Volleyball

Broadmoor 3, Baker 0

Baker 3 6 9

Broadmoor 25 25 25

Team leaders: BROADMOOR: Summer Jefferson (8 kills, 2 digs, 8 aces), Daijah Patterson (4 kills, 16 assists, 3 aces), Kallie Johnson (7 kills, 3 aces), Samira Irvin (7 kills); BAKER: D. Fisher (8 digs), C. Bell (3 assists, 3 blocks), M. Davis (5 digs). Team records: Broadmoor 13-17, 4-6 Division II, District 4.

Dunham 3, Redemptorist 0

Redemptorist 7 8 17

Dunham 25 25 25

Team leaders: Dunham: Ty Howard (6 kills, 4 digs, 6 aces), Ashley Smith (6 kills, ), Hannah Megison (7 digs, 2 aces); Redemptorist: Rebecca Armanini (3 kills), Gina Hayes (3 blocks), Casey Jones (2 assists). Team records: Dunham 12-16, 6-0 Divison V, District 4; Redemptorist 7-16, 1-5.

Live Oak 3, Tara 0

Live Oak 25 25 25

Tara High 4 20 19

Team leaders: Tara: Promise Kelly (3 kills, 32 digs), Maria Bowie (3 assists, 9 digs), Ke’Erra Johnson (2 kills, 3 assists, 2 aces, 9 digs); Live Oak: Sydney Holder (3 kills, 6 aces, 2 digs), Harleigh Emrick (15 kills, 2 aces, 2 digs, 2 blocks), Brennan Parker (2 kills, 15 assists, 2 aces, 2 digs). Team records: Live Oak 12-15.

Zachary 3, McKinley 0

Zachary 25 25 25

McKinley 21 12 18

Team leaders: MCKINLEY: Emily Eley (2 kills, 26 asists, 3 digs), Rayven Mill (16 kills)

Asha Mayweather ( 2 kills, 2 blocks); ZACHARY: Reandra Williams (11 kills, 3 digs) Anna Williams (4 kills, 3 digs) Leanna Sorrel (7 kills, 3 digs). Team records: Zachary 7-2 Division I, District 2.

St. Joseph’s 3, Baton Rouge High 0

Baton Rouge High 11 7 6

St. Joseph’s 25 25 25

Team leaders: ST. JOSEPH’S: Madison Daugle ( 5 kills, 2 digs, 6 aces, 3 blocks), Melissa Currier (2 kills, 2 digs), Katherine Young (8 kills, 6 digs, 4 assists), Sydney Dvis ( 9 kills, 15 digs, 6 aces); BATON ROUGE HIGH: Samera Mohamed (7 digs, 3 assists), Megan Morgan (4 kills, 3 digs). Team records: St. Joseph’s 8-0 Division I, District 2.

University 3, St. John 0

St. John 24 15 11

University 26 25 25

Team leaders: St. John: Madison Schnebeler (9 kills, 2 digs), Payton Passantino (6 kills, 5 digs, 5 aces), Ken Yarbrough (5 kills, 3 blocks); U-High: Lindsay Flory (10 kills, 12 assists, 7 digs, 6 aces,), Terri Drake (9 kills, 16 assists, 3 digs, 2 aces), MaryGrace Constantin (9 kills, 3 digs, 3 blocks). Team records: St. John: (22-8, 4-2 Divison V, District 3; U-High 25-8, 7-0.

Woodlawn 3, Scotlandville 0

Woodlawn 25 25 25

Scotlandville 15 10 12

Team leaders: WOODLAWN: Ashley Porter (7 kills,4 aces), Neah Williams (4 kills, 3 assists, 7 aces), Tea Jordan (3 kills, 2 blocks); SCOTLANDVILLE: LaKythia Green (2 kills, 7 assists), Annette Black (5 kills, 5 digs, 2 aces, 3 blocks), Justice Coleman (4 kills). Team records: Woodlawn 20-14, 4-5 Division I, District 2.

Schedule

Thursday’s games

Denham Springs at East Ascension, 4 p.m.

West Feliciana at Brusly, 4 p.m.

Episcopal at Port Allen, 4:30 p.m.

Ascenson Christian at Walker, 5 p.m.

Baker at Lee, 5 p.m.

Catholic-PC at Livonia, 5 p.m.

East Iberville at Louisiana School for the Deaf, 5 p.m..

False River Academy at Ascension Catholic, 5 p.m.

Glen Oaks at Parkview Baptist, 5 p.m.

Redemptorist at Southern Lab, 5 p.m.

Runnels at Christian Life, 5 p.m.

University at Capitol, 5 p.m.

White Castle at St. John, 5 p.m.

Saturday’s game

Fontainebleau at St. Amant, 3 p.m.