At Crawfish Aquatics pool

GIRLS

Team totals: 1, St. Joseph’s Academy 569. 2, Episcopal 317.50. 3, Dutchtown 187. 4, Parkview Baptist 158. 5, Lutcher 152.50. 6, Baton Rouge High 133. 7, The Dunham School 102. 8, University 84. 9, Zachary 42, St. Michael the Archangel 42. 11, East Ascension 41, Denham Springs 41. 13, Walker 33. 14, Christian Life 31. 15, St. James 28, Runnels 28. 17, Central 24. 18, St. Thomas Aquinas 20. 19, St. Amant 18, West Feliciana 18. 21, Plaquemine 10. 22, Brusly 9.

200-yard medley relay: 1, SJA 1:49.60. 2, Episcopal 1:57.73. 3, Parkview 1:59.68.

200 freestyle: 1, Clayton Black, SJA, 1:51.63. 2, Claire Charpentier, SJA, 1:55.83. 3, Bailey Stevens, Episcopal, 2:01.84.

200 individual medley: 1, Jeanne Frederic, SJA, 2:13.01. 2, Bethany Seagraves, SJA, 2:13.81. 3, Dru Powell, Episcopal, 2:24.27.

50 freestyle: 1, Caroline Beene, SJA, 24.13. 2, Olivia Huffman, Dunham, 24.73. 3, Mary Claire Beaver, SJA, 24.99.

100 butterfly: 1, Jeanne Frederic, SJA, 58.38. 2, Mary Claire Beaver, SJA, 58.75. 3, Abigail Cazes, SJA, 1:02.43.

100 freestyle: 1, Amy Miller, SJA, 52.10. 2, Caroline Beene, SJA, 52.25. 3, Chanler Turnley, Episcopal, 53.00.

500 freestyle: 1, Clayton Black, SJA, 5:03.38. 2, Jolee Liles, Parkview, 5:09.30. 3, Claire Charpentier, SJA, 5:16.15.

200 freestyle relay: 1, SJA 1:40.74. 2, Episcopal 1:45.32. 3, Lutcher 1:50.79.

100 backstroke: 1, Olivia Huffman, Dunham, 1:00.43. 2, Bethany Seagraves, SJA, 1:00.90. 3, Lilly May, Dutchtown, 1:03.28.

100 breaststroke: 1, Amy Miller, SJA, 1:05.55. 2, Chanler Turnley, Episcopal, 1:08.30. 3, Anna Morris, Christian Life, 1:11.31.

400 freestyle relay: 1, St. Joseph’s Academy 3:34.88. 2, Episcopal 3:57.24. 3, Dutchtown 4:03.39.

BOYS

Team totals: 1, Catholic 602. 2, Zachary 162. 3, Lutcher 154. 4, Dunham 147. 5, Episcopal 136. 6, Walker 130. 7, University 136. 8, Brusly 101. 9, Denham Springs 100. 10, Baton Rouge High 93. 11, East Ascension 75, Central 75. 13, Dutchtown 58. 14, West Feliciana 49. 15, St. Michael 34. 16, St. Thomas Aquinas 26. 17, Scotlandville 24. 18, Runnels 23. 19, St. Amant 17. 20, St. James 4.

200-yard medley relay: 1, Catholic 1:42.26. 2, Dunham 1:49.06. 3, Brusly 1:50.02.

200 freestyle: 1, Colin Bone, Catholic, 1:39.46. 2, Lance Michael Rodriguez, Catholic, 1:52.59. 3, Laurence De La Bretonne, Catholic, 1:52.90.

200 individual medley: 1, Connor Futch, Catholic, 2:00.69. 2, Braden Nyboer, Catholic, 2:00.76. 3, Jonathan McKeough, Catholic, 2:07.50.

50 freestyle: 1, Brady Grenfell, Catholic, 22.26. 2, Luke Zeringue, Lutcher, 22.80. 3, Clayton Franklin, Zachary, 23.05.

100 butterfly: 1, Brady Grenfell, Catholic, 53.08. 2, Matthew Arnold, Central, 56.45. 3, Nick Lee, Brusly, 56.67.

100 freestyle: 1, Colin Bone, Catholic, 46.27. 2, Nicholas Seagraves, Catholic, 48,93. 3, Nicholas Romero, Catholic, 50.79.

500 freestyle: 1, Braden Nyboer, Catholic, 4:52.21. 2, Lance Michael Rodriguez, Catholic, 5:03.64. 3, Matthew Arnold, Central, 5:14.15.

200 freestyle relay: 1, Catholic 1:28.88. 2, Zachary 1:35.94. 3, Lutcher 1:39.81.

100 backstroke: 1, Kirkland Mawae, Dunham, 52.81. 2, Nicholas Seagraves, Catholic, 55.79. 3, Connor Futch, Catholic, 56.20.

100 breaststroke: 1., Kirkland Mawae, Dunham, 1:01.88. 2, Jonathan Mckeough, Catholic, 1:02.24. 3, Nicholas Romero, Catholic, 1:06.08.

400 freestyle relay: 1, Catholic 3:12.67. 2, Dunham 3:39.64. 3, University 3:44.89.