Monday’s games

Country Day at St. Martin’s, 5:30 p.m.

De La Salle at West Jefferson, 5 p.m.

Tuesday’s games

Chalmette at Ehret, 4 p.m.

Grace King at Cabrini, 5:30 p.m.

Riverdale at Franklinton

Fontainebleau at Slidell, 5:30 p.m.

Lakeshore at Salmen, 4 p.m.

Northlake Christian at Pine, 5 p.m.

McMain at De La Salle, 4:30 p.m.

McDonogh 35 at Thomas Jefferson, 4 p.m.

Ecole Classique at King Charter, 4:30 p.m.

Riverside at St. Charles, 4:30 p.m.

St. Martin’s at Crescent City, 4:30 p.m.

Hannan at PJP, TBA

Curtis at Haynes, 5:30 p.m.

South Plaquemines at Ridgewood, 4 p.m.

Country Day at Patrick Taylor, 4 p.m.

H.L.B at Hahnville, 5:30 p.m.

Mandeville at Northshore, 5:30 p.m.

Mount Carmel at Dominican, 5:30 p.m.

Lusher at Ursuline, 5:30 p.m.

St. Mary’s at McGehee, 5:30 p.m.

East Jefferson at St. Scholastica, 5 p.m.

Sacred Heart at Newman, 5:30 p.m.

Sci Academy at Cohen, 5 p.m.

St. Katharine Drexel at Fisher, 4:30 p.m.

Ben Franklin at Easton, 4 p.m.

AOL at Karr, 5 p.m.

West Jefferson at Cox, 4 p.m.

Higgins at Landry-Walker, 4 p.m.

Lake Area New Tech at Clark, 4:30 p.m.

Carver at Sophie Wright, 5 p.m.

West St. John at Central Catholic, 5 p.m.

McManus at Lutheran, 4:30 p.m.

First Baptist at Varnado, 4:30 p.m.

Hammond at Covington, 5:30 p.m.

Bonnabel at Chapelle, 5:30 p.m.

Wednesday’s games

Chalmette at Belle Chasse, 5 p.m.

Ursuline at Salmen, 5 p.m.

Pope John Paul II at Northlake Christian, 5 p.m.

St. Scholastica at De La Salle, 5 p.m. Pink Game

East Jefferson at Thomas Jefferson, 4 p.m.

Dominican at Curtis, 5:30 p.m.

Fontainebleau at Chapelle, 5 p.m.

St. Katharine Drexel at McMain, 4:30 p.m.

Helen Cox at Easton, 4 p.m.

Chalmette at Belle Chasse, 5 p.m.

Bonnabel at Chalmette, 5 p.m.

White Castle at West St. John, 5 p.m.

Thursday’s games

Bonnabel at Chalmette, 5 p.m.

Cabrini at Ben Franklin, 5:30 p.m.

Slidell at Northshore, 5:30 p.m.

Thomas Jefferson at KIPP, 4 p.m.

Lutheran at Ecole Classique, 4:30 p.m.

Riverside at St. Martin’s, 5 p.m.

Hannan at St. Thomas Aquinas, 5:30 p.m.

Lakeshore at Fontainebleau, 6 p.m.

Crescent City at Ridgewood, 4 p.m.

Ehret at Chapelle, 4:30 p.m.

Country Day at Mount Carmel, 5:30 p.m.

Lakeshore at Fontainebleau, 6 p.m.

Hahnville at Terrebonne, 5:30 p.m.

Destrehan at East St. John, 5:30 p.m.

Covington at Mandeville, 5 p.m.

Lusher at SCC, 4:30 p.m.???

St. Katharine Drexel at McGehee, 5:30 p.m.

Fisher at Sacred Heart, 5:30 p.m.

Higgins at Dominican, 5:30 p.m.

St. Mary’s at Newman, 5:30 p.m.

Belle Chasse at Grace King, 4:30 p.m.

Cox at AOL, 4 p.m.

Landry-Walker at Karr, 4 p.m.

McDonogh 35 at Clark, 4:30 p.m.

Sophie Wright at Cohen, 5 p.m.

Patrick Taylor at South Plaquemines, 4 p.m.

McManus at First Baptist, 4 p.m.

King Charter at Varnado, 4 p.m.

Friday’s game

Cabrini at Academy of Our Lady, 4 p.m.

Satuday’s games

Chapelle at Northshore, 11 a.m.

St. Scholastica at Country Day, 1 p.m.

McGehee at East Ascension, 11 a.m.

District game