Class 1A

Boys

Team totals: 1, Haynesville 96. 2, Cedar Creek 77. 3, St. Frederick 50. 4, Southern Lab 42. 5, Lafayette Christian 41. 6, Kentwood 32. 7, St. Martin's 20. 8, Ascension Catholic 18. 9, Tensas 16. 10, (tie) Central Catholic,East Iberville 14. 12, (tie) South Cameron, Logansport, Ascension Episcopal 12. 15, Vermilion Catholic 11. 16, Oberlin 9. 17, East Beauregard 8. 18, Grand Lake 7. 19, (tie) Basile, Arcadia, Hamilton Christian 6. 22, (tie) White Castle, North Central 4. 24, Highland Baptist 3. 25, (tie) Covenant Christian, Lincoln Prep, Delhi Charter 2. 28, Delhi 1.

Field events

Shot put: 1, Joseph Evans, Haynesville, 50-7½. 2, Tripp Marcus, Cedar Creek, 49-9. 3, Jalan Harris, Haynesville,44-9. 4, Derek Cohn, Kentwood, 43-6½. 5, Mackenzie Carrier, Oberlin, 41-8. 6, Trooper Peloquin, Oberlin, 41-1½.

Discus: 1, Peyton Theriot, Vermilion Catholic, 149-0. 2, Tripp Marcus, Cedar Creek, 147-10. 3, Michael Turner, Haynesville, 145-11. 4, Joseph Evans, Haynesville, 142-4. 5, Thomas Delaney, Grand Lake, 136-8. 6, Chandler Mixon, Highland Baptist, 135-6.

Javelin: 1, Tripp Marcus, Cedar Creek, 195-11. 2, Josh Riggs, Cedar Creek, 176-11. 3, Kelsey Smith, Haynesville, 168-11. 4, Trooper Peloquin, Oberlin, 164-8. 5, Levi Peloquin, Oberlin, 160-9. 6, Peyton Theriot, Vermilion Catholic, 152-3.

High jump: 1, John Stephens, Logansport, 6-4. 2, Ryder Roberson, Cedar Creek, 6-0. 3, Travis Mondares, Basile, 6-0. 4, Zachary Godette, South Cameron, 6-0. 5, Lance Grider, Haynesville, 5-10. 6, Garett Vedder, Grand Lake, 5-10.

Long jump: 1, Samarick Paul, Central Catholic, 22-6¼. 2, Tyler Labove, South Cameron, 22-¼. 3, Dallas James, Tensas, 21-5½. 4, Wilshawn Williams, North Central, 21-4¼. 5, Lyndell Joseph, East Iberville, 20-10½. 6, J’Quan Polly, Delhi Charter, 20-4¾.

Triple jump: 1, Albert South, Tensas, 43-6¾. 2, Demarcea McCutchen, Haynesville, 43-2¾. 3, Kireston Stevenson, Hamilton Christian, 42-4. 4, Quinton Johnson, White Castle, 42-3¾. 5, Tanner Disotell, Cedar Creek, 42-½. 6, Mac Kelly, Ascension Episcopal,42-0.

Pole vault: 1, Kenny Odinet, Ascension Episcopal, 14-0. 2, James Bailey, East Beauregard, 13-0. 3, Matthew Gallagher, Cedar Creek, 13-0. 4, Cade Vedder, Grand Lake, 12-6. 5, Henry Terral, Cedar Creek, 10-0. 6, Jackson Ryder, St. Frederick, 9-0.

Track events

4x200-meter relay: 1, Southern Lab, (Reginald Johnson, Charvis Thornton, Tyrion Davis, Xavier Bell) 1:28.21. 2, Haynesville B, 1:28.26. 3, Lafayette Christian, 1:29.75. 4, Kentwood, 1:30.73. 5, Logansport, 1:31.21. 6, Ascension Episcopal, 1:32.03.

1,600 meters: 1, John Ellender, St. Frederick, 4:42.18. 2, Gabe Poulin, Cedar Creek, 4:45.65. 3, Samuel Kellum, St. Martin's, 4:51.33. 4, Rico Coleman, St. Martin's, 4:53.34. 5, Will Ellender, St. Frederick, 4:53.68. 6, Tyler Granger, Lafayette Christian, 4:56.38.

110 hurdles: 1, Anthony Davis, East Iberville, 15.60. 2, Lance Grider, Haynesville, 15.81. 3, Zachary Clement, Lafayette Christian, 15.82. 4, Cameron Creasy, Cedar Creek, 15.96. 5, Cornelius Dyson, Kentwood, 16.06. 6, Mitchell Spillers, Cedar Creek, 16.09.

100: 1, Kavacion Webster, Haynesville, 10.78. 2, Raymontre Palmer, Kentwood, 10.78. 3, Tyrion Davis, Southern Lab, 10.98. 4, Tyler Harris, St. Frederick, 10.98. 5, Zachaeus Beard, Lincoln Prep, 11.04. 6, Caleb Starks, Lafayette Christian, 11.09

800: 1, Thomas Daigle, Ascension Catholic, 2:01.15. 2, John Ellender, St. Frederick, 2:02.79. 3, Gavin Scroggins, Lafayette Christian, 2:02.79. 4, Isaiah Rankins, Southern Lab, 2:07.12. 5, Owen Pellegrin, Covenant Christian, 2:07.78. 6, Rodney Parker, Delhi, 2:09.23.

4x100 relay: 1, Southern Lab (Reginald Johnson, Charvis Thornton, Tyrion Davis, Xavier Bell) 42.41. 2, Haynesville, 42.51. 3, Lafayette Christian, 43.33. 4, Central Catholic, 43.91. 5, Kentwood, 43.92. 6, Delhi Charter, 44.53.

400: 1, Xavier Bell, Southern Lab, 48.44. 2, Tyler Harris, St. Frederick, 49.02. 3, Keyshawn Young, Arcadia, 50.00. 4, Trent Franklin, Haynesville, 50.97. 5, Chandler Mixon, Highland Baptist, 51.66. 6, Edward Magee, Kentwood, 51.73.

300 hurdles: 1, Lance Grider, Haynesville, 40.36. 2, John Hand, St. Frederick, 41.17. 3, Zachary Clement, Lafayette Christian, 41.32. 4 Cameron Creasy, Cedar Creek, 41.49. 5 Anthony Davis, East Iberville, 42.07. 6 Cornelius Dyson, Kentwood, 42.42.

200: 1, Raymontre Palmer, Kentwood, 21.51. 2, Tyler Harris, St. Frederick, 22.20. 3, Kavacion Webster, Haynesville, 22.34. 4, Caleb Starks, Lafayette Christian, 22.37. 5, Xavier Bell, Southern Lab, 22.54. 6, Treven Katley, Lafayette Christian, 22.62.

3,200: 1, Samuel Kellum, St. Martin's, 9:56.58. 2, Gabe Poulin, Cedar Creek, 9:59.39. 3, Logan Thibodeaux, Ascension Catholic, 10:20.41. 4, Tyler Granger, Lafayette Christian, 10:29.86. 5, Thomas Daigle, Ascension Catholic, 10:42.28. 6, Will Ellender, St. Frederick, 10:49.75.

4x400 relay: 1, Southern Lab (Charvis Thornton, Isaiah Rankins, Xavier Bell, Anthony Shaffer) 3:30.02. 2, Arcadia, 3:30.47. 3, Lafayette Christian, 3:32.61. 4, Lincoln Prep, 3:33.40. 5, Elton, 3:35.09. 6, Kentwood, 3:35.26.

Girls

Team totals:1, Ascension Catholic 63. 2, Haynesville 62. 3, Lafayette Christian 53. 4, St. Frederick 42. 5, Merryville 40. 6, Delhi 39. 7, (tie) Grand Lake, Kentwood 28. 9, Cedar Creek 23. 10, (tie) White Castle, Plain Dealing 20. 12, (tie) St. Mary's-Natchitoches, St. Martin's 17. 14, Westminster 16. 15, (tie) Ascension Episcopal, Vermilion Catholic 14. 17, Catholic-Pointe Coupee 12. 18, Hanson Memorial 10. 19, Central Catholic 8. 20, (tie) D'Arbonne Woods, Covenant Christian 6. 22, East Iberville 5. 23, Varnado 4. 24, Gueydan, Oberlin, St. John 3. 27, (tie) Delhi Charter, Oak Grove 2.

Field events

Shot put: 1, Ja'Cinda Carter, Merryville, 38-5½. 2, Sydney Williams, Central Catholic, 37-2½. 3, Kenshell Davis, Ascension Catholic, 33-11½. 4, Alyssa Dismuke, St. Frederick, 33-7½. 5, Chloe Marcus, Cedar Creek, 33-3. 6, Tre'Nay Isaac, Lafayette Christian, 32-1¾.

Discus: 1, Regan Lantier, Lafayette Christian, 108-8. 2, Katie Aldredge, St. Mary-Nat., 108-3. 3, Ja'Cinda Carter, Merryville, 100-10. 4, Maggie Lambert, Catholic-PC, 96-01. 5, Kenshell Davis, Ascension Catholic, 95-11. 6, Ashari Jones, Delhi Charter, 90-09.

Javelin: 1, Noel Baker, Hanson, 130-3. 2, Katie Aldredge, St. Mary-Nat., 125-5. 3, Jenna Istre, Vermilion Catholic, 124-7. 4, Jakirya Hunter, Haynesville, 118-9. 5, Kristen Prejean, Lafayette Christian, 105-10. 6, Jaina Robinson, Cedar Creek, 98-7.

High jump: 1, Meaghen Abrams, Lafayette Christian, 5-2. 2, Cameron Granger, Grand Lake, 5-0. 3, Lindsey Allemand, Covenant Christian, 5-0. 4, Le’Shenae Stubblef, Delhi, 5-0. 5, Victoria Sterling, Vermilion Catholic, 4-8. 6, Maggie Gilmore, St. Mary-Nat., 4-8.

Long jump: 1, Teunna Perry, Plain Dealing, 17-9½. 2, Erin Franklin, Haynesville, 17-3¼. 3, Lakirsta Johnson, Kentwood, 16-6¼. 4, Quierra Bickham, Varnado, 16-6. 5, Victoria Sterling, Vermilion Catholic, 16-0. 6, Sydney Smith, Ascension Episcopal, 15-6 ½.

Triple jump: 1, Teunna Perry, Plain Dealing, 36-5¾. 2, Talibah Cornelius, Haynesville,35-1. 3, Cameron Granger, Grand Lake, 34-2. 4, Lakirsta Johnson, Kentwood, 34-1¼. 5, Sydney Smith, Ascension Episcopal, 33-11½. 6, Victoria Sterling, Vermilion Catholic, 33-8½.

Pole vault: 1, Mary Tolson, Westminster, 9-6. 2, Sammie Frusha, St. Frederick, 9-0. 3, Mason Montie, Grand Lake, 8-6. 4, Kyrah Devall, Grand Lake, 8-0. 5, Mandi Gresham, Cedar Creek, 7-6. 6, Pippa Morestead, St. Frederick, 7-6.

Track events

4x200 relay: 1, Delhi B, (Tyja Washington, Le'Shenae Stubblefield, Tamia Washington, Tiarrah Pruitt) 1:46.71. 2, Haynesville B, 1:48.10. 3, Lafayette Christian, 1:48.73. 4, Kentwood, 1:48.73. 5, Ascension Episcopal, 1:49.98. 6, Oberlin, 1:52.10.

1,600 meters: 1, Sophie Daigle, Ascension Catholic, 5:33.17. 2, Chloe Bartholomew, St. Martin's, 5:37.78. 3, Haley Dupre, Ascension Catholic, 5:39.21. 4, Jenna Smith, Catholic-PC, 5:44.00. 5, Francis Barham, St. Frederick, 5:55.81. 6, Ashley Immel, Westminster, 6:01.94.

100 hurdles: 1, Arielle Lebean, Lafayette Christian, 15.83. 2, Marissa Tell, Haynesville, 16.02. 3, Andrea Cournoyer, Merryville, 16.25. 4, Brandi Hansard, Grand Lake, 16.75. 5, Annie McLin, St. John, 17.33. 6, Caroline Brown, St. Frederick, 17.73.

100: 1, Ariel Bell, White Castle, 11.94. 2, Tamia Washington, Delhi, 12.85. 3, Dixie Venters, Cedar Creek,13.04. 4, Destiny Jackson, East Iberville, 13.07. 5, Ericka Jones, Oberlin, 13.16. 6, Ke'ara Charles, Gueydan, 13.23.

800: 1, Sophie Daigle, Ascension Catholic, 2:25.03. 2, Alexandra Bartholo, St. Martin's, 2:31.29. 3, Stephanie Breaux, Ascension Catholic, 2:32.95. 4, Callie Ezell, St. Frederick, 2:33.07. 5, Geanelle Kennedy, Oak Grove, 2:34.46. 6, Anna Beth Raley, Delhi Charter, 2:37.59.

4x100 relay: 1, Delhi (Tyja Washington, Le'Shenae Stubblefield, Tamia Washington, Tiarrah Pruitt) 50.51. 2, Kentwood, 51.04. 3, Haynesville, 52.16. 4, Cedar Creek, 52.38. 5, Vermilion Catholic, 52.50. 6, East Iberville, 52.55.

400: 1, Madison Trahan, Lafayette Christian, 1:01.19. 2, Elizabeth Lee, Ascension Episcopal, 1:01.36. 3, Avery Parrot, D'Arbonne Woods, 1:02.36. 4, Erin Franklin, Haynesville, 1:02.38. 5, Bailey Willis, Westminster, 1:05.14. 6, Whitney Eure, Ascension Catholic, 1:05.80.

300 hurdles: 1, Andrea Cournoyer, Merryville, 47.68. 2, Elizabeth Shackelford, St. Frederick, 49.28. 3, Talibah Cornelius, Haynesville, 49.43. 4, Arielle Lebean, Lafayette Christian, 49.46. 5, Cam Lavespeare, St. Frederick, 50.53. 6, Annie McLin, St. John, 51.47.

200: 1, Ariel Bell, White Castle, 25.13. 2, Dixie Venters, Cedar Creek, 26.72. 3, Keviniesha Morris, Kentwood, 26.80. 4, Tiarrah Pruitt, Delhi, 26.92. 5, Ke'ara Charles, Gueydan, 27.41. 6, Tyja Washington, Delhi, 27.52.

3,200: 1, Sophie Daigle, Ascension Catholic, 12:02.90. 2, Breanna Bernard, Ascension Catholic, 12:07.72. 3, Larkin Barham, St. Frederick, 12:15.15. 4, Jenna Smith, Catholic-PC, 12:40.67. 5, Ashley Immel, Westminster, 12:46.28. 6, Chloe Bartholomew, St. Martin's, 12:59.44.

4x400 relay: 1, Haynesville, (Trinity Modisette, Talibah Cornelius, Marissa Tell, Erin Franklin) 4:14.41. 2, Merryville, 4:15.01. 3, St. Frederick, 4:15.81. 4, Ascension Catholic, 4:20.02. 5, Delhi, 4:22.02. 6, Westminster, 4:22.79.

Class 2A

Boys

Team totals: 1, Episcopal-Baton Rouge 116. 2, Christian Life 67. 3, East Feliciana 48. 4, Newman 26. 5, (tie) Oakdale, Riverside 21. 7, (tie) West St John, Catholic-New Iberia 20. 9, (tie) Lakeside, Madison Prep 16. 11, (tie) Many, Ferriday 15. 13, (tie) St. Thomas Aquinas, Sterlington 14. 15, DeQuincy 12. 16, (tie) Pickering, Rayville, Red River, Delcambre 10. 20, (tie) Runnels, Vinton, Welsh, Archbishop Hannan, Northlake Christian 8. 25, Ouachita Christian 7. 26, (tie) Dunham, Pope John Paul 6. 28, (tie) Capitol, Rosepine 4. 30, Northeast 3. 31, (tie) South Plaquemines, Jonesboro-Hodge 2. 33, Kinder, Metairie Park Country Day, Springfield 1.

Field events

Shot put: 1, Dontay Hargrove, Pickering, 49-11½. 2, Caleb Sampson, Northlake Christian, 48-2. 3, Charvares Wilson, East Feliciana, 47-7½. 4, Jason Briggs, Christian Life, 45-5. 5, Jordan Richard, Lakeside, 45-2. 6, Dell Portwood, Episcopal-BR, 44-2½.

Discus: 1, Hunter Longino, Oakdale, 135-2. 2, Travian Daily, Oakdale, 133-0. 3, Cameron Cook, Riverside, 131-7. 4, Dell Portwood, Episcopal, 128-9. 5, Kyree Thorne, West St. John, 128-3. 6, A.J. Simon, Christian Life, 122-7.

Javelin: 1, Cole Delcambre, Delcambre, 162-2. 2, Logan Watkins, Welsh, 161-10. 3, Will Hetzinger, St. Thomas Aquinas, 159-9. 4, Kevin Tripeaux, Episcopal, 158-5. 5, Chris White, Catholic-NI, 155-1. 6, Jacob Bridges, Ouachita Christian, 152-7.

High jump: 1, Kevin Tripeaux, Episcopal, 6-6. 2, Dylon Hill, Newman, 6-4, Shawn Henderson, Pope John Paul, 6-2. 4, Carlos Collins, Ferriday, 6-2. 5, Johnny Selders, Northeast, 6-0. 6, Jacob Cooper, DeQuincy, 6-0.

Long jump: 1, Kevin Tripeaux, Episcopal, 23-1. 2, Brandon Matthews, Christian Life, 21-8½. 3, Darion Miller, Many, 21-4¾. 4, Damion Coleman, Lakeside, 21-2¼. 5, Carlos Collins, Ferriday, 21-2. 6, Damariae Claiborne, Springfield, 20-9½.

Triple jump: 1, Kevin Tripeaux, Episcopal, 46-¾. 2, Brandon Matthews, Christian Life, 45-3. 3, Louis Briggs, Christian Life, 45½. 4, Dylon Hill, Newman, 44-07. 5, Terrance Holmes, Oakdale, 43-11. 6, DeJuan James, St. Thomas Aquinas, 43-1½.

Pole vault: 1, Nicholas Russell, Catholic-NI, 15-0. 2, Damien Breaux, Catholic-NI, 14-0. 3, Andrew Penfield, Many, 13-6. 4, Tyler Abshire, DeQuincy, 12-6. 5, Shannon Sanders, Many, 12-0. 6, Jake Pellegrin, Episcopal, 12-0.

Track events

4x200-meter relay: 1, East Feliciana (Treydarius Carr, Jhavonte' Perry, Kirtland Hills, M. Brown) 1:28.53. 2, Madison Prep, 1:30.09. 3, Sterlington, 1:30.90. 4, Ferriday 1:31.17. 5, West St. John 1:33.20. 6, Riverside 1:33.25.

1,600 meters: 1, Graham Frazier, Episcopal-BR, 4:28.60. 2, Michael Brown, Newman, 4:31.21. 3, Kenny Schafer, Episcopal-BR, 4:31.70. 4, Sam Matthews, Runnels, 4:38.35. 5, David Anthon, St. Thomas Aquinas, 4:41.06. 6, Nick Rusovich, Country Day, 4:42.28.

110 hurdles:1, Loftin Keys, Rayville, 14.39. 2, Marcus Boudoin, West St. John,14.57. 3, Louis Briggs Christian Life, 14.76. 4, Caden Dickinson, Episcopal, 14.98. 5, Frank Webb, Madison Prep, 15.24. 6, Will Hetzinger, St. Thomas Aquinas, 15.65.

100:1, Treydarius Carr, East Feliciana, 10.68. 2, Tony St. Julien, Vinton, 10.84. 3, Brett Bryant, Dunham, 10.85. 4, Deven Marshall, Christian Life, 10.93. 5, Bryan Lark, Sterlington, 10.96. 6, James Evins, Oakdale, 10.97.

800: 1, Trevor Babcock, Episcopal, 1:57.75. 2, Victor Harvey, Hannan, 1:58.41. 3, Michael Brown, Newman, 1:58.56. 4, Michael Lee, Episcopal, 1:59.51. 5, Westin Williams, Christian Life, 2:03.33. 6, Jude Vitrano, St. Thomas Aquinas, 2:06.92.

4x100 relay: 1, East Feliciana (Treydarius Carr, Jhavonte' Perry, Kirtland Hills, M. Brown) 42.00. 2, Episcopal-BR, 43.75. 3, Christian Life, 43.79. 4, Ferriday 43.79. 5, Jonesboro-Hodge 43.91. 6, Many 44.40.

400: 1, Dezmond Bryant, Red River, 48.63. 2, Jalen Banks, Riverside, 49.74. 3, Patrick Rogers, DeQuincy, 50.44. 4, Cade Ledet, Rosepine, 50.60. 5, Richard Davis, East Feliciana, 50.65. 6, Kendell Titus, Northeast, 50.94.

300 hurdles: 1, Caden Dickinson, Episcopal-BR, 38.92. 2, Marcus Boudoin, West St. John, 39.18. 3, Louis Briggs, Christian Life, 39.32. 4, Grant Fitzhugh, Ouachita Christian, 40.96. 5, Will Hetzinger, St. Thomas Aquinas, 41.58. 6, Jordan Simmons, Kinder, 41.66.

200: 1, Treydarius Carr, East Feliciana, 21.80. 2, Deven Marshall, Christian Life, 22.26. 3, Brian Savoie, Madison Prep, 22.36. 4, CJ Colvin, Sterlington, 22.39. 5, Elijah Bourgeois, South Plaquemines, 22.77. 6, Jamien Green, Ferriday, 23.13.

3,200: 1, Cody Robinson, Lakeside, 9:47.71. 2, Kris Jackson, Episcopal-BR, 10:10.29. 3, Graham Frazier, Episcopal-BR , 10:15.71. 4, Dean Campbell, Runnels, 10:29.34. 5, Patton Sims, Sterlington, 10:29.85. 6, David Anthon, St. Thomas Aquinas, 10:41.99.

4x400 relay: 1, Episcopal (Trevor Babcock, Jacob DeWitt, Hunter Wendt, Caden Dickinson) 3:24.78. 2, Christian Life, 3:27.23. 3, Riverside, 3:28.01. 4, Capitol 3:28.88. 5, Ouachita Christian 3:29.43. 6, DeQuincy 3:29.45.

Girls

Team totals: 1, Episcopal-Baton Rouge 80. 2, Jonesboro-Hodge 48. 3, Ouachita Christian 47. 4, Mentorship Academy 40. 5, St. Thomas Aquinas 38. 6, Madison Prep 34. 7, Newman 32. 8, Oakdale 26. 9, (tie) Menard, Riverside 22. 11, (tie) Kinder, Archbishop Hannan 16. 13, Dunham 14. 14, Catholic-New Iberia 13. 15, Lee Magnet, Lakeside, Notre Dame 11. 18, North Caddo 10. 19, Christian Life, Pope John Paul, Metairie Park Country Day, Sterlington, 8. 23, West St. Mary 6. 24, (tie) Delcambre, Springfield 5. 26, Ferriday 4. 27, Rosepine, Runnels 3. 29, East Feliciana, Pickering, Rapides 2. 32, St. Charles Catholic, Sophie Wright, Haynes Academy 1.

Field events

Shot put: 1, Marvecia Grundy, North Caddo, 37-9½. 2, Madison Wilford, Pope John Paul, 34-6. 3, Diamond Frazier, West St. Mary, 33-11¾. 4, Toni Jackson, Springfield, 33-9. 5, Tayla Jackson, Jonesboro-Hodge, 33-1. 6, Shantrice Coleman, Haynes, 31-10.

Discus: 1, Caroline Standley, Hannan, 134-8. 2, Leigh Maher, Country Day, 122-8. 3, Abbie Simon, Notre Dame, 121-4. 4, Sydni Chase, Madison Prep, 97-3. 5, Chloe Hernandez, Delcambre, 94-9. 6, Sarah Simeon, Springfield, 92-9.

Javelin: 1, Caroline Standley, Hannan, 134-8. 2, Leigh Maher, Country Day, 122-8. 3, Abbie Simon, Notre Dame, 121-4. 4, Kacie Becnel, Riverside, 107-8. 5, Sydney Lewis, Rapides, 107-6. 6, London Deshotel, Runnels, 102-2.

High jump: 1, Jordan Strahan, St. Thomas Aquinas, 5-0. 2, Caroline Sidders, Ouachita Christian, 5-0. 3, Lady Reynolds, Newman, 4-10. 4, Miranda Kramer, Hannan, 4-10. 5, Darnesha Dunn, East Feliciana, 4-8. 6, Jhasmine Lewis, Lakeside, 4-8.

Long jump: 1, Kaprecia' Cowans, Jonesboro-Hodge, 17-9. 2, Carlyle Wirtz, Ouachita Christian, 17-04½. 3, Jondasha Davis, Oakdale, 16-11. 4, Attylaka Follins, Lee Magnet, 16-9¾. 5, Brittney Breaux, Catholic-NI, 16-6. 6, Josie Lamm, Notre Dame, 15-10¾.

Triple jump: 1, Kaprecia' Cowans, Jonesboro-Hodge, 38-½. 2, Carlyle Wirtz, Ouachita Christian, 37-½. 3, Attylaka Follins, Lee Magnet, 36-6¼. 4, Josie Lamm, Notre Dame, 35-10¼. 5, Hannah Young, Christian Life, 35-7¾. 6, Chalah Rock, St. Thomas Aquinas, 34-9½.

Pole vault: 1, Reagann LeLeux, Catholic-NI, 11-6. 2, Anna Weeks, Dunham, 11-0. 3, Anna Bristo, Ouachita Christian, 10-0. 4, Martha Voltz, Menard, 10-0. 5, Regan Robichaux, Menard, 9-6. 6, Jillian Bouton, Delcambre, 9-0.

Track events

4x200 relay: 1, Episcopal (Jamiee Williams, Hunter Heaslip, Mary Kathryn Underwood, Deven Kimbrell) 1:47.68. 2, Madison Prep, 1:48.08. 3, Mentorship, 1:49.03. 4, St. Thomas Aquinas 1:49.82. 5, Oakdale 1:50.91. 6, Riverside 1:51.54.

1,600 meters: 1, Alicia Stamey, Episcopal, 5:17.00. 2, Claire Vaughn, Menard, 5:17.91. 3, Mikala Ruhl, Newman, 5:25.48. 4, Adele Broussard, Episcopal, 5:30.76. 5, Cheyenne Vander, Rosepine, 5:35.95. 6, Tiffany LeBlanc, Catholic-NI, 5:45.91.

100 hurdles: 1, Carlyle Wirtz, Ouachita Christian, 14.90. 2, Michaela Waters, Sterlington, 15.93. 3, Chloe Cooper, Kinder, 16.08. 4, Khadedra Harrison, Mentorship Academy, 16.27. 5, Mallory Kramer, Archbishop Hannan, 16.51. 6, Carli Hymel, Riverside, 16.67.

100: 1, Jasmine Wilson, Mentorship,12.38. 2, Kaprecia' Cowans,Jonesboro-Hodge, 12.44. 3, Adaisha Parker, Madison Prep, 12.45. 4, Jondasha Davis, Oakdale, 12.78. 5, Hannah Young, Christian Life, 12.81. 6, Toni Perrin, Riverside, 12.86.

800: 1, Adele Broussard, Episcopal, 2:22.81. 2, Alicia Stamey, Episcopal, 2:27.10. 3, Meghan Becerra, St. Thomas Aquinas, 2:27.48. 4, Hannah Hays, Menard, 2:28.72. 5, Kaylen Howe, Runnels, 2:31.87. 6, Cheyenne Vander, Rosepine, 2:32.21.

4x100 relay: 1, Mentorship (DeKyesha Aguillard, Jasmine Wilson, Dynisha Riley, LeOnnarian Touissant) 50.45. 2, Riverside, 51.15. 3, Oakdale, 51.25. 4 Ferriday 51.41. 5, Jonesboro-Hodge 51.56. 6, St. Thomas Aquinas 51.69.

400: 1, Adaisha Parker, Madison Prep, 59.29. 2, Deven Kimbrell, Episcopal, 59.59. 3, Hunter Heaslip, Episcopal, 1:00.85. 4, Peyton Lecorgne, Newman, 1:02.34. 5, Kiera Sanderlin, Pickering, 1:03.04. 6, Johnson Kayla, St. Charles, 1:03.40.

300 hurdles: 1, Chloe Cooper, Kinder, 47.31. 2, Yvette Miller, St. Thomas Aquinas, 47.86. 3, Sophie Moreaux, Dunham, 48.01. 4, Adele Reynoir, Newman, 48.29. 5, Faith Avery, Madison Prep, 48.36. 6, Carlyle Wirtz, Ouachita Christian, 48.78.

200: 1, Jasmine Wilson, Mentorship, 25.62. 2, Kaprecia' Cowans, Jonesboro-Hodge, 25.87. 3, Toni Perrin, Riverside, 26.20. 4, Hannah Young, Christian Life, 26.38. 5, Camryn Flanagan, St. Thomas Aquinas, 26.79. 6, Destiny Davis, Lee, 26.85.

3,200: 1, Alissa Landers, Lakeside, 11:16.85. 2, Hayley Schwab, Episcopal, 11:29.97. 3, Alicia Stamey, Episcopal, 11:38.13. 4, Mikala Ruhl, Newman, 11:47.20. 5, Claire Vaughn, Menard, 11:56.99. 6, Hannah Hays, Menard, 12:05.88.

4x400 relay: 1, Episcopal (Adele Broussard, Jamiee Williams, Hunter Heaslip, Deven Kimbrell) 4:06.70. 2, Newman, 4:08.27. 3, St. Thomas Aquinas, 4:10.72. 4, Madison Prep 4:14.77. 5, Delcambre 4:19.41. 6, Menard 4:21.91.