MEN

First round

At Kansas City, Mo.

Wednesday, March 18

Wiley (Texas) (21-11) vs. No. 6 Dalton State (Ga.) (27-4), 9 a.m .

Arizona Christian (24-8) vs. No. 14 Georgetown (Ky.) (25-7), 10:45 a.m.

No. 3 Cal State San Marcos (28-3) vs. Philander Smith (Ark.) (20-9), 1:15 p.m.

No. 11 Wayland Baptist (Texas) (27-5) vs. Evangel (Mo.) (20-12), 3 p.m.

No. 1 Hope International (Calif.) (29-2) vs. WVU Tech (W.Va.) (23-9), 5:15 p.m.

No. 16 Benedictine (Kan.) (24-8) vs. Montana Western (22-9), 7 p.m.

No. 9 LSU Alexandria (La.) (23-3) vs. Cumberlands (Ky.) (22-10), 8:45 p.m.

SAGU (Texas) (22-10) vs. No. 8 Martin Methodist (Tenn.) (28-4), 10:30 p.m.

Thursday, March 19

No. 7 Pikeville (Ky.) (26-5) vs. Bethel (Tenn.) (23-9), 9 a.m.

Oklahoma City vs. No. 10 Concordia (Calif.) (26-7), 10:45 a.m.

No. 15 Columbia (Mo.) (26-6) vs. Our Lady of the Lake (Texas) (24-5), 12:30 p.m.

Rocky Mountain (Mont.) (20-10) vs. No. 2 Talladega (Ala.) (29-4), 2:15 p.m.

No. 13 Mid-America Christian (Okla.) (23-10) vs. Xavier (La.) (24-9), 4:30 p.m.

Missouri Valley (21-10) vs. No. 4 Freed-Hardeman (Tenn.) (28-3), 6:15 p.m.

No. 5 Campbellsville (Ky.) (28-5) vs. LSU Shreveport (La.) (21-10), 8 p.m.

Westmont (Calif.) (21-10) vs. No. 12 Lewis-Clark State (Idaho) (25-7), 9:45 p.m.

WOMEN

First round

at Independence, Mo.

Wednesday, March 18

No. 6 Pikeville (Ky.) (23-8) vs. No. 3 Langston (Okla.) (27-3), 8:30 a.m.

No. 2 Loyola (La.) (27-3) vs. No. 7 Great Falls (Mont.) (22-9), 10:15 a.m.

No. 4 The Master’s (Calif.) (24-8) vs. No. 5 Shawnee State (Ohio) (24-9), noon

No. 8 Lewis-Clark State (Idaho) (21-10) vs. No. 1 Oklahoma City (25-2), 1:45 p.m.

No. 5 Wiley (Texas) (22-4) vs. No. 4 Benedictine (Kan.) (25-8), 4 p.m.

No. 3 Montana State-Northern (27-5) vs. No. 6 Lindsey Wilson (Ky.) (21-9), 5:45 p.m.

No. 1 Freed-Hardeman (Tenn.) (32-1) vs. No. 8 Cal State San Marcos (16-15), 8 p.m.

No. 7 Southern-New Orleans (La.) (21-4) vs. No. 2 Vanguard (Calif.) (22-7), 9:45 p.m.

Thursday, March 19

No. 3 Our Lady of the Lake (Texas) (26-6) vs. No. 6 Martin Methodist (Tenn.) (25-7), 9 a.m.

No. 5 Lyon (Ark.) (27-6) vs. No. 4 Westmont (Calif.) (24-6), 10:45 a.m.

No. 7 Baker (Kan.) (21-9) vs. No. 2 Oklahoma Baptist (25-5), 12:30 p.m.

No. 1 Westminster (Utah) (25-2) vs. No. 8 Cumberland (Tenn.) (16-12), 2:15 p.m.

No. 8 LSU Shreveport (La.) (20-11) vs. No. 1 Campbellsville (Ky.) (29-3), 4:30 p.m.

No. 2 Bethel (Tenn.) (30-3) vs. No. 7 William Woods (Mo.) (23-8), 6:15 p.m.

No. 4 MidAmerica Nazarene (Kan.) (26-6) vs. No. 5 Wayland Baptist (Texas) (19-11), 8 p.m.

No. 6 Carroll (Mont.) (18-10) vs. No. 3 Concordia (Calif.) (22-6), 9:45 p.m.