Baseball

Sunday

Woodlawn at Catholic, doubleheader, 1 p.m.

Central at Denham Springs, 2 p.m.

St. Thomas Aquinas at Runnels, 3 p.m.

St. Amant at East Ascension, 4 p.m.

Monday

Tara at St. Michael, 3 p.m.

Franklin at Donaldsonville, 3:30 p.m.

McKinley at Catholic, doubleheader, 4 p.m.

East Feliciana at Dunham, 4 p.m.

Westminster Christian at False River Academy, 4 p.m.

Lutcher at Plaquemine, 4 p.m.

Central at Scotlandville, 4 p.m.

Church Point at Livonia, 4:30 p.m.

Doyle at French Settlement, 5:30 p.m.

Broadmoor at Live Oak, 6 p.m.

Zachary at Walker, 6:30 p.m.

Tuesday

University at Baker, 4 p.m.

White Castle at East Iberville, 4 p.m.

Northwest at Livonia, 4 p.m.

Centerville at Maurepas, 4 p.m.

East Feliciana at Redemptorist, 4 p.m.

Walker at Scotlandville, 4 p.m.

Lutcher at St. Michael, 4 p.m.

Port Allen at West Feliciana, 4 p.m.

McKinley at Woodlawn, 4 p.m.

Ascension Catholic at St. John, 5 p.m.

St. Amant at Dutchtown, 6 p.m.

Christian Life at Southern Lab, 6 p.m.

Denham Springs at Zachary, 6 p.m.

Parkview Baptist at Brusly, 6:30 p.m.

East Ascension at Catholic, 6 p.m.

Broadmoor at Central, 4 p.m.

Walker at Central, 6:30 p.m.

Episcopal at Dunham, 6:30 p.m.

Wednesday

Northeast at Episcopal, 4 p.m.

Broadmoor at Scotlandville, 4 p.m.

False River Academy at Catholic-PC, 5 p.m.

Varnado at French Settlement, 5 p.m.

Dunham at Redemptorist, 6:30 p.m.

Thursday

Tara at Plaquemine, 3:30 p.m.

Dutchtown at St. Amant, 3:30 p.m.

Pine at Ascension Christian, 4 p.m.

Redemptorist at East Feliciana, 4 p.m.

Dunham at Episcopal, 4 p.m.

Catholic-PC at False River, 4 p.m.

Christian Life at Maurepas, 4 p.m.

Woodlawn at McKinley, 4 p.m.

Doyle at Runnels, 4 p.m.

Baker at University, 4 p.m.

Broadmoor at Zachary, 4 p.m.

West Feliciana at Port Allen, 5 p.m.

Springfield at French Settlement, 6 p.m.

Live Oak at Central, 6:30 p.m.

Walker at Denham Springs, 6:30 p.m.

Catholic at East Ascension, 6:30 p.m.

Brusly at Parkview Baptist, 6:30 p.m.

Friday

Northeast at East Feliciana, 3:30 p.m.

East Iberville at Ascension Christian, 4 p.m.

Destrehan at Zachary, 5 p.m.

Brusly at Central, 6:30 p.m.

Springfield at West Feliciana, 6:30 p.m.

Saturday

Central Catholic at Brusly, 11 a.m.

Springfield at Family Christian, 11 a.m.

Christian Life at Ascension Christian, noon

Northside at Baker, 1 p.m.

St. John at False River, 1 p.m.

St. Michael at Parkview Baptist, 1 p.m.

Madison Prep at Port Allen, 1 p.m.

Ascension Catholic at Catholic-PC, 2 p.m.

Sunday, April 26

Christian Life at Livonia, 1 p.m.