Regionals

Double elimination; x-if necessary

Eugene (Ore.) regional

Thursday

North Dakota State 4, Fresno State 0

Oregon 8, BYU 0

Gainesville (Fla.) Regional

Friday

Hofstra vs. Florida Atlantic, 2:30 p.m.

Florida A&M at Florida, 5 p.m.

Notre Dame (Ind.) Regional

Friday

Kentucky vs. Northwestern, 1 p.m.

Ball State at Notre Dame, 4 p.m.

Tallahassee (Fla.) Regional

Friday

UCF vs. South Carolina, 1 p.m.

Dartmouth at Florida State, 3:30 p.m.

Knoxville (Tenn.) Regional

Friday

Utah vs. Virginia Tech, 2:30 p.m.

Longwood at Tennessee, 5 p.m.

Baton Rouge regional

Friday

Arizona State vs. Nebraska, 3:30 p.m.

Texas Southern at LSU, 6 p.m.

Saturday

Game 3: G1 winner vs. G2 winner, 11 a.m.

Game 4: G1 loser vs. G2 loser, 1:30 p.m.

Game 5: G3 loser vs. G4 winner, 4 p.m.

Sunday

Game 6: G3 winner vs. G5 winner, noon

x-Game 7: 2:30 p.m.

Tucson (Ariz.) Regional

Friday

Minnesota vs. New Mexico State, 6:30 p.m.

St. John’s at Arizona, 9 p.m.

Lafayette Regional

Friday

Baylor vs. Mississippi State, 5:30 p.m.

Weber State at Louisiana-Lafayette, 8 p.m.

Saturday

Game 3: G1 winner vs. G2 winner, 3:30 p.m.

Game 4: G1 loser vs. G2 loser, 6 p.m.

Game 5: G3 loser vs. G4 winner, 8:30 p.m.

Sunday

Game 6: G3 winner vs. G5 winner, 6 p.m.

x-Game 7: 8:30 p.m.

Auburn (Ala.) Regional

Friday

Chattanooga vs. South Alabama, 3 p.m.

Tennessee Tech at Auburn, 5:30 p.m.

Ann Arbor (Mich.) Regional

Friday

California vs. Pittsburgh, 2:30 p.m.

Oakland at Michigan, 5 p.m.

Athens (Ga.) Regional

Friday

W. Kentucky vs. North Carolina, 1:30 p.m.

CCSU at Georgia, 4 p.m.

Norman (Okla.) Regional

Friday

Lehigh vs. Texas A&M, 12:30 p.m.

Central Arkansas at Oklahoma, 3 p.m.

Tuscaloosa (Ala.) Regional

Friday

Washington vs. SC Upstate, 12:30 p.m.

Fairfield at Alabama, 3 p.m.

Los Angeles Regional

Friday

San Diego State vs. Texas, 5 p.m.

CS Northridge at UCLA, 7:30 p.m.

Columbia (Mo.) Regional

Friday

Kansas vs. Louisville, 4 p.m.

Indiana State at Missouri, 6:30 p.m.

Harrisonburg (Va.) Regional

Friday

NC State vs. Fordham, 1 p.m.

Binghamton at James Madison, 3:30 p.m.

Super regionals

May 21-24

Gainesville (Fla.) champion vs. Notre Dame (Ind.) champion

Tallahassee (Fla.) champion vs.

Knoxville (Tenn.) champion

Baton Rouge champion vs. Tucson (Ariz.) champion

Lafayette champion vs. Auburn (Ala.) champion

Ann Arbor (Mich.) champion vs. Athens (Ga.) champion

Norman (Okla.) champion vs. Tuscaloosa (Ala.) champion

Los Angeles champion vs. Columbia (Mo.) champion

Harrisonburg (Va.) champion vs. Eugene (Ore.) champion

World Series

May 28-June 3

ASA Hall of Fame Stadium, Oklahoma City