Games are 7 p.m. unless otherwise listed.

Friday

Classes 5A/4A

East Ascension (5-5A) at Denham Springs (4-5A)

Madison Prep (6-2A) at Livonia (6-4A)

St. Amant (5-5A) at Live Oak (4-5A)

Brother Martin (9-5A) at Plaquemine (6-4A)

Tara (6-4A) at Baker (6-3A)

Scotlandville (4-5A) vs. McKinley (5-5A) at Memorial Stadium

Northeast (7-2A) at Walker (4-5A)

Mentorship Academy (7-2A) at Central (4-5A)

Zachary (4-5A) at Wilkinson County, Miss. (1-2A)

Parkview Baptist (6-3A) vs. Catholic (5-5A) at Olympia Stadium

Broadmoor (5-5A) vs. St. Michael (6-4A) at Louisiana Leadership

Lutcher (9-3A) at Dutchtown (5-5A)

Hahnville (7-5A) at Woodlawn (6-4A)

Baton Rouge/Area

Assumption (7-4A) vs. Donaldsonville (6-3A) at Boutte Stadium-Donaldsonville

Brusly (6-3A) at White Castle (6-1A)

Higgins (8-4A) at Port Allen (6-3A)

Rummel (9-5A) at University (6-3A)

West Feliciana (6-3A) vs. East Feliciana (7-2A) at Clinton Middle School

Hannan (7-2A) at Dunham (6-2A)

Capitol (6-2A) at Northlake Christian (7-2A)

Episcopal (6-2A) at Christian Life (6-2A)

East Iberville (6-1A) at False River (5-1A)

Ascension Christian (6-1A) at Gueydan (7-1A)

Bogalusa (7-4A) vs. Southern Lab (6-1A) at Glen Oaks

Cohen (8-2A) at Albany (7-3A)

Springfield (9-2A) at Independence (7-3A)

Claiborne Academy (MAIS 6-2A) at Central Private (MAIS 5-3A)

University Academy of Cenla (MAIS 2-4A) at Silliman (MAIS 5-3A)

Acadiana

Northside (4-4A) at Acadiana (3-5A)

Barbe (3-5A) at Byrd (1-5A)

Comeaux (3-5A) at Cecilia (5-4A)

St. Louis (4-3A) at Sam Houston (3-5A)

Lafayette (3-5A) at Peabody (3-3A)

New Iberia (3-5A) at Breaux Bridge (5-4A)

Sulphur (3-5A) at St. Thomas More (4-4A)

West St. Mary (6-2A) at Beau Chene (4-4A)

Westgate (5-4A) at Carencro (4-4A)

Opelousas (4-4A) at Eunice (5-3A)

Calvary (1-2A) at Teurlings (4-4A)

Abbeville (5-4A) at Kaplan (8-3A)

Jeanerette (6-2A) at St. Martinville (5-4A)

Church Point (5-3A) at Rayne (3-4A)

Northwest (5-3A) at St. Edmund (5-1A)

Bunkie (3-2A) at Pine Prairie (5-3A)

Port Barre (5-3A) at Opelousas Catholic (5-2A)

Mamou (4-2A) at Ville Platte (5-3A)

Catholic-New Iberia (5-2A) at Vermilion Catholic (7-1A)

LaGrange (3-4A) at Notre Dame (5-2A)

Sacred Heart-Ville Platte (5-2A) at Iota (4-3A)

Vinton (4-2A) at Basile (5-1A)

South Cameron (4-1A) at North Central (5-1A)

Westminster (5-1A) at Covenant Christian (8-1A)

Erath (8-3A) at Delcambre (6-2A)

Franklin (8-3A) at Loreauville (6-2A)

Hanson (7-1A) at North Vermilion (8-3A)

Ascension Episcopal (7-1A) at East Beauregard (4-1A)

Grand Lake (4-1A) at Centerville (7-1A)

Elton (4-1A) at Lafayette Christian (7-1A)

Ascension Christian (6-1A) at Gueydan (7-1A)

Southeast

H.L. Bourgeois (7-5A) at South Terrebonne (7-4A)

Patterson (8-3A) at Central Lafourche (7-5A)

Destrehan (7-5A) at Slidell (6-5A)

East St. John (7-5A) at Shaw (9-5A)

Terrebonne (7-5A) at Ellender (7-4A)

St. Charles (9-2A) at Thibodaux (7-5A)

Franklinton (8-4A) at Covington (6-5A)

Fontainebleau (6-5A) at Lakeshore (8-4A)

Hammond (6-5A) at Ocean Springs, Miss.

Holy Cross (9-5A) at Mandeville (6-5A)

Northshore (6-5A) at Biloxi, Miss. (1-3A)

Ponchatoula (6-5A) at Jewel Sumner (7-3A)

Destrehan (7-5A) at Slidell (6-5A)

Karr (9-4A) at St. Paul’s (6-5A)

Berwick (8-3A) at Morgan City (7-4A)

South Lafourche (7-4A) at Bonnabel (8-5A)

E.D. White (8-3A) at Vandebilt (7-4A)

Loranger (8-4A) at Kentwood (6-1A)

Amite (7-3A) at St. Helena (9-2A)

Pine (7-2A) at Pearl River (8-4A)

St. James (9-3A) at West St. John (9-2A)

Westminster (5-1A) at Covenant Christian (8-1A)

Highland Baptist (7-1A) at Houma Christian (8-1A)

Varnado (8-1A) at St. Patrick, Miss. (1-2A)