District 3-5A

Overall District

Carencro 4-1 3-0

Barbe 5-1 2-0

Acadiana 4-2 2-1

Sulphur 3-3 1-1

Lafayette 3-3 1-2

Sam Houston 2-4 0-2

Comeaux 1-4 0-3

District 4-5A

Overall District

Central 5-1 1-0

Live Oak 4-2 1-0

Scotlandville 3-2 1-0

Zachary 4-2 0-1

Denham Springs 3-3 0-1

Walker 2-4 0-1

District 5-5A

Overall District

Dutchtown 4-1 1-0

Catholic 3-2 1-0

East Ascension 3-3 1-0

St. Amant 4-1 0-1

McKinley 4-2 0-1

Woodlawn 0-6 0-1

District 6-5A

Overall District

St. Paul’s 3-3 2-0

Covington 4-1 2-1

Ponchatoula 3-2 2-1

Mandeville 3-2 1-1

Fontainebleau 3-2 1-2

Slidell 2-3 1-2

Northshore 3-2 0-2

District 7-5A

Overall District

New Iberia 5-1 3-0

South Lafourche 5-0 2-0

Terrebonne 3-3 2-1

Central Lafourche 2-3 1-1

Thibodaux 2-3 1-1

H.L. Bourgeois 2-4 0-3

Westgate 0-6 0-3

District 8-5A

Overall District

Destrehan 3-2 1-0

East St. John 2-3 1-0

Hahnville 1-4 1-0

Bonnabel 3-2 0-1

Higgins 1-4 0-1

Ehret 0-5 0-1

District 9-5A

Overall District

Jesuit 5-0 1-0

West Jefferson 4-1 1-0

Rummel 5-0 0-0

Brother Martin 2-3 0-1

Chalmette 1-4 0-1

*Grace King 1-4 0-1

District 5-4A

Overall District

Breaux Bridge 5-1 1-0

Northside 3-3 1-0

St. Thomas More 3-3 1-0

Teurlings Catholic 5-1 0-1

St. Martinville 4-2 0-1

Cecilia 1-5 0-1

District 6-4A

Overall District

Lutcher 5-0 3-0

St. Michael 5-1 2-0

Plaquemine 3-3 2-0

Broadmoor 2-4 1-2

Istrouma 1-5 1-2

Tara 2-3 0-2

Belaire 0-5 0-3

District 7-4A

Overall District

Franklinton 4-1 1-0

Hammond 1-4 1-0

Salmen 4-1 0-0

Pearl River 1-4 0-1

Lakeshore 1-5 0-1

District 8-4A

Overall District

Vandebilt Catholic 5-1 1-0

Assumption 4-2 1-0

Morgan City 4-1 0-0

Ellender 3-3 0-1

South Terrebonne 1-5 0-1

District 9-4A

Overall District

Karr 5-0 1-0

O.P. Walker 4-0 1-0

Shaw 2-3 1-0

Belle Chasse 2-4 0-1

McDonogh 35 2-4 0-1

Helen Cox 1-4 0-1

District 10-4A

Overall District

Holy Cross 3-2 1-0

Warren Easton 3-2 1-0

Riverdale 2-3 0-0

East Jefferson 4-1 1-0

St. Augustine 4-2 0-1

*Ben Franklin 2-3 0-0

District 4-3A

Overall District

Iowa 6-0 1-0

Notre Dame 4-1 1-0

Westlake 4-1 1-0

Jennings 4-2 0-1

South Beauregard 2-4 0-1

Crowley 1-5 0-1

District 5-3A

Overall District

Eunice 6-0 1-0

Rayne 6-0 1-0

Church Point 4-2 1-0

Livonia 5-1 0-1

Northwest 5-1 0-1

Port Barre 1-5 0-1

District 6-3A

Overall District

Parkview Baptist 5-0 1-0

West Feliciana 5-1 1-0

Glen Oaks 0-5 0-0

East Feliciana 2-3 0-1

Baker 0-6 0-1

District 7-3A

Overall District

Brusly 5-1 1-0

Port Allen 4-1 1-0

St. Charles 3-2 1-0

E.D. White 4-2 0-1

Donaldsonville 1-5 0-1

St. James 0-6 0-1

District 8-3A

Overall District

Loranger 5-0 1-0

Bogalusa 4-1 1-0

Independence 4-2 1-0

Jewel Sumner 2-3 0-1

Amite 1-3 0-1

Albany 1-4 0-1

District 9-3A

Overall District

North Vermilion 4-2 3-0

Erath 4-2 2-0

Kaplan 4-2 2-0

Patterson 3-3 1-2

Abbeville 1-5 1-2

Franklin 3-3 0-2

Berwick 0-5 0-3

District 10-3A

Overall District

Lusher 4-1 1-0

McMain 3-2 1-0

Sarah Reed 1-4 0-0

De La Salle 2-3 0-1

John McDonogh 0-5 0-1

*Landry 0-2 0-0

*Miller-McCoy 0-5 0-0

District 5-2A

Overall District

Ville Platte 3-3 1-0

Iota 2-4 1-0

Oakdale 1-5 1-0

Pine Prairie 1-4 0-1

Bunkie 0-6 0-1

Mamou 0-6 0-1

District 6-2A

Overall District

Loreavuille 6-0 1-0

Delcambre 2-4 1-0

Catholic-NI 3-2 0-0

Jeanerette 0-6 0-1

West St. Mary 0-6 0-1

District 7-2A

Overall District

University 5-1 1-0

Northeast 3-2 1-0

Capitol 2-4 1-0

Episcopal 3-2 0-1

Dunham 3-3 0-1

Redemptorist 0-5 0-1

District 8-2A

Overall District

Springfield 4-1 0-0

Northlake Christian 3-2 1-0

St. Thomas Aquinas 2-4 1-0

Pine 3-2 0-1

Pope John Paul II 2-3 0-1

St. Helena Central 2-3 0-1

District 9-2A

Overall District

John Curtis 6-0 3-0

South Plaquemines 4-1 3-0

Newman 3-2 2-1

Clark 1-5 1-1

Riverside 1-4 1-2

Carver 3-2 0-2

Cohen 0-5 0-4

*Thomas Jefferson 3-2 0-0

*Haynes 2-3 0-0

*Sophie B. Wright 2-3 0-0

*Fisher 1-4 0-0

District 6-1A

Overall District

Sacred Heart-VP 4-2 3-0

Pointe Coupee Central 3-2 3-0

Catholic-PC 4-2 2-1

Westminster Christian 4-2 2-1

Opelousas Catholic 4-2 1-2

St. Edmund 3-3 1-2

False River 1-4 0-3

North Central 0-6 0-3

District 7-1A

Overall District

Southern Lab 5-1 1-0

Kentwood 4-1 1-0

Christian Life 3-3 1-0

Archbishop Hannan 4-1 0-1

Mount Hermon 1-4 0-1

Varnado 0-5 0-1

District 8-1A

Overall District

Vermilion Catholic 5-1 1-0

Gueydan 4-1 1-0

Central Catholic 3-3 0-0

Hanson Memorial 2-4 0-1

Ascension Episcopal 0-5 0-1

*Covenant Christian 2-0 0-0

*Highland Christian 1-2 0-0

District 9-1A

Overall District

Ascension Catholic 5-1 1-0

White Castle 5-1 1-0

West St. John 2-3 1-0

East Iberville 2-3 0-1

Ascension Christian 0-5 0-1

St. John 0-5 0-1

District 10-1A

Overall District

St. Martin’s 3-2 3-0

Country Day 5-1 1-0

Houma Christian 2-2 2-1

Crescent City 0-4 0-1

Ridgewood Prep 0-4 0-1

Ecole Classique 0-5 0-3

* Not playing for district honors