Football

Seven-on-seven

June 8, 10:30 a.m.

Hammond, Silliman Institute and Woodlawn at Live Oak

Broadmoor, Central and University at Denham Springs

St. Michael, St. Helena and Albany at Walker

McKinley, Episcopal and Brusly at Dunham

June 15, 10:30 a.m.

Hammond, St. Helena and Dunham at Live Oak

Brusly, Silliman and McKinley at Denham Springs

Broadmoor, Woodlawn and St. Michael at Walker

Episcopal, Albany and Central at University

June 22, 10:30 a.m.

Silliman, McKinley and University at Live Oak

St. Michael, Albany and St. Helena at Denham Springs

Episcopal, Hammond and Central at Walker

Broadmoor, Brusly and Woodlawn at Dunham

June 29, 10:30 a.m.

Woodlawn, Central and Brusly at Live Oak

Episcopal, Broadmoor and St. Helena at Denham Springs

Silliman, Hammond and Albany at Walker

St. Michael, McKinley and Dunham at University

Boys basketball

Woodlawn Summer League

At Woodlawn High

Wednesday: East Ascension vs. St. Michael, 3 p.m.; Live Oak vs. Runnels, 3:50 p.m.; Woodlawn vs. Doyle, 4:40 p.m.; Walker vs. Christian Life, 5:30 p.m.; Mentorship Academy vs. Denham Springs, 6:20 p.m.; Lutcher vs. Parkview, 7:10 p.m.; Lutcher vs. St. Amant, 8 p.m.

Monday, June 6: Doyle vs. Live Oak, 3 p.m.; Parkview vs. Walker, 3:50 p.m.; Mentorship vs. St. Amant, 4:40 p.m.; East Ascension vs. Denham Springs, 5:30 p.m.; Lutcher vs. Christian Life, 6:20 p.m,; Lutcher vs. Woodlawn, 7:10 p.m.; St. Michael vs. Runnels, 8 p.m.

Wednesday, June 8: Christian Life vs. Doyle, 3 p.m.; Woodlawn vs. East Ascension, 3:50 p.m.; Parkview vs. Mentorship, 4:40 p.m.; Walker vs. Runnels, 5:30 p.m.; Glen Oaks vs. St. Amant, 6:20 p.m.; Denham Springs vs. St. Michael, 7:10 p.m.; Glen Oaks vs. Live Oak, 8 p.m.

Monday, June 13: Doyle vs. Runnels, 3 p.m.; Live Oak vs. Christian Life, 3:50 p.m.; Woodlawn vs. Denham Springs, 4:40 p.m.; St. Amant vs. Walker, 5:30 p.m.; St. Michael vs. Parkview, 6:20 p.m.; Lutcher vs. Mentorship, 7:10 p.m.; Lutcher vs. East Ascension, 8 p.m.

Wednesday, June 15: 1, St. Amant vs. Doyle, 3 p.m.; Christian Life vs. Dunham, 3:50 p.m.; Mentorship vs. Walker, 4:40 p.m.; Woodlawn vs. St. Michael, 5:30 p.m.; Glen Oaks vs. East Ascension, 6:20 p.m.; Glen Oaks vs. Runnels, 7:10 p.m.; Parkview vs. Live Oak, 8 p.m.

Monday, June 20: Doyle vs. Mentorship, 3 p.m.; St. Amant vs. Denham Springs, 3:50 p.m.; Woodlawn vs. Parkview, 4:40 p.m.; East Ascension vs. Christian Life, 5:30 p.m.; Lutcher vs. Walker, 6:20 p.m.; Lutcher vs. Runnels, 7:10 p.m.; St. Michael vs. Live Oak, 8 p.m.

Wednesday, June 22: Mentorship vs. Live Oak, 3 p.m.; East Ascension vs. Runnels, 3:50 p.m.; Woodlawn vs. St. Amant, 4:40 p.m.; Parkview vs. Doyle, 5:30 p.m.; St. Michael vs. Christian Life, 6:20 p.m.; Glen Oaks vs. Denham Springs, 7:10 p.m.; Glen Oaks vs. Walker, 8 p.m.

Monday, June 27: Parkview vs. Christian Life, 3 p.m.; East Ascension vs. Doyle, 3:50 p.m.; Runnels vs. Mentorship, 4:40 p.m.; Lutcher vs. St. Michael, 5:30 p.m.; Lutcher vs. Denham Springs, 6:20 p.m.; Woodlawn vs. Walker, 7:10 p.m.; St. Amant vs. Live Oak, 8 p.m.

Wednesday, June 29: Woodlawn vs. Mentorship, 3 p.m.; Live Oak vs. East Ascension, 3:50 p.m.; Denham Springs vs. Runnels, 4:40 p.m.; Christian Life vs. St. Amant, 5:30 p.m.; Glen Oaks vs. Doyle, 6:20 p.m.; Glen Oaks vs. Parkview, 7:10 p.m.; St. Michael vs. Walker, 8 p.m.

Madison Prep summer league

At Madison Prep

Monday: Capitol vs. West Feliciana, 4 p.m.; Baker vs. Mentorship, 5 p.m.; Jehovah-Jireh vs. Port Allen, 6 p.m.; Madison Prep vs. Tara, 7 p.m.; McKinley vs. Broadmoor, 8 p.m.

Wednesday: Broadmoor vs. Capitol, 4 p.m.; Jehovah-Jireh vs. Mentorship, 5 p.m.; Tara vs. McKinley, 6 p.m.; Madison Prep vs. Baker, 7 p.m.; Port Allen vs. West Feliciana, 8 p.m.

Monday, June 6: Baker vs. Broadmoor, 4 p.m.; Port Allen vs. Tara, 5 p.m.; McKinley vs. Jehovah-Jireh, 6 p.m.; Madison Prep vs. West Feliciana, 7 p.m.; Mentorship vs. Capitol, 8 p.m.

Wednesday, June 8: West Feliciana vs. Jehovah-Jireh, 4 p.m.; Tara vs. Broadmoor, 5 p.m.; Madison Prep vs. Capitol, 6 p.m.; Port Allen vs. Baker, 7 p.m.; Mentorship vs. McKinley, 8 p.m.

Monday, June 13: West Feliciana vs. Capitol, 4 p.m.; McKinley vs. Capitol, 5 p.m.; Madison Prep vs. Port Allen, 6 p.m.; Tara vs. Baker, 7 p.m.; Jehovah-Jireh vs. Broadmoor, 8 p.m.

Wednesday, June 15: Jehovah-Jireh vs. Baker, 4 p.m.; McKinley vs. West Feliciana, 5 p.m.; Tara vs. Capitol, 6 p.m.; Madison Prep vs. Broadmoor, 7 p.m.; Mentorship vs. Port Allen, 8 p.m.

Monday, June 20: Tara vs. McKinley, 4 p.m.; Port Allen vs. Capitol, 5 p.m.; Madison Prep vs. McKinley, 6 p.m.; Baker vs. West Feliciana, 7 p.m.; Broadmoor vs. Mentorship, 8 p.m.

Wednesday, June 22: Tara vs. West Feliciana, 4 p.m.; Capitol vs. Jehovah-Jireh, 5 p.m.; Broadmoor vs. Port Allen, 6 p.m.; McKinley vs. Baker, 7 p.m.; Madison Prep vs. Mentorship, 8 p.m.

Monday, June 27: Mentorship vs. Tara, 4 p.m.; West Feliciana vs. Broadmoor. 5 p.m.; McKinley vs. Port Allen, 6 p.m.; Jehovah-Jireh vs. Madison Prep, 7 p.m.; Capitol vs. Baker, 8 p.m.

Wednesday, June 29: Capitol vs. West Feliciana, 4 p.m.; Baker vs. Mentorship, 5 p.m.; Jehovah-Jireh vs. Port Allen, 6 p.m.; Madison Prep vs. Tara, 7 p.m.; McKinley vs. Broadmoor, 8 p.m.