Boys

Country Day 2, St. Martin 3

Goals — ST. MARTIN: Jun Choi 2, William Leopold

Goalkeepers — St. Martin: Luke Bidricksen (6 saves)

Records — St. Martin 4-8-2

Hannan 6, St. Martin’s 4

Goals — ST. MARTIN’S: June Thoi 2, Gersham Thompson, River Relan

Goalkeepers — ST. MARTIN’S: Luke Didriksea (8 saves)

Hannan 6, St. Martin’s 4

Goals — ST. MARTIN’S: June Thoi 2, Gersham Thompson, River Relan

Goalkeepers — ST. MARTIN’S: Luke Didriksea (8 saves)

Girls

Hannan 6, McGhee 0

Goals — HANNA: E. Harvey 2, T. Goldkamp, G. Klien, O. Kelly, M. Boyer

Goalkeepers — HANNA: Mikayla Boyer

Records — Hanna 14-1-1; McGehee 7-5-1

Schedule

Boys

Thursday’s games

Gulliver Prep at St. Paul’s, 3 p.m.

Country Day at Lutheran, 4 p.m.

Riverdale at East Jefferson, 5 p.m.

Belle Chasse at Pope John Paul II, 7 p.m.

Landry-Walker at De La Salle, 7 p.m.

Lutcher at Morgan City, 7 p.m.

International at Pearl River, 7 p.m.

Lakeshore at Salmen, 7 p.m.

Girls

Thursday’s games

Haynes at Patrick Taylor, 4 p.m.

De La Salle at Landry-Walker, 4 p.m.

Lutcher at Morgan City, 5 p.m.

Grace King at McGehee, 5 p.m.

Bonnabel at Chapelle, 5 p.m.

International at Pearl River, 5 p.m.

Lakeshore at Salmen, 5:30 p.m.

Pine at Covington, 6 p.m.

Riverdale at East Jefferson, 7 p.m.

Fisher at Ecole Classique, TBA

Friday’s games

Ursuline at St. Thomas More, 4 p.m.

West Jefferson at Academy of Our Lady, 4 p.m.

Karr at Cox, 5 p.m.

Patrick Taylor at St. Martin’s, 5 p.m.

New Orleans Military and Maritime at E.D. White, 5 p.m.

East Ascension at Hahnville, 5 p.m.

Vandebilt Catholic at Belle Chasse, 5 p.m.

East St. John at South Lafourche, 5 p.m.

Dutchtown at Destrehan, 5 p.m.

Mandeville at Northshore, 5:30 p.m.

Hammond at Fontainebleau, 5:30 p.m.

Covington at St. Scholastica, 5:30 p.m.

Ponchatoula at Slidell, 7 p.m.

Saturday’s games

Lusher at Country Day, 11 a.m.

Riverside at St. Charles Catholic, 11 a.m.

Pope John Paul II at Newman 11 a.m.

Mt. Carmel at Lafayette, 1 p.m.

East St. John at Live Oak, 1 p.m.

Hannan at DeRidder, 1 p.m.

Sacred Heart at University Lab, 1 p.m.

Thomas Jefferson at Ben Franklin, 1 p.m.

Chalmette at Grace King, 2 p.m.

Lakeshore at Cabrini, 3 p.m.

New Orleans Military and Maritime at Higgins, 4 p.m.