Boys

Division I

Second round

(1) St. Paul’s 7, (16) Dutchtown 0

(8) New Iberia 3, (9) Lafayette 1

(12) Catholic High 2, (5) St. Amant 1

(4) Jesuit 3, (13) Sulphur 1

(3) Acadiana 2, (14) Brother Martin 1

(6) Byrd 2, (11) Caddo Magnet 0

(10) Grace King 3, (7) Denham Springs 1

(2) Mandeville 2, (18) Destrehan 1

quarterfinals

(8) New Iberia at (1) St. Paul’s, 6 p.m. Tuesday

(4) Jesuit at (12) Catholic, 6:30 p.m. Tuesday

(3) Acadiana vs. (6) Byrd

(2) Mandeville vs. (10) Grace King

Division II

Second round

(1) St. Thomas More 3, (16) Terrebonne 0

(9) East Jefferson 1, (8) Lakeshore 0

(5) Beau Chene 4, (12) Ruston 0

(4) Alexandria 1, (13) Tioga 0

(6) Holy Cross 2, (11) Ben Franklin 0

(3) Neville 3, (19) West Jefferson 1

(10) Woodlawn 7, (7) Riverdale 0

(2) Captain Shreve 4, (15) Central Lafourche 0

quarterfinals

(1) St. Thomas More vs. (9) East Jefferson

(5) Beau Chene at (4) Alexandria, 7 p.m. Tuesday

(3) Neville vs. (6) Holy Cross

(2) Captain Shreve at (10) Woodlawn-BR, 6 p.m.

Division III

Second round

(1) St. Louis Catholic 8, (16) Abbeville 0

(9) Episcopal 1, (8) North Vermilion 0

(5) Leesville 1, (12) Lusher 0

(4) University 3, (13) Parkview Baptist 0

(7) Teurlings Catholic 2, (10) Lutcher 1

(2) Vandebilt Catholic 6, (18) St. Michael 0

(6) Bolton 3, (11) St. Martinville 1

(3) E.D. White 8, (14) Morgan City 0

quarterfinals

(1) St. Louis at (9) Episcopal, 6 p.m. Tuesday

(5) Leesville at (4) University, 6 p.m. Tuesday

(6) Bolton at (3) E.D. White

(7) Teurlings Catholic vs. (2) Vandebilt Catholic

Division IV

Second round

(1) Catholic-New Iberia 3, (17) St. Charles 1

(8) Lafayette Christian 3, (9) St. Frederick 1

(5) Northlake Christian 3, (21) Dunham 0

(4) Menard 5, (13) Rapides 0

(3) Episcopal School of Acadiana 7, (14) Riverside Academy 1

(6) Haynes Academy 1, (11) St. Thomas Aquinas 0

(7) Westminster Academy 5, (10) Evangel 3

(2) Newman 4, (15) Country Day 1

quarteRfinals

(1) Catholic-New Iberia vs. (8) Lafayette Christian

(5) Northlake Christian vs. (4) Menard (6) Haynes Academy vs. (3) Episcopal School of Acadiana, 5:30 p.m. Tuesday

(7) Westminster vs. (2) Newman

Girls

Division I

QuarterfinalS

(8) Fontainebleau vs. (1) Byrd

(5) Acadiana at (4) St. Scholastica, 3 p.m. Saturday

(6) East Ascension at (3) Mount Carmel, 5 p.m. Monday at Pan American Stadium

(2) St. Joseph’s Academy at (10) Barbe, 3:30 p.m. Saturday

Division II

QUARTERFINALS

(8) Carencro at (1) St. Thomas More, 3:30 p.m. Monday

(5) Alexandria at (4) Lakeshore, 4 p.m. Monday

(6) West Ouachita vs. (3) Parkway

(10) Central Lafourche vs. (2) Ben Franklin

Division III

QUARTERFINALS

(9) Teurlings Catholic vs. (1) Vandebilt

(5) St. Louis Catholic vs. (4) Loyola

(6) E.D. White at (3) University, 3 p.m. Sunday

(10) Ursuline vs. (2) Sacred Heart-NO

Division IV

QUARTERFINALS

(9) Northlake Christian vs. (1) Catholic-NI

(5) Newman at (4) St. Frederick, 1 p.m. Saturday

(6) Country Day at (3) Hannan, 1 p.m. Saturday

(7) Ascension Episcopal at (2) Pope John Paul II, 4 p.m. Monday