Metro Swim League

Dual Meet at UNO

Races in yards

Girls

50 Freestyle: Caroline Cannon, MCA, 26.90. 2, Katie Cannon, MCA, 27.70. 3, Woulfe, Regan, MCA, 28.46.

100 Freestyle: 1,Caroline Cannon, MCA, 59.37. 2, Morgan Foret, DHS, 1:00.49. 3, Newton, Mandi, Chal-La, 1:01.67.

200 Freestyle: 1, Abby Mahl, MCA, 2:11.13. 2, Alexis Tamplain, HHS, 2:16.31. 3, Rigby, Emily, DHS, 2:16.53.

500 Freestyle: 1, Maddie McGraw, MCA, 5:43.55. 2, Laura Bruce, ASH, 5:44.03. 3, Bourgeois, Elise, ASH, 6:27.03.

100 Backstroke: 1, Maddie McGraw, MCA, 1:05.26. 2, Katie Waguespack, DHS, 1:07.87.

3, Ryland Edwards, ASH, 1:10.22.

100 Breaststroke: 1, Kaylin Swoboda, MCA, 1:14.23. 2, Charlotte Russo, MCA, 1:17.92. 3, Logan Tauzin, HHS, 1:20.23.

100 Butterfly: 1, Laura Bruce, ASH, 1:01.23. 2, Abby Mahl, MCA, 1:02.45. 3, Givens, Olivia, MCA, 1:09.07.

200 IM: 1, Kaylin Swoboda, MCA, 2:22.31. 2, Erin Fortier, MCA, 2:27.03. 3, Russo, Charlotte, MCA, 2:28.21.

200 Freestyle Relay: 1, Mount Carmel ‘A’ 1:52.07. 2, Destrehan ‘A’ 1:54.57. 3, Academy of the Sacred Heart ‘A’ 1:55.52.

400 Freestyle Relay: 1, Mount Carmel ‘A’ 4:18.10. 2, Academy of the Sacred Heart ‘A’ 4:23.56. 3, Destrehan ‘A’ 4:27.92.

200 Medley Relay: 1, Mount Carmel ‘A’ 2:00.79. 2, Mount Carmel ‘B’ 2:11.35. 3, Destrehan ‘A’ 2:14.26.

Boys

50 Freestyle: 1, Austin Burke, HHS, 24.27. 2, Tony Corley, HHS, 24.54. 3, Jack Neelis, BMHS, 25.40.

100 Freestyle: 1, Zachary Dantin, DHS, 52.09. 2, Brice Soignier, HHS, 53.58. 3, Burke, Austin, HHS, 53.93.

200 Freestyle: 1, Warren Massimini, HHS, 1:51.27. 2, Eddie Howard, Chal-La, 2:06.29 3, Jarrett Bealer, BMHS, 2:11.20.

500 Freestyle: 1, Warren Massimini, HHS, 5:12.95. 2, Blaise Wise, HHS, 5:26.71. 3, Earle Madden, HHS, 5:33.85.

100 Backstroke: 1, Vincent Tamplain, HHS, 57.30. 2, Garrett Frey, BMHS, 1:04.27. 3, Faulkner Stewart, BMHS, 1:05.27.

100 Breaststroke: 1, Cody Schafer, DHS, 1:05.30. 2, Earle Madden, HHS, 1:06.85. 3, Gross, Chris, BMHS, 1:07.98.

100 Butterfly: 1, Vincent Tamplain, HHS, 55.07. 2, Cody Schafer, DHS, 59.49. 3, Karling, Caleb, HHS, 1:03.35.

200 IM: 1, Blaise Wise, HHS, 2:08.12. 2, Chris Gross, BMHS, 2:13.27. 3, Batt, Hunter, HHS, 2:24.99.

200 Freestyle Relay: 1, Hahnville ‘A’ 1:38.32. 2, Chalmette ‘A’ 1:41.65. 3, Brother Martin ‘A’ 1:43.23.

400 Freestyle Relay: 1, Hahnville ‘A’ 3:39.34. 2, Brother Martin ‘A’ 3:57.25.

200 Medley Relay: 1, Hahnville ‘A’, 1:48.14. 2, Hahnville ‘B’ 1:52.61. 3, Brother Martin ‘A’ 1:53.01.