Week 9 Schedule

Thursday

Acadiana

Jeanerette (5-2A) at Westminster (5-2A)

Abbeville (6-3A) at Kaplan (6-3A)

Friday

Local 5A/4A

Broadmoor (4-5A) at Scotlandville (4-5A)

Walker (4-5A) at Central (4-5A)

Denham Springs (4-5A) at Zachary (4-5A)

Istrouma (6-2A) at Live Oak (4-5A)

Catholic (5-5A) at Woodlawn (5-5A)

Dutchtown (5-5A) at McKinley (5-5A)

St. Amant (5-5A) at East Ascension (5-5A)

Belaire (6-4A) at Lutcher (6-4A)

St. Michael (6-4A) at Plaquemine (6-4A)

Local/area

Baker (7-3A) at Brusly (7-3A)

Port Allen (7-3A) at Glen Oaks (7-3A)

West Feliciana (7-3A) at University (7-3A)

Bogalusa (8-3A) at Albany (8-3A)

Livonia (5-3A) at Pine Prairie (5-3A)

Capitol (6-2A) at Dunham (6-2A)

Northeast (6-2A) vs. East Feliciana (6-2A) at Clinton Middle School

Redemptorist (6-2A) at Episcopal (6-2A)

Springfield (7-2A) at Pope John Paul II (7-2A)

St. Helena (7-2A) at Hannan (7-2A)

Catholic-Pointe Coupee (5-1A) at North Central (5-1A)

St. Edmund (5-1A) at False River (5-1A)

Sacred Heart-Ville Plate (5-1A) at Pointe Coupee Central (5-1A)

Christian Life (6-1A) at Kentwood (6-1A)

Varnado (6-1A) vs. Southern Lab (6-1A) at Mumford Stadium, 7:30 p.m.

Ascension Catholic (8-1A) at White Castle (8-1A)

Ascension Christian (8-1A) at East Iberville (8-1A)

St. John-Plaquemine (8-1A) at West St. John (8-1A)

Acadiana

Carencro (3-5A) at Acadiana (3-5A)

Sulphur (3-5A) at Barbe (3-5A)

New Iberia (3-5A) at Comeaux (3-5A)

Sam Houston (3-5A) at Lafayette (3-5A)

Cecilia (5-4A) at Northside (5-4A)

St. Thomas More (5-4A) at St. Martinville (5-4A)

Teurlings (5-4A) at Westgate (5-4A)

Ville Platte (5-3A) at Church Point (5-3A)

Livonia (5-3A) at Pine Prairie (5-3A)

Port Barre (5-3A) at Northwest (5-3A)

Erath (6-3A) at West St. Mary (6-3A)

North Vermilion (6-3A) at Notre Dame (6-3A)

Catholic-New Iberia (5-2A) at Loreauville (5-2A)

Delcambre (5-2A) at Opelousas Catholic (5-2A)

Ascension Episcopal (7-1A) at Highland Baptist (7-1A)

Lafayette Christian (7-1A) at Gueydan (7-1A)

Hanson (7-1A) at Vermilion Catholic (7-1A)

Southeast

Covington (6-5A) at Hammond (6-5A)

Slidell (6-5A) at Fontainebleau (6-5A)

Northshore (6-5A) at Mandeville (6-5A)

Ponchatoula (6-5A) at St. Paul’s (6-5A)

H.L. Bourgeois (7-5A) at Destrehan (7-5A)

Hahnville (7-5A) at Central Lafourche (7-5A)

East St. John (7-5A) at Terrebonne (7-5A)

Thibodaux (7-5A) at South Lafourche (7-5A)

Amite (8-3A) at Independence (8-3A)

Loranger (8-3A) at Jewel Sumner (8-3A)

Berwick (9-3A) at Patterson (9-3A)

Franklin (9-3A) at Donaldonsville (9-3A)

Mt. Hermon (7-2A) at St. Thomas Aquinas (7-2A)

Northlake Christian (7-2A) at Pine (7-2A)

Central Catholic (7-1A) at Country Day (9-1A)

Ridgewood (9-1A) at Covenant Christian (9-1A)

Crescent City (9-1A) at Houma Christian (9-1A)