CCSL leaders

Capital City Swim League

Boys

50-yard freestyle: 1, Colin Bone, Catholic, 22.01. 2, Luke Zeringue, Lutcher, 22.69. 3, Carter Richard, Catholic, 22.80.

100 freestyle: 1, Nicholas Romero, Catholic, 51.13. 2, Carter Richard, Catholic, 51.43. 3, Sion Cavana, Catholic, 51.49.

200 freestyle: 1, Colin Bone, Catholic, 1:46.99. 2, Lance Rodriguez, Catholic, 1:52.97. 3, Mason Nyboer, Catholic, 1:53.14.

500 freestyle: 1, Braden Nyboer, Catholic, 4:58.31. 2, Mason Nyboer, Catholic, 5:02.17. 3, Dylan Goodrich, Denham Springs, 5:04.78.

100 backstroke: 1, Sion Cavana, Catholic, 59.28. 2, Dylan Goodrich, Denham Springs, 59.32. 3, Michael Kirshner, U-High, 59.81.

100 breaststroke: 1, Jonathan Mckeough, Catholic, 1:05.26. 2, Michael Padial, Catholic, 1:06.40. 3, Jack Lopoo, Catholic, 1:07.94.

100 butterfly: 1, Laurence De La Bretonne, Catholic, 56.53. 2, Nick Lee, Brusly, 57.90. 3, Brennan Burke, Catholic, 59.94.

200 individual medley: 1, Braden Nyboer, Catholic, 2:03.22. 2, Michael Padial, Catholic, 2:05.74. 3, Dylan Goodrich, Denham Springs, 2:09.97.

200 freestyle relay: 1, Lutcher, 1:37.80. 2, Zachary, 1:39.01. 3, Catholic, 1:39.25.

200 medley relay: 1, Lutcher, 1:49.26. 2, Brusly, 1:50.61. 3, Zachary, 1:53.68.

400 freestyle relay: 1, Catholic, 3:31.40. 2, East Ascension, 3:43.88. 3, Dutchtown, 3:45.87.

GIRLS

50 freestyle: 1, Olivia Huffman, Dunham, 25.58. 2, Chanler Turnley, Episcopal, 25.88. 3, Clayton Black, St. Joseph’s, 25.90.

100 freestyle: 1, Olivia Huffman, Dunham, 54.10. 2, Amy Miller, St. Joseph’s, 54.41. 3, Clayton Black, St. Joseph’s, 55.17.

200 freestyle: 1, Clayton Black, St. Joseph’s, 1:55.93. 2, Olivia Huffman, Dunham, 2:00.31. 3, Chanler Turnley, Episcopal, 2:01.18.

500 freestyle: 1, Jolee Liles, Parkview Baptist, 5:12.98. 2, Clayton Black, St. Joseph’s, 5:14.23. 3, Johannah Cangelosi, U-High, 5:27.80.

100 backstroke: 1, Rylee Moore, Parkview Baptist, 1:02.29. 2, Olivia Huffman, Dunham, 1:02.65. 3, Johannah Cangelosi, U-High, 1:03.14.

4, Bethany Seagraves, St. Joseph’s, 1:03.17. 5, Carley Foster, East Ascension, 1:05.67.

100 breaststroke: 1, Amy Miller, St. Joseph’s, 1:10.57. 2, Chanler Turnley, Episcopal, 1:13.01. 3, Jolee Liles, Parkview Baptist, 1:13.13.

100 butterfly: 1, Claire Charpentier, St. Joseph’s, 1:00.72. 2, Olivia Huffman, Dunham, 1:01.01. 3, Rylee Moore, Parkview Baptist, 1:01.80.

200 IM: 1, Rylee Moore, Parkview Baptist, 2:18.25. 2, Chanler Turnley, Episcopal, 2:19.92. 3, Olivia Huffman, Dunham, 2:21.25.

200 freestyle relay: 1, St. Joseph’s, 1:44.98. 2, Episcopal 1:49.37. 3, Lutcher, 1:50.73.

200 medley relay: 1, St. Joseph’s, 1:59.90. 2, Parkview Baptist, 2:00.41. 3, U-High, 2:03.94.

400 freestyle: relay: 1, St. Joseph’s, 3:49.70. 2, Parkview Baptist, 3:57.32. 3, Episcopal, 4:01.11.