Louisiana baseball coaches association

Class 5A

Pitchers: Jack Burke, Jesuit, Sr.; Bailey Holstein, Denham Springs, Sr.; Andrew Lowe, Airline, Sr.; Kyle Griffen, Sulphur, Jr.; Clay Rikard, West Monroe, Jr.; Kyle Backofen, Airline, Jr.; Shane Saizan, Chalmette, Sr.

Catchers: Evan Pace, Zachary, Sr.; Dustin Duhon, Sam Houston, Sr.

Infielders: Josh Smith, Catholic-BR, Jr.; Grant Schulz, Holy Cross, Jr.; Braden Comeaux, Barbe, Sr.; Lenni Kunert, Live Oak, Sr.; Brennan Breaud, Destrehan, Sr.; Hayden Mixon, Catholic-BR, Sr.

Outfielders: Dayton Dugas, Sam Houston, Sr.; Travis Swaggerty, Denham Springs, Sr.; Jacob Stracner, Sam Houston, Sr.; Antoine Duplantis, Lafayette, Sr.

Designated hitters: Bryant Bowen, Captain Shreve, Sr.; Austin Nelson, Sulphur, Sr.

Utility: Dustin Mitchell, West Monroe, Sr.; Derek Boutin, Acadiana, Sr.; Tristan Babin, East Ascension, Sr.; Blair Frederick, Brother Martin, Jr.; Ben Hess, Jesuit, Sr.; J.D. Evans, Northshore, Sr.; Matthew Beck, Alexandria Sr. High, Jr.

Player of the Year: Kale Breaux, Sulphur, Sr.

Pitcher of the Year: Ross Massey, Catholic-BR, Sr.

Coach of the Year: Glenn Cecchini, Barbe

Class 4A

Pitchers: Hogan Harris, St. Thomas More, Sr.; Cody Street, West Ouachita, Sr.; Aaron Shepherd, Benton, Sr.; Mack McElveen, Franklinton, Jr.; Dylan Coburn, Tioga, Fr.; Cole Marsh, Neville, Jr.

Catchers: Austin Kirkpatrick, Teurlings Catholic, Jr.; Hunter Cory, West Ouachita, Sr.

Infielders: O’Neal Lochridge, St. Thomas More, Sr.; Chris Reid, St. Michael, Sr.; Hayden Cantrelle, Teurlings Catholic, Sr.; Cameron Horton, Benton, Sr.; Alex Boone, North DeSoto, Jr.; Zach Watson, West Ouachita, Jr.

Outfielders: Tremaine Spears, Tioga, Jr.; Josh Magee, Franklinton, Sr.; Brandon Romero, St. Thomas More, Sr.; Joseph Tassin, West Ouachita, Sr.

Designated hitters: Austin Townsend, Loyola, Sr.; Dixon Houston, Neville, Jr.

Utility: Oliver Campbell, Neville, Jr.; Morgan Angelo, Franklinton, Sr.; Tyree Thompson, Edna Karr, Jr.; Nathan Jones, Loyola, Sr.; Alex Ashby, Crowley, Jr.; Clayton Noakes, Grant, Sr.; Gavin Englade, Lutcher, Sr.

Player of the Year: Brennan Breaux, St. Thomas More, Sr.

Pitcher of the Year: Josh Taylor, Teurlings Catholic, Jr.

Coach of the Year: Gary Perkins, St. Thomas More

Class 3A

Pitchers: Donald Comeaux, North Vermilion, Sr.; Cameron Sanders, E.D. White, Sr.; Blake Buckman, Evangel, Sr.; Adam Tarver, Parkview Baptist, Sr.; Destin Bailey, Loranger, Sr.; Hunter Roussell, Iowa, Jr.

Catchers: Ryne Ray, Evangel, Sr.; Cy Bryson, Port Barre, Sr.

Infielders: Jacob Bordelon, John Curtis, Sr.; Ty Desormeaux, North Vermilion, Sr.; Austin Stegall, Evangel, Sr.; Sam O’Brien, Parkview Baptist, Jr.; Chase Spatafora, Union Parish, Jr.; Jake Wharton, University, Sr.

Outfielders: Jason Fontenot, South Beauregard, So.; Justin Loupe, St. Charles Catholic, Jr.; Myles Washington, John Curtis, Sr.; Dayton Sonnier, Iowa, Sr.

Designated hitters: Dakota Grace, Loranger, Sr.; Gunner McEachern, North Webster, Sr.

Utility: Landry Newsome, Union Parish, Sr.; Austin Weber, St. Charles Catholic, Sr.; Thomas LeBleu, Iowa, Sr.; Evan Daigle, Brusly, Jr.; Ryan Palermo, St. Louis Catholic, Jr.; Logan Savoy, South Beauregard, So.; Dillan Gilbert, Notre Dame, Sr.

Player of the Year: Daniel Cabrera, John Curtis, So.

Pitcher of the Year: Nick Lee, South Beauregard, Sr.

Coach of the Year: Darron Mitchell, Parkview Baptist

Class 2A

Pitchers: Zach Rider, Kinder, Sr.; Spencer Noel, Opelousas Catholic, Sr.; Hunter Cooper, Pine, Sr.; Brennan DesRoches, Fisher, Jr.; Cameron Gray, Lakeside, So.; Jesse Fruge, Rosepine, Sr.

Catchers: Brandon Morris, Riverside, Jr.; Bryce Baker, Kinder, Sr.

Infielders: Chase Cockrell, Oak Grove, Sr.; Johnny Johnson, Runnels, Jr.; Mason Vicknair, Riverside, So.; Brad Shafer, St. Thomas Aquinas, Sr.; Kane Bass, Rosepine, Sr.; Devon Murphy, Sterlington, Jr.

Outfielders: Hampton Hudson, Runnels, Jr.; D.C. Arceneaux, Kinder, Sr.; Reed Bolton, St. Thomas Aquinas, Jr.; Tyler Gauthier, Riverside, Jr.

Designated hitters: Hunter Stanley, St. Thomas Aquinas, Jr.; Jonathan Stagg, Redemptorist, Sr.

Utility: Wyatt Martin, Oak Grove, Sr.; Alec Duhe, Dunham, Jr.; Dalton Dopson, Sterlington, So.; Malik Washington, Loreauville, Sr.; Dylan Duplechain, Mamou, Jr.; Hilton Savoy, Doyle, So.; Brooks Rushworth, Sterlington, Fr.

Player of the Year: Dylan Poncho, Kinder, Sr.

Pitcher of the Year: Tyler Pigott, Doyle, Sr.

Coach of the Year: Kenny Courville, Kinder

Class 1A

Pitchers: Phillip Vidrine, Sacred Heart-VP, Sr.; Drew Brown, St. Edmund, Sr.; Gregory Leger, Central Catholic, So.; Ty O’Neal, Ouachita Christian, So.; Michael Stinson, Christian Life, Sr.; Blake Hidalgo, Central Catholic, So.;

Catchers: Gibson Lafleur, St. Edmund, Jr.; Beau Bailey, Ouachita Christian, Jr.

Infielders: Ryan Reynolds, Ouachita Christian, Jr.; Jake Slaughter, Ouachita Christian, Jr.; Keaton Tate, Sacred Heart-VP, Jr.; Garret Vienne, St. Mary’s, Jr.; Grant Mathews,Country Day, Sr.

Outfielders: Mavrick Wilhite, Ouachita Christian, Jr.; Grant Shepherd, Ouachita Christian, Jr.; Jacob Luke Lafleur, Sacred Heart-VP, Sr.; Brandon Noel, St. John’s, Sr.; Jacob Juge, Catholic-PC, Sr.

Designated hitters: Jacob Brown, Cedar Creek, Sr.; Landon LeMay, Catholic-PC, Sr.

Utility: Cameron Stovall, Hanson Memorial, Sr.; Emile Trahan, Vermilion Catholic, Jr.; Wes Gresham, Cedar Creek, Sr.; Samuel Guarisco, Central Catholic, Jr.; James Carney, St. Mary’s, Sr.; Landon Clifton, Ascension Catholic, So.; Huff McIntosh, Cedar Creek, Jr.

Player of the Year: Connor Bates, Covenant Christian, Sr.

Pitcher of the Year: Aaron George, Ouachita Christian, Jr.

Coach of the Year: John Parker, Ouachita Christian

Class B

Pitchers: Brennan Maddox, Fairview, Jr.; Matthew Bullock, Choudrant, Sr.; Blake Fisher, Converse, So.; Ashton Alford, Florien, So.; John David Maxwell, Weston, Jr.; Jake Cooper, Monterey, Sr.

Catchers: Chaz Scivicque, Maurepas, Jr.; Cameron Strother, Glenmora, So.

Infielders: Donovan Thibodeaux, Maurepas, Sr.; Parker Hay, Weston, Sr.; Jacob Oxley, Florien, Sr.; Matthew Younse, Choudrant, Sr.; Jason Evans, Weston, Jr.; Will Reese, Anacoco, Jr.

Outfielders: Tyler Meyers, Simpson, Sr.; Connor McGlothlin, Grace Christian, Sr.; Payton Gordon, Fairview, Sr.; Luke Boswell, Grace Christian, So.

Designated hitters: Ty Williams, Hicks, Sr.; Logan Leger, Fairview, Sr.

Utility: Lane Alford, Florien, So.; Chris Eusay, Anacoco, Sr.; Dylan Stokes, Glenmora, Jr.; Cody Allen, Grace Christian, Fr.; Grant Dowies, Fairview, Sr.; Kade Passman, Monterey, Sr.; Jake Barlow, Monterey, Sr.

Player of the Year: Keaton Booker, Florien, Sr.

Pitcher of the Year: Hunter Dowies, Fairview, Sr.

Coach of the Year: Greg Manual, Fairview

Class C

Pitchers: Seth Powell, Downsville, Sr.; Chance Gordon, Elizabeth, Fr.; Travis Schultz, Reeves, Sr.; Brad Ancelet, Northside Christian, Sr.

Catcher: Ty Morgan, Elizabeth, So.

Infielders: Griffith Olinde, Claiborne Christian, So.; Dylan Ridgeway, Downsville, Sr.; Colton Burnett, Reeves, Jr.; Mike Hopkins, Family Christian, Sr.; Andre Bedel, Elizabeth, Sr.

Outfielders: Jacob LaFleur, Reeves, Sr.; David Parks, Claiborne Christian, Jr.; Sam Brandon, Ebarb, Sr.; Quincy Ellis, Family Christian, Sr.; David Reed, Elizabeth, So.

Designated hitter: Jake Foster, Summerfield, Jr.

Utility: Andrew Holmes, Claiborne Christian, Jr.; Mason Diaz, Family Christian, Sr.; Caleb Lasyone, Georgetown, Sr.; Nick Clark, Downsville, Jr.; Christian Morgan, Northside Christian, Jr.

Player of the Year: Colby LaFauci, Elizabeth, Sr.

Pitcher of the Year: Wesley Drake, Claiborne Christian, Sr.

Coach of the Year: Rhon Morgan, Elizabeth