Football Standings

District 3-5A

Overall District

Barbe 4-0 1-0

Acadiana 3-1 1-0

Carencro 2-1 1-0

Sulphur 2-2 0-0

Lafayette 2-2 0-1

Comeaux 1-2 0-1

Sam Houston 1-3 0-1

District 4-5A

Overall District

Central 4-0 0-0

Live Oak 3-1 0-0

Zachary 3-1 0-0

Scotlandville 2-1 0-0

Denham Springs 2-2 0-0

Walker 1-3 0-0

District 5-5A

Overall District

St. Amant 3-0 0-0

McKinley 3-1 0-0

Catholic 2-1 0-0

Dutchtown 2-1 0-0

East Ascension 2-2 0-0

Woodlawn 0-4 0-0

District 6-5A

Overall District

Ponchatoula 2-1 1-0

Slidell 2-1 1-0

St. Paul’s 2-2 1-0

Mandeville 2-1 0-0

Covington 2-1 0-1

Fontainebleau 1-2 0-1

Northshore 1-2 0-1

District 7-5A

Overall District

New Iberia 3-1 1-0

Terrebonne 2-2 1-0

Central Lafourche 1-2 0-1

South Lafourche 3-0 0-0

H.L. Bourgeois 2-2 0-1

Thibodaux 1-2 0-1

Westgate 0-4 0-1

District 8-5A

Overall District

Bonnabel 2-1 0-0

Destrehan 2-1 0-0

East St. John 0-3 0-0

Ehret 0-3 0-0

Hahnville 0-3 0-0

Higgins 0-3 0-0

District 9-5A

Overall District

Arch. Rummel 3-0 0-0

Jesuit 3-0 0-0

Brother Martin 2-1 0-0

West Jefferson 2-1 0-0

Chalmette 1-2 0-0

Grace King 0-3 0-0

District 5-4A

Overall District

Teurlings Cath. 4-0 0-0

Breaux Bridge 3-1 0-0

St. Martinville 3-1 0-0

Northside 2-2 0-0

Cecilia 1-3 0-0

St. Thomas More 1-3 0-0

District 6-4A

Overall District

St. Michael 4-0 1-0

Lutcher 3-0 1-0

Broadmoor 2-2 1-0

Plaquemine 1-3 0-0

Tara 1-2 0-1

Belaire 0-3 0-1

Istrouma 0-3 0-1

District 7-4A

Overall District

Franklinton 2-1 0-0

Salmen 2-1 0-0

Pearl River 1-2 0-0

Hammond 0-3 0-0

Lakeshore 0-3 0-0

District 8-4A

Overall District

Morgan City 3-0 0-0

Ellender 3-1 0-0

Vandebilt Catholic 3-1 0-0

Assumption 2-2 0-0

South Terrebonne 1-3 0-0

District 9-4A

Overall District

Karr 3-0 0-0

O.P. Walker 2-0 0-0

Belle Chasse 2-1 0-0

Helen Cox 1-2 0-0

Arch. Shaw 1-2 0-0

McDonogh 35 1-3 0-0

District 10-4A

Overall District

East Jefferson 3-0 0-0

St. Augustine 3-1 0-0

Ben Franklin 2-1 0-0

Holy Cross 2-1 0-0

Warren Easton 1-2 0-0

Riverdale 0-3 0-0

District 4-3A

Overall District

Iowa 4-0 0-0

Jennings 3-1 0-0

Notre Dame 3-1 0-0

Westlake 2-1 0-0

South Beauregard 2-2 0-0

Crowley 1-3 0-0

District 5-3A

Overall District

Eunice 4-0 0-0

Livonia 4-0 0-0

Northwest 4-0 0-0

Rayne 4-0 0-0

Church Point 3-1 0-0

Port Barre 1-3 0-0

District 6-3A

Overall District

West Feliciana 4-0 0-0

Parkview Bapt. 3-0 0-0

East Feliciana 2-1 0-0

Baker 0-4 0-0

Glen Oaks 0-4 0-0

District 7-3A

Overall District

Brusly 4-0 0-0

E.D. White 4-0 0-0

Port Allen 3-0 0-0

St. Charles 1-2 0-0

Donaldsonville 1-3 0-0

St. James 0-3 0-0

District 8-3A

Overall District

Loranger 3-0 0-0

Bogalusa 2-1 0-0

Independence 2-2 0-0

Amite 1-1 0-0

Jewel Sumner 1-2 0-0

Albany 0-3 0-0

District 9-3A

Overall District

Erath 2-2 1-0

North Vermilion 2-2 1-0

Abbeville 1-3 1-0

Kaplan 2-2 0-0

Franklin 2-2 0-1

Patterson 2-2 0-1

Berwick 0-3 0-1

District 10-3A

Overall District

Lusher 2-1 0-0

De La Salle 1-2 0-0

McMain 1-2 0-0

Reed 1-2 0-0

Landry 0-1 0-0

McDonogh 0-3 0-0

Miller-McCoy 0-3 0-0

District 5-2A

Overall District

Pine Prairie 1-2 0-0

Ville Platte 1-3 0-0

Bunkie 0-4 0-0

Iota 0-4 0-0

Mamou 0-4 0-0

Oakdale 0-4 0-0

District 6-2A

Overall District

Loreauville 4-0 0-0

Catholic-NI 3-1 0-0

Delcambre 0-4 0-0

Jeanerette 0-4 0-0

West St. Mary 0-4 0-0

District 7-2A

Overall District

Episcopal 3-0 0-0

University 3-1 0-0

Dunham 2-2 0-0

Northeast 1-2 0-0

Capitol 1-3 0-0

Redemptorist 0-3 0-0

District 8-2A

Overall District

Pine 2-1 0-0

Pope John Paul II 2-1 0-0

Springfield 2-1 0-0

St. Helena Cent. 2-1 0-0

Northlake Chr. 1-2 0-0

S.T. Aquinas 1-2 0-0

District 9-2A

Overall District

John Curtis 4-0 1-0

South Plaquemines 2-1 2-0

Newman 2-1 1-0

Carver 3-0 0-0

Thomas Jefferson 2-1 0-0

Sophie Wright 2-2 0-0

Fisher 1-2 0-0

Haynes 1-2 0-0

Cohen 0-3 0-0

Riverside 0-3 0-0

Clark 0-4 0-0

District 6-1A

Overall District

Catholic-PC 3-1 1-0

Westminster 3-1 1-0

Sacred Heart_VP 2-2 1-0

Pointe Coupee Cent. 1-2 1-0

Opelousas Catholic 3-1 0-1

St. Edmund 2-2 0-1

False River 1-2 0-1

North Central 0-4 0-1

District 7-1A

Overall District

Arch. Hannan 3-0 0-0

Southern Lab 3-1 0-0

Kentwood 2-1 0-0

Mount Hermon 1-2 0-0

Christian Life 1-3 0-0

Varnado 0-3 0-0

District 8-1A

Overall District

Vermilion Catholic 4-0 0-0

Convenant Chr. 1-0 0-0

Gueydan 3-1 0-0

Central Catholic 2-2 0-0

Hanson Memorial 2-2 0-0

Highland Bapt. 1-1 0-0

Ascension Episcopal 0-3 0-0

District 9-1A

Overall District

Ascension Cath. 3-1 0-0

White Castle 3-1 0-0

E. Iberville 1-2 0-0

West St. John 1-2 0-0

Ascension Chr. 0-3 0-0

St. John 0-3 0-0

District 10-1A

Overall District

Country Day 3-1 1-0

St. Martin’s 1-2 1-0

Crescent City 0-2 0-0

Ridgewood 0-3 0-0

Houma Chr. 1-2 0-1

Ecole Classique 0-3 0-1