Nonselect

Class 5A

Regional Pairings

Ponchatoula (8-3) at Acadiana (10-1)

Barbe (9-3) at Hahnville (6-5)

Dutchtown (9-2) vs. John Ehret (8-3)

Ruston (8-3) at Destrehan (10-1)

Covington (7-4) at East Ascension (9-2)

Central (10-1) at West Monroe (9-2)

Zachary (8-3) at New Iberia (9-2)

Parkway (10-0) at East St. John (7-4)

Class 4A

Regional Pairings

Westgate (6-5) at Neville (10-0)

Breaux Bridge (7-3) at DeRidder (10-1)

Belle Chasse (8-3) vs. Warren Easton (9-2) at Pan-American

East Jefferson (11-0) at North DeSoto (7-4)

LaGrange (6-5) vs. Landry-Walker (9-1) at Behrman

Franklin Parish (7-3) at Plaquemine (9-2)

Northwood (10-1) at Franklinton (9-2)

Crowley vs. Karr, n

Class 3A

Regional Pairings

Northwest (6-5) at Livonia (11-0)

Church Point (8-3) at Donaldsonville (5-6)

Westlake (6-5) at Jennings (8-3)

Loranger (7-4) at Patterson (9-2)

Union Parish (10-1) at Brusly (6-5)

Kaplan (8-3) at Richwood (8-3)

Amite (8-3) at West Feliciana (8-3)

Caldwell Parish (10-1) at North Webster (8-3)

Class 2A

Regional Pairings

Springfield (6-5) at Many (10-1)

East Feliciana (6-4) at Oak Grove (7-4)

Loreauville (10-1) at Northeast (5-6)

Red River (8-3) at Welsh (9-2)

Kinder (10-1) at Homer (4-6)

Sterlington (8-3) at St. James (5-6)

Rosepine (7-4) at Vinton (9-2)

Carver (5-5) at Winnfield (9-2)

Class 1A

Regional Pairings

Arcadia (3-8) at Haynesville (10-0)

LaSalle (9-2) at Montgomery (8-3)

Oberlin (7-4) at Kentwood (7-2)

Plain Dealing (6-5) at Basie (10-0)

Elton (5-6) at West St. John (8-2)

Block (6-5) at Pointe Coupee Central (8-2)

White Castle (7-4) at East Beauregard (8-2)

Delhi (2-9) at Mangham (8-2)

Select

Division I

Quarterfinal pairings

Jesuit (6-5) vs. St. Augustine (8-1) at Tad Gormley

Rummel (7-3) at Scotlandville (8-1)

Holy Cross (8-2) vs. BR Catholic (8-2) at Olympia

Shaw (5-6) vs. Byrd (9-1) at Lee Hedges

Division II

Quarterfinal pairings

St. Charles (8-3) vs. John Curtis (7-2) at Bertolino

St. Thomas More (10-1) at Evangel (9-1)

Parkview Baptist (8-2) vs. Notre Dame (11-0)

Teurlings Catholic (7-3) at University (11-0)

Division III

Quarterfinal Pairings

St. Thomas Aquinas (9-2) at Episcopal (11-0)

Archbishop Hannan (9-2) at Pope John Paul II (6-5)

Catholic NI (8-3) at Northlake Christian (11-0)

Opelousas Catholic (8-3) at Calvary Baptist (6-4)

Division IV

Regional pairings

Central Catholic (5-6) at Vermilion Catholic (10-0)

Covenant Christian (7-4) at St. Mary’s (7-4)

Ascension Christian (7-4) at St. Edmund’s (7-3)

Catholic PC (6-5) at Cedar Creek (7-3)

St. John (4-7) at Country Day (9-1), 6 p.m.

Highland Baptist (7-3) at St. Frederick (7-4)

Delhi Charter (7-4) vs. Southern Lab (4-7) at Louisiana Leadership-Doug Williams

Sacred Heart VP (6-4) at Ouachita Christian (8-2)