.

OL Dillon Cage Baker 6-0 330 So.

OL Mark Coppola University 6-0 230 Jr.

OL Timothy Leonard Madison Prep 6-1 330 So.

ATH Derek Turner West Feliciana 5-11 187 Sr.

K Luke Stelly West Feliciana 5-7 150 Sr.

KR Davon Harris West Feliciana 5-6 175 Sr.

FIRST-TEAM DEFENSE

DL Jaquelin Roy University 6-4 315 So.

DL Zakk McKeehan West Feliciana 6-4 290 Sr.

DL Donald Berniard University 5-11 280 Jr.

DL Michael Henderson Madison Prep 6-1 250 Jr.

LB Kirk Snearl Madison Prep 6-3 255 Sr.

LB Riyan Cotton West Feliciana 5-10 215 So.

LB Bryton Constantin University 6-2 220 Jr.

LB Jacob Burke University 5-11 185 Jr.

LB Vanderbilt Bynum Brusly 6-1 203 Jr.

DB Jordan Clark University 5-10 175 Jr.

DB Braylen Bolden Madison Prep 5-11 180 Sr.

DB Deandre Brown Brusly 6-1 205 Sr.

DB Derek Turner West Feliciana 5-11 187 Sr.

FLEX Derrius Davis West Feliciana 5-10 170 Sr.

P Grant Bonnette University 5-10 170 Sr.

Offensive MVP: Davon Harris, West Feliciana

Defensive MVP: Deandre Brown, Brusly

SECOND-TEAM OFFENSE

QB Derek Turner, West Feliciana; RBs Jaylon Kinchen, Glen Oaks; Desmond Windon, Baker; Avery Grant, Brusly; Clayton Howard, West Feliciana; WRs Khiry Morrison, West Feliana; Darius Cyprian, Brusly; Joel Williams, Madison Prep; TEs Dillyn Knighten, Baker; Peyton Stokes, West Feliciana; OLs John McQuirter, Glen Oaks; Terrell Williams, Mentorship; Dylan Rathcke, University; Roderick Allen, Madison Prep; Taylor Casteel, West Feliciana; Dalton Coe, West Feliciana; Fisher Joseph, Baker; ATH Makiya Tongue, University; K Aidan Gale, University; KR Tyrese Walker, Madison Prep

SECOND-TEAM DEFENSE

DLs Dillon Cage, Baker; Garrett Roberts, Brusly; Cameryn King, Baker; Luther Lamotte, Madison Prep; Cassidy Eli, Mentorship; LBs Gideon Cuellar, University; Trevon Hill, Mentorship; John McQuirter, Glen Oaks; AJ Whitaker, West Feliciana; Kyle Parker, Brusly; DBs Richard Harris, West Feliciana; Dashun Hugley, Mentorship; Jack Hamilton, University; Claude Coleman, Baker, Chad Tillery, West Feliciana; FLEX Dashun Hugley, Mentorship; P Keyon Hawk, Madison Prep

District 7-3A

FIRST-TEAM OFFENSE

Pos Player, School Class

OL Tanner Armstrong, Loranger Sr.

OL Keaton Morgan, Loranger Sr.

OL Jordan Howze, Albany Sr.

OL Christian Hoz, Hannan Sr.

OL Chester Martin, Sumner Jr.

TE Seth Caillouet, Hannan Sr.

RB Brad Lewis, Albany Sr.

RB Diante Lenior, Bogalusa Sr.

RB Brendan David, Hannan Jr.

RB Shawn Toefield, Loranger So.

WR Luke Colona, Loranger Sr.

WR Dejuan Carter, Loranger Sr.

WR Tyreese Rousell, Bogalusa So.

WR Chad Smith, Bogalusa Jr.

WR Cameron Lee, Sumner Jr.

QB D.J. Hookfin, Loranger Sr.

ATH Kamryn Mayers, Albany Sr.

ATH Chris Rabensteiner, Hannan Sr.

RS Alex Williams, Loranger Sr.

FIRST-TEAM DEFENSE

DL Latrell Alexander, Albany Jr.

DL Cody Sumrall, Bogalusa Sr.

DL Carter Georges, Hannan Jr.

DL La’Darius Gordon, Loranger Sr.

LB David Smith, Loranger Sr.

LB Jerrel Brumfield, Loranger Sr.

LB Cameron Lee, Sumner Sr.

LB Otrevious Gatlin, Bogalusa Sr.

DB Cameron O’Brien, Hannan Jr.

DB Tyree Callahan, Albany Sr.

DB Tyreese Roussell, Bogalusa So.

DB Nick Scott, Loranger Sr.

DB Will Wilson, Loranger Sr.

FLEX Kylin Sexton, Albany Sr.

P Luke Colona, Loranger Sr.

PK Seth Caillouet, Hannan Sr.

Offensive MVP: D.J. Hookfin, Loranger

Defensive MVP: Cody Sumrall, Bogalusa

Coach of the Year: Sammy Messina, Loranger

SECOND-TEAM OFFENSE

OLs Pierce Ziebarth, Albany; Cody Sumrall, Bogalusa; Dennis Moriarty, Albany; Frank Bretey, Hannan; Keorian McKnight, Loranger; TE: Otrevious Gatlin, Bogalusa; RBs: Alex Williams, Loranger; Jywan Woalridge, Sumner; WRs: Jared Jackson, Bogalusa; Micheal Evans, Sumner; Dawson Millen, Hannan; QB: Jay Baham, Bogalusa; RS: Dawson Millen, Hannan.

SECOND-TEAM DEFENSE

DLs David Perez, Albany; Joeman Roberts, Bogalusa; Trey Nunez, Hannan; Lane Huszar, Loranger; Migiuel Shields, Sumner; LBs: Casey Thompson, Albany; Evan Brouilette, Hannan; Diante Lenior, Bogalusa; Truman Faust, Loranger; DBs Azaiyha Scott, Albany; Chas Smith, Bogalusa; Isaac Carson, Bogalusa; Brennan Amari, Hannan; Dante McGee, Loranger; FLEX: Sylas McGowan, Bogalusa; Montel Duncan, Loranger; P: Jacob Gaude, Hannan; P Cody Sumrall, Bogalusa; PK: Orlando Pineda, Albany.

District 10-3A

FIRST-TEAM OFFENSE

OL Robert McDoland 6-3 215 St. Charles Catholic Sr.

OL Davon Wright 6-1 280 Donaldsonville Sr.

OL Jeremiah James 6-1 285 De La Salle Sr.

OL Nick Guthrie 5-11 250 De La Salle Sr.

OL Tamir Bryant 6-2 270 Lusher Sr.

TE Randall Campbell 6-1 190 Lusher Sr.

WR Taylor Miller 5-9 175 St. Charles Catholic Jr.

WR Ladarius Jackson 6-2 176 Donaldsonville Sr.

WR Aaron Marquez 6-0 185 Donaldsonville Sr.

RB Joseph Chiarella 5-6 160 St. Charles Catholic Jr.

RB Kendall Collins Jr. 5-8 185 De La Salle Jr.

RB Ari Broussard 6-0 215 Lusher Sr.

QB Julien Gums 5-11 220 De La Salle Sr.

Utility Fynn LaBreche 5-10 150 De La Salle Sr.

RS Phillip Tran 5-6 140 St. Charles Catholic Soph.

FIRST-TEAM DEFENSE

DL Mason Narcisse 6-3 260 St. Charles Catholic Soph.

DL Jason Dumes 6-0 255 St. James Sr.

DL Kadarrion Jones 6-0 262 Donaldsonville Sr.

DL Jamiran James 6-2 280 De La Salle Sr.

LB Jordan Jensen 5-10 190 St. Charles Catholic Jr.

LB Shawn Preston 6-1 200 St. James Sr.

LB Tahj Brown 6-3 250 Donaldsonville Sr.

LB Robert Lestrick 5-11 230 Donaldsonville Sr.

DB Lloyd Nash 5-10 165 St. Charles Catholic Sr.

DB Noble Scott 5-8 170 Donaldsonville Sr.

Utlity Gavin St. Pierre 5-11 205 St. Charles Catholic Sr.

P William Strernbergh 5-9 165 Lusher Jr.

Offensive Most Valuable Player: Julien Gums, De La Salle

Defensive Most Valuable Player: Jamiran James, De La Salle

Coach of the Year: Ryan Manale, De La Salle

District 5-2A

FIRST-TEAM OFFENSE

QB Zach Hayes Welsh 6-0 170 Sr.

RB Waylon Bourgeois Notre Dame 5-7 175 Sr.

RB Collin Kirsch Notre Dame 5-9 170 Sr.

RB Charlie Watkins Welsh 5-9 170 Sr.

TE Pearse Migl Welsh 6-1 230 Sr.

WR Gentry Borill Notre Dame 6-3 180 Sr.

WR De’Ron Zeno Welsh 6-0 180 Jr.

OL Mitchell Fruge Notre Dame 6-1 240 Sr.

OL Paul Guillory Kinder 5-10 175 Sr.

OL Josh LeBlanc Notre Dame 5-11 255 Sr.

OL John Mayes Welsh 6-1 200 Jr.

OL Ryan McKenzie Welsh 6-3 280 Jr.

K John Lamm Notre Dame 6-2 175 Jr.

ATH Trent Johnson Kinder 6-1 180 Sr.

FIRST-TEAM DEFENSE

DL Alec Brouillette Notre Dame 6-1 195 Sr.

DL John Daigle Welsh 6-2 240 Jr.

DL Alex Gardiner Notre Dame 5-10 225 Jr.

DL Joey McNeely Kinder 6-3 295 Sr.

LB Alec Iguess Welsh 5-10 180 Jr.

LB Thomas Stevens Notre Dame 5-11 205 Sr.

LB John Hoffpauir Notre Dame 5-9 185 Sr.

LB Jordan Cordova Kinder 6-1 200 Sr.

DB Austyn Benoit Welsh 5-11 160 Jr.

DB Konnor Broussard Notre Dame 5-6 155 Sr.

DB Cade Iguess Welsh 5-10 165 Sr.

DB Trent Johnson Kinder 6-1 180 Sr.

KR Cam Nelson Notre Dame 6-0 190 Sr.

FLEX Jaishaun Doucet Ville Platte Sr.

P Trevor Lopez Welsh 5-7 140 Sr.

SECOND-TEAM OFFENSE

QB Garrett Bergeron, Notre Dame; RBs Noah Bourgeois, Notre Dame; Torrell Levias, Lake Arthur; Hayden Thomas, Kinder; TE Thomas Bellard, Notre Dame; WR Keagan Broussard, Lake Arthur; Conner Fawcett, Kinder; OLs Collin Brouillette, Notre Dame; Davondez Doucet, Ville Platte; Garren Hebert, Welsh; Braylyn Larce, Kinder; Ethan Lowrey, Notre Dame; Ben Martin, Lake Arthur; K Trevor Lopez, Welsh; ATH Jamal Byer, Ville Platte

SECOND-TEAM DEFENSE

DLs Davondez Doucet, Ville Platte; Kaden Granger, Kinder; Kyle Lyons, Notre Dame; Conner Richert, Welsh; LBs Mike Fontenot, Kinder; Cam Nelson, Notre Dame; Kyle Williams; Josh Pickle, Welsh; DBs AJ Hall, Kinder; Hunter Chretien, Lake Arthur; Thomas Roberts, Kinder; David Schmid, Notre Dame; KR Keenan Markray, Ville Platte; FLEX Jacob Dore, Notre Dame; P Thomas Stevens, Notre Dame

District 7-2A

FIRST-TEAM OFFENSE

QB Mike Williams Dunham 6-3 265 Sr.

RB Norrise Cummings Port Allen 5-9 175 Sr.

RB DeAndre Patin East Feliciana 5-9 175 Sr.

RB Caden Dickinson Episcopal 5-9 165 Sr.

RB Curtis Keaton Northeast 5-11 215 Sr.

TE Johnny Selders Northeast 6-3 195 Jr.

WR Jascent Scott Northeast 6-2 170 Jr.

WR Cedric Anderson East Feliciana 6-4 180 Sr.

WR Donald Johnson Port Allen 6-4 180 Sr.

OL James Davis Northeast 6-3 255 Sr.

OL Kadarious Sanders Northeast 5-11 255 Sr.

OL Shelby Hanks Dunham 6-2 215 Sr.

OL Hootie Freeman Episcopal 6-4 275 Sr.

OL Jermaine Jarvis Port Allen 6-2 305 Sr.

OL Cordarius Wright East Feliciana 6-1 275 So.

ATH Maleek Chris East Feliciana 5-9 160 Sr.

FIRST-TEAM DEFENSE

DL Brenton Brown Port Allen 6-1 245 Sr.

DL Javontae Barnes East Feliciana 6-1 255 Jr.

DL Dawson Sharp Episcopal 6-2 185 Sr.

DL Thomas Brinson Dunham 5-9 145 Sr.

LB Howell Eglin Episcopal 5-11 170 Sr.

LB Kirkland Hills East Feliciana 5-10 185 Sr.

LB Clyde Robertson Port Allen 5-10 218 Sr.

LB Reed Gidbery Dunham 5-10 170 Jr.

DB Derek Stingley Dunham 6-0 180 Jr.

DB Rashawn West Port Allen 6-1 180 Sr.

DB Cedric Anderson East Feliciana 6-4 180 Sr.

DB Tyriq Kelly Northeast 5-9 165 Sr.

DB Cam Dumas Episcopal 5-9 165 Sr.

K Russ St. Romain Episocpal 5-9 165 Sr.

P Jory Roussell Church Academy 6-0 155 Sr.

KR Derek Stingley Dunham 6-0 180 Jr.

FLEX Maleek Chriss East Feliciana 5-9 165 Sr.

Offensive MVP: Mike Williams, Dunham

Defensive MVP: Derek Stingley, Dunham

Coach of the Year: Neil Weiner, Dunham

SECOND-TEAM OFFENSE

QBs Rashaun Steel, Northeast; Caleb Anderson, East Feliciana; RBs Treylan Mouton, Dunham; Prince Brown; Jemison Austin, Episcopal; Greg Whitley, Northeast; TE Dawson Sharp, Episcopal; WRs Laray Shelton, Capitol; Derek Stingley, Dunham; Trent Abbott, Church Academy; OLs Christian Berthold, Capitol; Tyler Johnson, Dunham; Chris Johnson, Northeast; Jacolby Westmore, East Feliciana; Kelvin Smith, Church Academy; Richard Viso, Episcopal

SECOND-TEAM OFFENSE

DLs Zarion Anderson, Capitol; Quoshane Kell, Northeast; Donovan Leggett, East Feliciana; Scott Wicker, Episcopal; LBs David Katembo, Church Academy; Darius Joseph, Captiol; Marvell Jackson, East Feliciana; Corey Toliver, Northeast; DBs Romell Jones, Capitol; Cole Carmouche, Episcopal; De’Ante Woods, Port Allen; Jordan Roberson, Dunham; K Benton Davis, Dunham; P Russ St. Romain, Episcopal

District 8-2A

FIRST-TEAM OFFENSE

QB Kade Bleakley, St. Thomas Aquinas

ATH Cam Henderson, Amite

RB Nick Morman, Northlake Christian

RB Anthony McClain, Independence

OL O’Cyrus Torrence, St. Helena

OL Alex Self, St. Helena

OL Dominic Lange, Amite

OL Zachary Gras, St. Thomas Aquinas

OL Chris Miceli, Independence

OL Brendon Kelley, Pine

FB/TE Donald Drake, Independence

WR Adam Hetzinger, St. Thomas Aquinas

WR Troy Hurst, St. Helena

WR Devonte Lee, Amite

WR Markel Cotton, Pine

K Kade Dixon, Pope John Paul II

FIRST-TEAM DEFENSE

LB Wesley Brown, Northlake Christian

LB Aaron Hurst, St. Helena Central

LB Stephen Jackson, Independence

LB Qadry Jackson, Amite

DL Ishmael Sopsher, Amite

DL O’Cyrus Torrence, St. Helena

DL Isaiah Palmer, Springfield

ATH Tyrus Wheat, Amite

DB Devonte Lee, Amite

DB Michael Otkins, Independence

DB Nick Morman, Northlake Christian

DB Demetrius Brown, St. Helena

DB Myron Smith, St. Helena

PR/KR Troy Hurst, St. Helena

Offensive MVP: Devonte Lee, Amite

Defensive MVP: Ishmael Sopsher, Amite

Coach of the Year: Zephaniah Powell, Amite

SECOND-TEAM OFFENSE

RB: Aaron Hurst, St. Helena; OLs: Jared Barry, Pine; Brent Muse, St. Helena; John Rodgers, Amite; Jacob Becerra, St. Thomas Aquinas;

Cameron Hammers, Pope John Paul II; FB/TE: Clay Thrasher, Northlake Christian; WRs: Brandon Tallo, St. Thomas Aquinas; Jaylen Jackson, St. Thomas Aquinas; Tyler Tillman, St. Thomas Aquinas; Kyle Maxwell, Amite; K: Adam Hetzinger, St. Thomas Aquinas; P Markel Cotton, Pine.

SECOND-TEAM DEFENSE

LBs: Milton Johnson, Amite; Clay Thrasher, Northlake Christian; Hunter Temples, Pine; Josh Phillip, Pope John Paul II; DLs: Shemar Buckley, Amite; Dre Hitchens, St. Helena; Donovan Kreyssig, Pine; Jermaine Singleton, Independence; Raquan Handy, Pine; DBs: Jadarius Jackson, Amite; Deondrae Gordon, Amite; Matthew Claiborne, St. Helena; Kaz Warren, Pine; PR/KR: Cam Henderson, Amite

District 5-1A

FIRST-TEAM OFFENSE

OL John Robert Thibodeaux Westminster Sr.

OL Cole LaPrarie False River Sr.

OL Omar Aguilar Catholic-Pointe Coupee Jr.

OL Reed Rivet Catholic-Pointe Coupee Jr.

OL Remy Bergeron Opelousas Jr.

OL Sam Gil Sacred Heart Soph.

WR Andrew Grezaffi Catholic-Pointe Coupee Jr.

WR Demarco Goss Slaughter Community Charter Jr.

WR Cain Ludeau Opelousas Jr.

TE Adam Purser Opelousas Jr.

RB Cole Fournet Westminster Sr.

RB Gared Beauvais Catholic-Pointe Coupee Sr.

RB J.T. Harper Sacred Heart Jr.

QB Nate Carriere Catholic-Pointe Coupee Sr.

ATH Damian Johnson False River Sr.

RET Wilshawn Williams North Central Sr.

K Drew Sebastien Opelousas Soph.

FIRST-TEAM DEFENSE

DL Kohl James False River Sr.

DL Hunter Fuselier Catholic-Pointe Coupee Sr.

DL Will Dunham Catholic-Pointe Coupee Soph.

DL James Monroe Opelousas Jr.

LB Brock Bullara Westminster Jr.

LB Gared Beauvais Catholic-Pointe Coupee Sr.

LB Ryan Lewis Opelousas Sr.

LB Garrett Fontenot Sacred Heart Jr.

DB Braxton Roy Westminster Sr.

DB Aaron Beatty Catholic Soph.

DB Logan Warren Opelousas Sr.

DB JT Haper Sacred Heart Jr.

FLEX Nick Carriere Catholic-Pointe Coupee Soph.

P Kane Armand Opelousas Sr.

Offensive Most Valuable Player: Gared Beauvais, Catholic-Pointe Coupee

Defensive Most Valuable Player: Hunter Fuselier, Catholic-Pointe Coupee

Coach of the Year: David Simoneaux, Catholic

SECOND-TEAM OFFENSE

QBs: Zach Mengarelli, Opelousas; Wesley Launey, Sacred Heart; RBs: Trent Jordan, False River; Nick Carriere, Catholic-Pointe Coupee; Da’Miquin Minor, Slaughter Community Charter; Evan Moody, Opelousas; TE: Kohl James, False River; WRs: Gage Fuller, False River; Devin Theirry, Opelousas; Alec Gotro, Sacred Heart; OL: Devin Christophe, False River; Duncan Fremin, Catholic-Pointe Coupee; Gaige Thille, Sacred Heart; Donovan Green, Opelousas; Kevin Forbes, North Central

SECOND-TEAM DEFENSE

DLs: Luke Torres, Catholic-Pointe Coupee; Bryce Turner, Slaughter Community Charter; Adrian Burns, Opelousas; Nick Perry, Sacred Heart; LBs: Ketron Jones, Sacred Heart; Cole Laprarie, False River; Mark Thomas, Westminster; Jacob Castille, Sacred Heart; Evan Labbe, Opelousas DBs: Cole Fournet, Westminster; Matthew Langlois, Catholic; MacArthur Perry, Slaughter Community Charter; Cale Cart, Opelousas; Wesley Launey, Sacred Heart; FLEX: Trent Jourdan, False River; P: Jarian Lowry, Slaughter Community Charter

District 6-1A

FIRST-TEAM OFFENSE

QB Quincy Mitchell Southern Lab 6-1 175 Sr.

QB LaRenz Morris Kentwood 5-11 180 Sr.

RB Tyrion Davis Southern Lab 6-1 215 Jr.

RB Jai Williams Ascension Catholic 5-10 175 So.

RB Larry Carter Kentwood 5-11 220 Jr.

TE Ronnie Smith Southern Lab 6-1 221 Sr.

WR Aldric Lott Kentwood 5-10 200 Sr.

WR Trey Palmer Kentwood 6-1 185 Jr.

WR Reginald Johnson Southern Lab 6-2 180 So.

WR Michael Medine Ascension Catholic 6-2 175

OL Justice Ulschak Kentwood 6-0 245 Sr.

OL Eric Dunn Kentwood 6-4 255 Sr.

OL Charlie Gianelloni Ascension Catholic 5-10 205 Sr.

OL Cedrick Banks Southern Lab 6-3 315 Sr.

OL Jacques Wallace Southern Lab 6-4 280 Jr.

OL Kardell Thomas Southern Lab 6-4 350 Jr.

K Rodney Blanchard Ascension Catholic 5-9 156 Jr.

P Rodney Blanchard Ascension Catholic 5-9 156 Jr.

ATH Jamar Barber Ascension Catholic 5-9 180 Jr.

FIRST-TEAM DEFENSE

DL Damonta Magee Kentwood 6-0 190 Sr.

DL Kendall Wilkerson Kentwood 6-4 255 Jr.

DL Charlie Gianelloni Ascension Catholic 5-10 205 Sr.

DL John Broussard Ascension Catholic 5-8 177 Jr.

DL Tyler Guidry Southern Lab 6-3 210 Jr.

DL Christopher Welch Southern Lab 6-4 238 Jr.

DL Markus Martin Southern Lab 6-2 221 Sr.

LB Damone Clark Southern Lab 6-3 220 Sr.

LB Eddie Ned White Castle 5-9 185 Jr.

LB Jai Williams Ascension Catholic 5-10 175 So.

LB Parker Hales Ascension Catholic 5-11 170 Jr.

LB Taydron Lee Kentwood 6-1 225 Sr.

LB Aldric Lott Kentwood 5-10 200 Sr.

DB Trey Palmer Kentwood 6-1 185 Jr.

DB Raddarrian Robins Kentwood 5-8 165 So.

DB Mason Zeringue Ascension Catholic 5-10 165 Jr.

DB Mitchell Turner Southern Lab 6-0 180 Sr.

DB Tyler Panyanouvong Southern Lab 6-0 190 Sr.

DB Damarius Stewart White Castle 6-2 180 Sr.

KR Trey Palmer Kentwood 6-1 185 Jr.

Offensive MVP: Larry Carter, Kentwood

Defensive MVP: Damone Clark, Southern Lab

Coach of the Year: Jonathon Foster II, Kentwood

SECOND-TEAM OFFENSE

QB: Kevin Gautreau, Ascension Catholic; RB: Rondell Daniels, East Iberville; Charvis Thornton, Southern Lab; Justin Rivet, St. John; TE: Edward Smith, East Iberville; WRs: Peter Anderson, St. John; Jacob Dunn, Ascension Catholic; Theodore Knox, Southern Lab; Edward Magee, Kentwood; Anthony Holden, Kentwood; OL: Mickey Miller, Kentwood; Bryce Cooper, Kentwood; Nick Hilliard, Ascension Catholic; Nicholas Smith, Southern Lab; David Ferguson, Southern Lab; Justin Hollins, East Iberville

SECOND-TEAM DEFENSE

DL: Jaylnn Cooper, Kentwood; Britton Kazerooni, Kentwood; Dillion Davis, Ascension Catholic; Willie Ware, East Iberville; LB: Lester Joseph, East Iberville; Cornelius Dyson, Kentwood; Kevin Gautreau, Ascension Catholic; Justin Rivet, St. John; Jabar Triplett, Southern Lab; Shawndrick Stevenson, White Castle; DB: Anthony Holden, Kentwood; Devion Hookfin, Kentwood; Rodney Blanchard, Ascension Catholic; Adam Blanchard, St. John; Jeremie Richard, White Castle; Jeremiah Hawkins, Southern Lab.