Saturday

at Bernie Moore Track Stadium

Class 1A

Boys

Team totals: 1, Haynesville, 63. 2, White Castle, 61. 3, Southern Lab, 57. 4, Vermilion Catholic, 38. 5, Ascension Catholic, 35. 6, Ouachita Christian, 32. 7, Delhi Charter, 24. 8, Christian Life, 22. 9, Cedar Creek, 21. 10, (tie) Hamilton Christian, Oberlin, 18. 12, (tie) Pointe Coupee Central, Grambling, 17. 14, (tie) St. Mary’s-Natchitoches, Kentwood, 14. 16, Delhi, 13. 17, (tie) Madison Prep, West St. John, 12. 19, (tie) St. John-Plaquemine, South Cameron, 10. 21, (tie) Lafayete Christian, Country Day, 8. 24, East Beauregard, St. Frederick, 7. 26, Central Catholic, 6. 27, Hanson Memorial, 2. 28, (tie) Mangham, North Central, Ascension Episcopal, Arcadia, 1.

Track events

100: 1, Joseph Moses, Christian Life, 10.87. 2, Kendall Brandon, Oberlin, 11.17. 3, Shyheim Carer, Kentwood, 11.28. 4, Damarcian McCuthchen, Haynesville, 11.31. 5, Devin Dixon, Southern Lab, 11.32. 6, Requan Powell, PC-Central, 11.35.

200: 1, Joseph Moses, Christian Life, 21.87. 2, Robert Franklin, White Castle, 22.13. 3, Kendall Brandon, Oberlin, 22.16. 4, Damarcian McCuthchen, Haynesville, 22.67. 5, Donald Jenkins, Cedar Creek, 22.76. 6, Wilshawn Williams, North Central, 23.15.

400: 1, Xavier Bell, Southern Lab, 49.61. 2, Tevis Abraham, Southern Lab, 50.46. 3, Hayden Hemenway, St. John, 51.45. 4, Ben Avery, Hamilton Christian, 52.30. 5, Jordan Williams, Cedar Creek, 52.56. 6, Enrico Hayes, Grambling, 53.39.

800: 1, Zach Capello, Ascension Catholic, 1:59.34. 2, Carlos Roriguez-Fierro, Country Day, 1:59.85. 3, Ben Avery, Hamilton Christian, 2:00.93. 4, Mosanto Nelson, Grambling, 2:02.76. 5, DeMarivius May, Delhi, 2:03.71. 6, Jesse Hood, Ascension Catholic, 2:09.08.

3,200: 1, Zach Capello, Ascension Catholic, 10:23.57. 2, Mosanto Nelson, Grambling, 10:35.84. 3, Scott Maggio, St. Mary’s, 10:40.45. 4, Sal Grizzaffi, Central Catholic, 10:43.33. 5, Trey Capello, Ascension Catholic, 10:56.19. 6, John Ellender, St. Frederick, 10:56.60.

110 hurdles: 1, Jacory Jones, White Castle, 15.03. 2, Derrick Williams, Delhi Charter, 15.65. 3, Cutter Nelson, Haynesville, 16.15. 4, Ben Poirrier, St. John, 16.21. 5, Nate Silar, Vermilion Catholic, 16.38. 6, Anthony Williams, Southern Lab, 16.77.

300 hurdles: 1, Derrick Williams, Delhi Charter, 40.67. 2, Curtlan Williams, Southern Lab, 40.94. 3, Killian Hicks, Ouachita Christian, 42.01. 4, Jacory Jones, White Castle, 42.09. 5, Jamie Collins, Hamilton Christian, 42.31. 6, Cutter Nelson, Haynesville, 43.11.

4x100 relay: 1, Haynesville, (Damarcian McCuthchen, James Jackson, Cavontae Critton, Felix Evans), 42.82. 2, Southern Lab, 42.97. 3, PC-Central, 42.97. 4, White Castle, 43.16. 5, Delhi Charter, 43.41. 6, Kentwood, 43.42.

4x400 relay: 1, Southern Lab, (Tevis Abraham, Xavier Bell, Devante Bailey, Pat Green), 3:26.94. 2, Cedar Creek, 3:30.58. 3, Madison Prep, 3:31.10. 4, Delhi, 3:34.51. 5, Hamilton Christian, 3:39.39. 6, Ascension Catholic, 3:39.40.

Girls

Team totals: 1, Hamilton Christian, 70. 2, Ascension Catholic, 58. 3, Ouachita Christian, 42. 4, (tie) Oberlin, White Castle, 40. 6, Kentwood, 36½. 7, Logansport, 36. 8, Cedar Creek, 34. 9, Catholic-Pointe Coupee, 28. 10, Merryville, 26½. 11, St. Edmund, 15. 12, St. Frederick, 14. 13, Christian Life, 12. 14, (tie) Haynesville, Delhi, St. Mary’s-Natchitoches, 11. 17, Ascension Episcopal, 10. 18, (tie) St. John-Plaquemine, Central Catholic, Louisiana New Tech at Plain Dealing, 8. 21, Madison Prep, 6½. 22, Country Day, 5½. 23, (tie) Grand Lake, Sacred Heart-Ville Platte, 5. 25, (tie) LaSalle, Pointe Coupee Central, 4. 27, East Iberville, 3. 28, (tie) East Beauregard, North Central, 2. 30, (tie) Varnado, Hanson Memorial, 1.

Track events

100: 1, Ariel Bell, White Castle, 12.40. 2, Madelyn Matt, St. Mary’s, 12.56. 3, Daisha Stephens, Logansport, 12.60. 4, Taneisha Allen, Oberlin, 12.64. 5, Symonne Texada, Hamilton Christian, 12.66. 6, Keionne Octave, East Iberville, 12.88.

200: 1, Nique Griffin, Hamilton Christian, 25.47. 2, Symonne Texada, Hamilton Christian, 25.50. 3, Taneisha Allen, Oberlin, 25.65. 4, Ariel Bell, White Castle, 25.74. 5, Keionne Octave, East Iberville, 26.34. 6, Gabbie Klack, Ascension Catholic, 26.50.

400: 1, Daisha Stephens, Logansport, 57.57. 2, Nique Griffin, Hamilton Christian, 57.70. 3, Kirstan Baaheth, Madison Prep, 1:02.03. 4, Maerys Joseph, Ascension Catholic, 1:03.34. 5, Carlee Herrington, East Beauregard, 1:03.46. 6, Jasmine White, Logansport, 1:05.33.

800: 1, Maerys Joseph, Ascension Catholic, 2:21.84. 2, Whitney Evre, Ascension Catholic, 2:27.75. 3, Taylor Winters, Christian Life, 2:31.31. 4, Callie Ezell, St. Frederick, 2:32.38. 5, Addie Burleigh, Catholic-PC, 2:35.15. 6, Caroline Hill, Cedar Creek, 2:38.50.

1,600: 1, Stephanie Breaux, Ascension Catholic, 5:31.27. 2, Addie Burleigh, Catholic-PC, 5:31.97. 3, Kristen Olinde, Catholic-PC, 5:48.89. 4, Mattie Lou Stinson, Cedar Creek, 5:55.32. 5, Davis Goldenberg, Country Day, 5:57.54. 6, Katy Fagan, Country Day, 6:00.90.

3,200: 1, Kirsten Landry, Ascension Episcopal, 12:21.19. 2, Stephanie Breaux, Ascension Catholic, 12:39.75. 3, Sophie Daigle, Ascension Catholic, 12:43.75. 4, Kristen Olinde, Catholic-PC, 12:44.36. 5, Larkin Barham, St. Frederick, 13:26.83. 6, Emily Heard, St. Mary’s, 13:27.59.

100 hurdles: 1, Darnelia Muse, Kentwood, 15.24. 2, Carlyle Wirtz, Ouachita Christian, 15.65. 3, Emily Granger, Oberlin, 15.76. 4, Ann Marie Kimble, Cedar Creek, 17.13. 5, Erika Hawkins, North Central, 17.38. 6, Jaden Foster, Varnado, 17.41.

300 hurdles: 1, Darnelia Muse, Kentwood, 44.77. 2, Frankie Griffin, Hamilton Christian, 45.77. 3, Andrea Cournoyer, Merryville, 46.32. 4, Ann Marie Kimble, Cedar Creek, 46.47. 5, Talibah Cornelious, Haynesville, 46.87. 6, Carlyle Wirtz, Ouachita Christian, 48.83.

4x100 relay: 1, White Castle, (Ashanti Knight, Shylar O’Bear, Ariel Bell, Skylar O’Bear), 50.06. 2, Ascension Catholic, 50.84. 3, Cedar Creek, 51.35. 4, Delhi, 51.56. 5, Kentwood, 51.71. 6, Hanson, 52.08.

4x200 relay: 1, Hamilton Christian, (Symonne Texada, Frankie Griffin, Maliyah Franklin, Nique Griffin), 1:44.97. 2, White Castle, 1:48.57. 3, Delhi, 1:50.54. 4, Sacred Heart-VP, 1:50.92. 5, St. Frederick, 1:51.21. 6, Ascension Catholic, 1:52.01.

4x400 relay: 1, Logansport, (Dajah Gant, Daisha Stephens, Emily Langer, Jasmine White), 4:14.22. 2, Haynesville, 4:15.24. 3, Christian Life, 4:15.50. 4, Hamilton Christian, 4:17.77. 5, Ascension Catholic, 4:18.71. 6, Cedar Creek, 4:22.06.

Class 2A

Boys

Team totals: 1, Episcopal-Baton Rouge, 84. 2, Lakeside, 45. 3, St. Thomas Aquinas, 44 ½ . 4, Calvary Baptist, 40. 5, Newman, 37. 6, Carver, 31. 7, Jonesboro-Hodge, 29. 8, North Caddo, 28. 9, Northeast, 27. 10, Catholic-New Iberia, 20. 11, Lake Arthur, 16. 12, Dunham, 14. 13, (tie) Delcambre, Oak Grove, 12. 15, (tie) St. James, Mamou, 11. 17, (tie) Fisher, Lakeview, East Feliciana, 10. 20, DeQuincy, 9. 21, Westminster, 8. 22, (tie) Northlake Christian, Oakdale, 6. 24, (tie) General Trass, Rosepine, 5. 26, (tie) Kinder, Rapides, 4. 28, (tie) Riverside, Istrouma, 3. 30, (tie) Opelousas Catholic, Pickering, Pope John Paul II, 2. 33, Runnels School, Haynes Academy, Archbishop Hannan, 1. 37, Holy Savior Menard, ½.

Track events

100: 1, Chris Lewis, Lakeside, 10.53. 2, LaChristopher Smith, Northeast, 10.82. 3, Quinton Thomas, Dunham, 10.86. 4, Kendall Bussey, Newman, 10.95. 5, Andrues Williams, Calvary, 11.05. 6, Craig Rock, St. Thomas Aquinas, 11.07.

200: 1, Chris Lewis, Lakeside, 21.53. 2, Quinton Thomas, Dunham, 21.96. 3, Lonnie Warner, Carver, 22.28. 4, A.J. Bruce, General Trass, 22.33. 5, Shun Brown, Calvary, 22.83. 6, LaChristopher, Smith Northeast, 24.19.

400: 1, LaChristopher Smith, Northeast, 48.63. 2, Rodney Major, Carver, 49.88. 3, Caleb Ryan, Calvary, 50.53. 4, Jalen Hewitt, Calvary, 50.59. 5, Dustin Waguespack, Delcambre, 51.56. 6, Matthew Blanchard, Haynes, 51.82.

800: 1, Olandis Johnson, North Caddo, 1:55.02. 2, Bryan Stamey, Episcopal-BR, 1:58.25. 3, Tommy Brocato, St. Thomas Aquinas, 1:59.13. 4, William D’Armond, Episcopal-BR, 2:00.92. 5, John Crittenden, Delcambre, 2:06.23. 6, Devontae Morant, General Trass, 2:12.08.

3,200: 1, Bryan Stamey, Episcopal-BR, 9:59.92. 2, Eric Greene, Lakeside, 10:25.28. 3, Michael Brown, Newman, 10:32.51. 4, Blake Cantrell, Rosepine, 10:40.40. 5, Benjamin Maas, Episcopal-BR, 10:43.81. 6, Adam Howe, Runnels, 10:59.01.

110 hurdles: 1, Craig Rock, St. Thomas Aquinas, 14.26. 2, Chuck Harlan, Episcopal-BR, 14.93. 3, Darion Dunn, Oakdale, 15.44. 4, Bryce Kerr, Episcopal-BR, 16.30. 5, Jordan Kennedy, Calvary, 16.53. 6, Blaine Williams, Mamou, 16.84.

300 hurdles: 1, Craig Rock, St. Thomas Aquinas, 37.02. 2, Chuck Harlan, Episcopal-BR, 39.69. 3, Seth Cortina, Mamou, 40.01. 4, Bryce Kerr, Episcopal-BR, 42.19. 5, Noah Taylor, Lakeview, 42.21. 6, Carlius Joseph, Carver, 44.12.

4 x100 relay: 1, Lakeside, (Chris Lewis, Darryl Moore, Leonardo McCarter, Maurice Moore), 42.80. 2, Jonesboro-Hodge, 43.34. 3, Carver, 43.63. 4, Episcopal-BR, 44.20. 5, East Feliciana, 44.20. 6, Riverside, 44.39.

4x400 relay: 1, Calvary, (Jalen Hewitt, Jacorey Fuller, Caleb Ryan, Shun Brown), 3:26.50. 2, Northeast, 3:28.49. 3, Episcopal-BR, 3:28.71. 4, St. Thomas Aquinas, 3:30.48. 5, East Feliciana, 3:32.62. 6, Rosepine, 3:32.88.

Girls

Team totals: 1, Episcopal, 85. 2, St. Thomas Aquinas, 75. 3, Jonesboro-Hodge, 58. 4, Westminster, 54. 5, Newman, 40½. 6, Oakdale, 34. 7, Riverside, 29. 8, St. Mary’s-New Orleans, 28. 9, Northeast, 25. 10, Calvary Baptist, 20. 11, Homer, 17. 12, Catholic-New Iberia, 16. 13, (tie) Lakeview, Holy Savior Menard, 11. 15, (tie) Kinder, Lake Arthur, 8. 17, Mamou, Welsh, Pickering, Runnels School, DeQuincy, Opelousas Catholic, 7. 20, (tie) North Caddo, Sacred Heart-New Orleans, 3. 22, (tie) Delcambre, Oak Grove, 2. 24, Archbishop Hannan, 1½. 25, (tie) Bunkie, 1.

track events

100: 1, Rachel Misher, Episcopal-BR, 11.73. 2, Alexis Milton, Westminster, 12.46. 3, Nikeajah Austin, Homer, 12.71. 4, Martina Wright, Westminster, 12.85. 5, Milyric Adley, North Caddo, 13.02. 6, Shanae Collins, Lakeside, 13.07.

200: 1, Rachel Misher, Episcopal-BR, 24.64. 2, Keterra Harris, St. Mary-N.O., 25.20. 3, Alexis Milton, Westminster, 25.79. 4, Janelle Jones, Episcopal-BR, 26.16. 5, Nikeajah Austin, Homer, 26.54. 6, Milyric Adley, North Caddo, 27.56.

400: Keterra Harris, St. Mary-N.O., 56.66. 2, Avrielle Steward, St. Thomas Aquinas, 59.66. 3, Tiffany LeBlanc, Catholic-NI, 1:00.94. 4, Deven Kimbrell, Episcopal-BR, 1:01.39. 5, Caitlyn Hestermann, Calvary, 1:02.40. 6, Kiajah Wilson, Mamou, 1:02.55.

800: 1, Keterra Harris, St. Mary-N.O., 2:16.23. 2, Hailey Hesterman, Calvary, 2:19.36. 3, Alicia Stamey, Episcopal-BR, 2:22.94. 4, Destiny Williams, St. Thomas Aquinas, 2:24.27. 5, Bobbi Jo Desselle, Oak Grove, 2:28.89. 6, Haley Johnson, Newman, 2:30.15.

3,200: 1, Haley Johnson, Newman, 11:58.31. 2, Bobbi Amar, St. Thomas Aquinas, 11:59.78.

3, Alissa Lander, Lakeside, 12:12.30. 4, Alicia Stamey, Episcopal-BR, 12:20.44. 5, Grace Ahrens, Menard, 12:23.14. 6, Ellery Hayden, Episcopal-BR, 12:31.50.

100 hurdles: 1, Breanna Wayne, Jonesboro-Hodge, 15.54. 2, Avery Rowan, Newman, 15.74. 3, Hannah Longino, Oakdale, 16.26. 4, Ivy Cains, Westminster, 16.90. 5, Hailey Gauthier, Sacred Heart-GC, 17.10. 6, Courtney Dawsey, St. Thomas Aquinas, 17.40.

300 hurdles: 1, Courtney Dawsey, St. Thomas Aquinas, 46.98. 2, Avery Rowan, Newman, 47.71.

3, Ivy Cains, Westminster, 47.76. 4, Patricia Todd, St. Thomas Aquinas, 48.30. 5, Asia Brooks, Homer, 49.37. 6, Rachel Engelsman, Menard, 51.32.

4x100 relay: 1, Westminster, (Hydi Kennerson, Ivy Cains, Martina Wright, Ronnie Trahan), 48.88. 2, Episcopal-BR, 49.04. 3, Northeast, 50.47. 4, Riverside, 51.10. 5, Homer, 51.28. 6, Bunkie, 53.42.

4x400 relay: 1, Episcopal-BR, (Madeline Sparks, Deven Kimbrell, Janelle Jones, Rachel Misher), 4:00.25. 2, St. Thomas Aquinas, 4:06.37. 3, Redemptorist, 4:17.11. 4, Riverside, 4:19.11. 5, Menard, 4:22.48. 6, Northeast, 4:25.09.

field event

Discus: 1, Keirra Belton, Jonesboro-Hodge, 98-7. 2, Lauri Kight, Northeast, 98-6. 3, Michelle Mayes, Riverside, 92-4. 4, Mya Manuel, Homer, 90-6. 5, Madison Lymon, St. Thomas Aquinas, 86-4. 6, Aliyah Willis, Homer, 85-11.

Class 3A

Boys

Team totals: 1, John Curtis, 93. 2, Jewel Sumner, 88. 3, Evangel, 64. 4, Franklin, 33. 5, Lusher, 25. 6, St. Louis Catholic, 21. 7, Iowa, 20. 8, Port Allen, 19. 9, North Webster, 18. 10, Erath, 17. 11, University, 16. 12, Jennings, 12. 13, (tie) Kaplan, Glen Oaks, Kaplan, Bossier, 11.16, (tie) Booker T. Washington-Shreveport, Notre Dame, Donaldsonville, 10. 19, (tie) Port Barre, Marksville, Pine Prairie, E.D. White, 8. 23, West Feliciana, 7. 24, (tie) North Vermilion, Parkview Baptist, 6. 26, (tie) Rayville, Church Point, 3. 28, (tie) Madison, Westlake, Buckeye, 2. 31, (tie) Patterson, Loranger, Ville Platte, South Beauregard, Iota, Albany, 1.

track events

100: 1, Benjamin Jones, Sumner, 10.79. 2, Terrance Alexander, Curtis, 10.80. 3, Darius Janice, Iowa, 10.82. 4, Xavious Eason, North Webster, 10.84. 5, Roland Dunn, Evangel, 10.92. 6, Corey Cole, Erath, 11.00.

200: 1, Terrance Alexander, Curtis, 21.91. 2, Benjamin Jones, Sumner, 22.33. 3, Roland Dunn, Evangel, 22.35. 4, Joseph Dickerson, Sumner, 22.57. 5, Jonta Sheppard, Madison, 23.04. 6, Ja’quine Anderson, Ville Platte, 23.10.

400: 1, Corey Cole, Erath, 48.73. 2, Nicholas Housley, Evangel, 49.69. 3, Jon Lorio, St. Louis, 50.83. 4, Kalon Bergeron, Sumner, 51.08. 5, Fredrick Williams, Church Point, 51.24. 6, Kerry Buckley, Curtis, 51.69.

800: 1, Devyn Keith, Curtis, 1:55.61. 2, Austin Brown, Curtis, 1:56.18. 3, Joel Smith, Parkview, 1:58.61. 4, Kolby Cooper, North Webster, 2:02.98. 5, Strack Brown, St. Louis, 2:04.26. 6, Darryl Lewis, Lusher, 2:04.97.

1,600: 1, Devyn Keith, Curtis, 4:35.54. 2, Hank Patrick, University, 4:38.60. 3, Trey Stewart, Curtis, 4:40.52. 4, Kolby Cooper, North Webster, 4:44.32. 5, Austin Ballow, Sumner, 4:48.72. 6, Michael Sullivan, West Feliciana, 4:49.79.

3,200: 1, Devyn Keith, Curtis, 9:58.69. 2, Hank Patrick, University, 10:00.59. 3, Austin Ballow, Sumner, 10:07.45. 4, Zachary Barthel, Curtis, 10:25.92. 5, Michael Sullivan, West Feliciana, 10:52.45. 6, Jace Harrington, Kaplan, 11:02.08.

110 hurdles: 1, Nicholas Eikeseth, Evangel, 14.61. 2, Damion Williams, Franklin, 14.74. 3, Nicholaus Parker, Port Allen, 15.01. 4, George Moreira, Curtis, 15.23. 5, Loftin Keys, Rayville, 15.61. 6, Danton Cunningham, Albany, 15.77.

300 hurdles: 1, George Moreira, Curtis, 38.59. 2, Damion Williams, Franklin, 39.57. 3, Nicholas Eikeseth, Evangel, 39.76. 4, Willie Reed, Lusher, 39.86. 5, Adrian Lloyd, Glen Oaks, 40.58. 6, Rayvon Stewart, Rayville, 41.55.

4x100 relay: 1, Jewel Sumner, (Joequarious Simmons, Joseph Dickerson, Stevie Pittman, Benjamin Jones), 42.30. 2, Iowa, 42.72. 3, North Webster, 42.95. 4, Evangel, 43.03. 5, Erath, 43.05. 6, Franklin, 43.53.

4x200 relay: 1, Jewel Sumner, (Benjamin Jones, Stevie Pittman, Joseph Dickerson, Kalon Bergeron), 1:26.72. 2, Evangel, 1:28.43. 3, Iowa, 1:29.11. 4, Booker T. Washington-SH, 1:29.89. 5, Franklin, 1:29.92. 6, Glen Oaks, 1:30.23.

4x400 relay: 1, Bossier, (Kelvin Brooks, Juwan Wells, John Langston, Cartavia Cook), 3:23.22. 2, Glen Oaks, 3:23.72. 3, John Curtis, 3:23.83. 4, Jewel Sumner, 3:24.27. 5, Evangel, 3:24.56. 6, Church Point, 3:29.63.

Field events

Long jump: 1, Willie Reed, Lusher, 24-3¾. 2, Ishmael Warren, Sumner, 24-1¾. 3, Carl Morgan, B.T. Washington-SH, 22-7. 4, Jazz Ferguson, West Feliciana, 22-2¾. 5, Brennen Robinson, Franklin, 21-7½. 6, Daylon Charlot, Patterson, 21-4¼.

High jump: 1, Willie Reed, Lusher, 6-6. 2, Malik Williams, Jennings, 6-6. 3, Telson Allen, Port Allen, 6-6. 4, Nicholaus Parker, Port Allen, 6-4. 5, Ishmael Warren, Sumner, 6-4. 6, Malik Dunn, Bossier, 6-2.

Triple jump: 1, Ishmael Warren, Sumner, 45-7. 2, Zondrea Lockwood, Marksville, 45-6.

3, Kaylon Rudd, Kaplan, 44-2¾. 4, Travis Ettienne, Jennings, 43-9½. 5, Bruce William, E.D. White, 43-3. 6, Nicholaus Parker, Port Allen, 43-1.

Shot put: 1, Cedric Paul, Franklin, 54-0. 2, Brennan Romar, Port Barre, 52-8¼. 3, Christopher Bradley, Evangel, 50-1¼. 4, Jerry Tillery, Evangel, 48-11½. 5, Marcus Keyes, Port Allen, 47-11¾. 6, Jarette Fontenot, Iota, 47-4.

Discus: 1, Floyd Foster, Donaldsonville, 153-4. 2, Christopher Bradley, Evangel, 144-9. 3, Poni Tu’uat, Curtis, 140-0. 4, Jalen Bates, Kaplan,139-3. 5, Cedric Paul, Franklin, 137-5. 6, Mikey Guidry, South Beauregard, 137-4.

Javelin: 1, Hunter Stelly, Notre Dame, 188-5. 2, Dylan Doucet, Pine Prairie, 170-10. 3, Dominic Governale, North Vermilion, 170-6. 4, Andrew Darbonne, St. Louis, 166-0. 5, Tyler Johnson, Westlake, 161-6. 6, Clayton Sills, St. Louis, 159-9.

Pole vault: 1, Devin King, Sumner, 17-8. 2, Landon Dore, St. Louis, 14-6. 3, Chris Kotar, E.D. White, 14-0. 4, Quenton Harrington, Erath, 14-0. 5, Reese Ryland, Buckeye, 13-6. 6, Colt Hart, Loranger, 12-0.

Girls

Team totals: 1, St. Louis Catholic, 84. 2, Sacred Heart-New Orleans, 50. 3, McMain, 44. 4, St. Katherine Drexel, 32. 5, West Feliciana, 26. 6, (tie) Erath, Richwood, 24. 8, West St. Mary, 23. 9, Notre Dame, 21. 10, John Curtis, 20. 11, Baker, 18. 12, Independence, 16. 13, Abbeville, 15. 14, (tie) Brusly, Mansfield, Lusher, 14. 17, (tie) Port Barre, E.D. White Catholic, North Webster, South Beauregard, 10. 21, Berwick, 9. 22, (tie) Kaplan, Green Oaks, 8. 24, Iota, 7. 25, (tie) Thomas Jefferson, Port Allen, Ville Platte, 6. 28, Jewel Sumner, 5. 29, (tie) Franklin, McGehee, 4. 31, (tie) North Vermilion, Bossier, 3. 33, (tie) Westlake, Glen Oaks, Evangel, Loranger, 2. 37, (tie) Rayville, Avoyelles, 1.

Track events

100: 1, Aleia Hobbs, McMain, 11.49. 2, Shannon Ray, St. Katharine, 11.83. 3, Taylor Shaw, Brusly, 12.20. 4, Caitlin Domingues, Erath, 12.58. 5, Rhaya Marks, West St. Mary, 12.74. 6, Brianna Webb, Bossier, 12.99.

200: 1, Aleia Hobbs, McMain, 23.86. 2, Shannon Ray, St. Katharine, 23.89. 3, Naishaylyn Brown, West St. Mary, 25.33. 4, Fabian Small, Franklin, 25.51. 5, Alexis Martin, Westlake, 26.40. 6, Ciara Snelling, Evangel, 26.49.

400: 1, Hannah Jackson, St. Louis, 56.86. 2, Taylor Shaw, Brusly, 56.91. 3, Angel Williams, McMain, 59.04. 4, Kaitlyn Tunks, St. Louis, 1:00.03. 5, Mykala Lollis, Glen Oaks, 1:00.10. 6, Kari Miles, Richwood, 1:00.51.

800: 1, Kaitlyn Tunks, St. Louis, 2:21.46. 2, Kari Miles, Richwood, 2:23.02. 3, Aislinn Roberts, Lusher, 2:26.18. 4, Emily Sauce, E.D. White, 2:28.84. 5, Erin Trahan, Notre Dame, 2:31.94. 6, Megan Jackson, Sacred Heart-NO, 2:33.45.

1,600: 1, Erin Trahan, Notre Dame, 5:28.22. 2, Dynasty Williams, Baker, 5:29.52. 3, Madeline Kling, Sacred Heart-NO, 5:29.76. 4, Megan Jackson, Sacred Heart-NO, 5:29.86. 5, Emily Sauce, E.D. White, 5:32.42. 6, Jillian Boone, Iota, 5:49.14.

3,200: 1, Dynasty Williams, Baker, 11:50.69. 4, Aline Gossen, Notre Dame, 12:01.75. 2, Madeline Kling, Sacred Heart-NO, 12:15.20. 3, Megan Jackson, Sacred Heart-NO, 12:52.40. 5, Mikayla Rulh, McGehee, 13:22.32. 6, Summer Sandhu, Avoyelles, 13:34.44.

100 hurdles: 1, Monae Lewis, Curtis, 14.52. 2, Mikaela Campbell, Sacred Heart-NO, 14.77. 3, Katina Perry, Abbeville, 15.58. 4, Raven Davis, West Feliciana, 15.92. 5, Brittany Washington, Loranger, 16.37. 6, Antoinette Joseph, Ville Platte, 16.39.

300 hurdles: 1, Monae Lewis, Curtis, 44.04. 2, Shonadalynn Jasmine, St Louis, 45.96. 3, Raven Davis, West Feliciana, 46.58. 4, Katina Perry, Abbeville, 46.92. 5, Mikaela Campbell, Sacred Heart-NO, 48.23. 6, Marshala Carter, Richwood, 48.45.

4x100 relay: 1, St. Katharine, (Marquita Cunningham, Jailla Thomas, Mykia Scott, Shannon Ray), 48.90. 2, St Louis, 48.97. 3, McMain, 49.37. 4, Erath, 50.02. 5, Bossier, 50.25. 6, West St. Mary, 50.36.

4x200 relay: 1, McMain (Aleia Hobbs, Onia Ford, Jakia Horn, Angel Williams), 1:42.57. 2, St Louis, 1:43.40. 3, St. Katharine, 1:44.65. 4, Independence, 1:48.28. 5, West Feliciana, 1:48.30. 6, Evangel, 1:48.94.

4x400 relay: 1, Richwood, (Kari Miles, Keishona Searles, Andrea Warner, Marshala Carter), 4:05.23. 2, Lusher, 4:06.58. 3, Thomas Jefferson, 4:07.04. 4, E.D. White, 4:10.10. 5, North Vermilion, 4;11.27. 6, Sacred Heart-NO, 4:14.50.

Field events

Long jump: 1, Rona Hardy, Port Barre, 18-1¼. 2, Ireyon Keith, Independence, 17-1¾. 3, Kendra Gums, Kaplan, 17-0¼. 4, Kayla Drain, Mansfield, 16-9½. 5, Angel Williams, McMain, 16-6. 6, Kanesha Murphy, Rayville, 16-5½.

High jump: 1, Ellie Silvia, Sacred Heart-NO, 5-4. 2, Lindsey Owens, North Webster, 5-2. 3, Grace Morgan, Notre Dame, 5-0. 4, Antoinette Joseph, Ville Platte, 5-0. 5, D’Kira Spivey, Richwood, 5-0. 6, Paige Cutright, Abbeville, 4-10.

Triple jump: 1, Kayla Drain, Mansfield, 36-11. 2, Y’Tavia Whaley, Green Oaks, 36-6½. 3, Lindsay Darby, Erath, 35-6. 4, Ireyon Keith, Independence, 33-9. 5, Andrea Warner, Richwood, 33-7¾. 6, Ashton Morales, Berwick, 33-5.

Shot put: 1, Gerriana Lyons, West St. Mary, 41-5. 2, Rhea Thompson St. Louis, 39-4. 3, Destiny Washington, Port Allen, 37-2. 4, Breashlee Jones, Sumner, 36-11½. 5, Yasmyn Cobb, Kaplan, 36-1½. 6, Diamond Brooks, Sumner, 35-11½.

Discus: 1, Shanna Barrow, South Beauregard, 118-8. 2, Auslyn Taylor, West Feliciana, 117-3. 3, Rhea Thompson, St. Louis, 115-10. 4, Gerriana Lyons, West St. Mary, 113-3. 5, Nadasha Valliere, Abbeville, 103-8. 6, Shea Smith, North Webster, 100-01.

Javelin: 1, Alexis Rigmaiden, St. Louis, 138-5. 2, Drew Chatters, St. Louis, 131-2. 3, Madison Meche, Iota, 125-8. 4, Ellie Silvia, Sacred Heart-NO, 120-2. 5, Kaysie Hardy, Abbeville, 118-2. 6, Claire Meyers, North Vermilion, 115-3.

Pole vault: 1, Sara Watson, Erath, 11-6. 2, Kennedy Sampey, Berwick, 11-0. 3, Billie Cannon, West Feliciana, 11-0. 4, Ellen Briley, St. Louis, 9-6. 5, Gabrielle Blazek, McGehee, 9-6. 6, Claire Tyler, North Webster, 9-0.

Class 4A

Boys

Team totals: 1, Opelousas, 46. 2, Benton, 44. 3, West Ouachita, 39. 4, Northside, 30. 5, orthwood-Shreveport, 29. 6, North DeSoto, 28. 7, Edna Karr, 26. 8, Assumption, 25. 9, Riverdale, 20. 10, (tie) Westgate, LaGrange, 19. 12, Ladnry/Walker, 18. 13, (tie) Morgan City, Belle Chasse, 17. 15, (tie) Crowley, Washington-Marion, 16. 17, Teurlings, 14. 18, (tie) ossman, Salmen, 13.20, Fair Park, 12. 21, (tie) Vandebilt, DeRidder, 10. 24, (tie) St. Thomas More, East Jefferson, 9. 26, (tie) Beau Chene, Bastrop, 8. 28, (tie) Tara, Eunice, Breaux Bridge, 6. 31, Cecilia, 4. 32, Ben Franklin, 3. 33, (tie) Huntington, South Terrebonne, Neville, 2. 36, McDonogh No. 35, Lakeshore, 1.

Track events

100: 1, Donte’ Jackson, Riverdale, 10.42. 2, Najee’ Robinson, Karr, 10.73. 3, Dorsavian Williams, Benton, 10.74. 4, Robert Rochelle, Fair Park, 10.80. 5, Tyler Smith, North Desoto, 10.87. 6, David Ducre, Lakeshore, 10.95.

200: 1, Donte’ Jackson, Riverdale, 21.42. 2, Jaylen Jones, Morgan City, 21.78. 3, Dorsavian Williams, Benton, 21.97. 4, Russell Terrell, West Ouachita, 22.11. 5, Claude Clark, Huntington, 22.33. 6, Martell Hawthorne, LaGrange, 22.43.

400: 1, Tahrike Jones, Lutcher, 48.68. 2, Andre Johnson, West Ouachita, 49.12. 3, Christian Boutte, Opelousas, 49.89. 4, DeShawn Raymond, East Jefferson, 50.00. 5, Cameron Cox, Ben Franklin, 51.42. 6, Deshawn Moland, Assumption, 51.61.

800: 1, Collins Roberts, Opelousas, 2:00.33. 2, Kirk Poullard, Crowley, 2:01.01. 3, Jacob Daigle, Assumption, 2:01.60. 4, Chase Slater, North DeSoto, 2:02.45. 5, Ryder Miller, Benton, 2:04.34. 6, Noah Jungles, West Ouachita, 2:05.05.

1,600: 1, Jacob Daigle, Assumption, 4:34.86. 2, Drake Heinz, Benton, 4:39.12. 3, Garrett Gipson, Benton, 4:39.89. 4, Dylan Oliver, Northwood-SH, 4:46.68. 5, James Bennett, Salmen, 4:47.92. 6, Christopher Lagrange, St. Thomas More, 4:51.83.

3,200: 1, Drake Heinz, Benton, 10:09.17. 2, Jacob Daigle, Assumption, 10:12.11. 3, Stephen Singleton, Benton, 10:18.26. 4, Dylan Oliver, Northwood-SH, 10:28.01. 5, Grant Leblanc, St. Thomas More, 10:38.96. 6, Robert Mipro, Ben Franklin, 10:38.96.

110 hurdles: 1, Christian Boyd, North Desoto, 14.66. 2, Tilliman Sylve, Landry/Walker, 14.82. 3, Markell Thomas, LaGrange, 15.09. 4, Thomas Ayala, DeRidder, 15.20. 5, Michael Pratt, Neville, 15.42. 6, Brandon Williams, Cecilia, 15.48.

300 hurdles: 1, Christian Boyd, North DeSoto, 38.58. 2, Markell Thomas, LaGrange, 39.17. 3, Gabe Tumey, West Ouachita, 39.82. 4, Darrius Berard, Opelousas, 39.84. 5, Tilliman Sylve, Landry/Walker, 40.64. 6, Aaron Varales, Northwood-SH, 40.90.

4x100 relay: 1, Edna Karr, (Desmond Holmes, Kaylon Beverly, Robinson Najee’, Glenn Irons), 42.14. 2, Morgan City, 42.24. 3, Wossman, 42.33. 4, Northside, 42.38. 5, Bastrop, 42.55. 6, Cecilia, 42.79.

4x200 relay: 1, Northside, (Lionel Alfred, Alton Smothers, Trevon Sheksnider, Tevin Johnson), 1:27.41. 2, Edna Karr, 1:27.48. 3, West Ouachita, 1:27.91. 4, LaGrange, 1:28.06. 5, Bastrop, 1:28.09. 6, Morgan City, 1:28.32.

4x400 relay: 1, West Ouachita, (David Lee, Andre Johnson, Terrell Russell, Gabe Tumey), 3:21.87. 2, Northside, 3:21.92. 3, Opelousas, 3:22.03. 4, Crowley, 3:24.21. 5, North DeSoto, 3:25.79. 6, McDonogh No. 35, 3:29.49.

Field events

Long jump: 1, Daquan Bellard, Opelousas, 23-8½. 2, Kwame McGee, Northwood, 22-7¼. 3, Anthony Milton, Landry-Walker, 22-6. 4, Joe Pack, Salmen, 21-10½. 5, Shacoby Thomas, Fair Park, 21-9¾. 6, Joseph Williams, Breaux Bridge, 21-9¾.

High jump: 1, Kwame McGee, Northwood, 6-10. 2, (tie) Aaron Craig, Salmen, Brandon Martin, Wossman, 6-4. 4, Damon Guidry, Crowley, 6-4. 5, Damien Bernard, Cecilia, 6-4. 6, Ahkeel Hutson, East Jefferson, 6-0.

Triple jump: 1, Daquan Bellard, Opelousas, 49-6. 2, Christian Miller, Northside, 46-10. 3, Jerome Wynn, Fair Park, 46-7½. 4, Dante Williams, Breaux Bridge, 46-2¾. 5, Anthony Milton,Landry-Walker, 45-6½. 6, Daniel Crosley, DeRidder, 44-11½.

Shot put: 1, Taylor Fondal, Westgate, 52-4½. 2, Darren Duhon, Washington-Marion, 51-11½. 3, Robert Kennedy, Belle Chasse, 51-10. 4, Johnnie Marsaw, Bastrop, 49-2½. 5, Josh Hall, Northwood-SH, 48-8½. 6, Anthony Joseph, Westgate, 48-3.

Discus: 1, Robert Kennedy, Belle Chasse, 157-0. 2, Taylor Fondal, Westgate, 156-1. 3, Darryle Sparks, Tara, 144-4. 4, Jesse Provost, Teurlings, 143-8. 5, Chandler Arceneaux, South Terrebonne, 141-3. 6, Chuck Harlow, DeRidder, 129-7.

Javelin: 1, Asa Miller, Teurlings, 164-5. 2, Harold Johnson, Washington-Marion, 161-9. 3, Jor’don Daigle, Eunice, 155-5. 4, Jamal Veazey, East Jefferson, 147-9. 5, Drew Victor, DeRidder, 147-5. 6, Peyton Cooper, Belle Chasse, 144-5.

Pole vault: 1, Patrick Watson, Vandebilt, 15-0. 2, Brandon Hollier, Beau Chene, 14-6. 3, Christopher Foreman, St. Thomas More, 13-6. 4, Josh Huddleston, West Ouachita, 13-0. 5, Cullen Zaunbrecher, DeRidder, 12-6. 6, Caleb Frederick, Breaux Bridge, 12-6.

Girls

Team totals: 1, St. Scholastica, 65. 2, Vandebilt Catholic, 32. 3, Plaquemine, 31. 4, (tie) St. Michael, DeRidder, 28. 6, McDonogh No. 35, 27. 7, Bastrop, 25. 8, Lutcher, 23. 9, (tie) Edna Karr, St. Thomas More, 20. 11, Cabrini, 19. 12, North DeSoto, 18. 13, Rayne, 17. 14, (tie) Benton, Woodlawn-Shreveport, Northside, 16. 17, (tie) Teurlings, East Jefferson, 14. 19, (tie) Neville, Cecilia, 12. 21, (tie) Ursuline Academy, Eunice, Assumption, 10. 24, (tie) Lakeshore, Loyola, 8. 27, Huntington, 7. 28, (tie) Westgate, Bolton, Opelousas, 6. 31, West Ouachita, 5. 32, (tie) Crowley, Belle Chasse, Beau Chene, A.J. Ellender, 4. 36, (tie) Ben Franklin, Salmen, 2. 38, Lake Area New Tech, 1.

Track Events

100: 1, Desiree McHenry Bastrop, 12.03. 2, Marcquita Stalbert McDonogh No. 35, 12.13. 3, Nicole Henderson McDonogh No. 35, 12.16. 4, Dajah Guidry Northside, 12.20. 5, Imani Mulmore Karr, 12.23. 6, Daijah Washington Lutcher, 12.40.

200: 1, Desiree McHenry Bastrop, 24.75. 2, Marcquita Stalbert McDonogh No. 35, 24.84. 3, Imani Mulmore Karr, 25.19. 4, Dajah Guidry Northside, 25.32. 5, Daijah Washington Lutcher, 25.36. 6, Nicole Henderson McDonogh No. 35, 25.78.

400: 1, Tyler Morrison St. Michael, 58.77. 2, Aldrianna Dupree Plaquemine, 59.43. 3, Sydney Stewart Opelousas, 59.92. 4, Diamond Hayes Huntington, 1:00.46. 5, Lenora Davis St. Scholastica, 1:00.59. 6, Jessica Gray Bastrop, 1:00.94.

800: 1, Madison McDaniel St. Scholastica, 2:18.96. 2, Carlie Calais Cecilia, 2:19.04. 3, Hannah Bourque St. Thomas More, 2:19.27. 4, Kirby Roy St. Thomas More, 2:26.45. 5, Paige Fatland Ben Franklin, 2:27.96. 6, Carley Boyce St. Scholastica, 2:30.70.

1,600: 1, Carley Boyce St. Scholastica, 5:19.43. 2, Alexa Breaux Vandebilt, 5:24.04. 3, Jacqueline Rushford DeRidder, 5:24.95. 4, Ellen Feringa St. Scholastica, 5:29.07. 5, Ashlee Sebren West Ouachita, 5:31.70. 6, Nariko Gillis Plaquemine, 5:38.91.

3,200: 1, Alexa Breaux Vandebilt, 11:36.73. 2, Kaitlin Tanner Loyola, 11:40.67. 3, Carley Boyce St. Scholastica, 12:04.97. 4, Ellen Feringa St. Scholastica, 12:10.54. 5, Haley Gregoire St. Michael, 12:11.84. 6, Hannah Bourque St. Thomas More, 12:16.92.

100 hurdles: 1, Tayla Celestine Cabrini, 14.74. 2, Tylor Row St. Michael, 14.94. 3, Tristan Mouton Rayne, 15.91. 4, Jalasia Hebert Crowley, 16.38. 5, Ruby Gentile West Ouachita, 17.03. 6, Demittrius Clark Huntington, 17.25.

300 hurdles: 1, Tristan Mouton Rayne, 45.72. 2, Fran Wilson North DeSoto, 46.14.

3, Tayla Celestine Cabrini, 46.61. 4, Paige Robichaux Teurlings, 47.59. 5, Toni Corso Belle Chasse, 47.64. 6, Ruby Gentile West Ouachita, 48.22.

4x100 relay: 1, Lutcher, (Jawane Jenkins, Daijah Washington, Taylor Payne, Taylor Riley), 48.94. 2, Edna Karr, 49.03. 3, Benton, 49.13. 4, McDonogh No. 35, 49.18. 5, Northside, 49.65. 6, Huntington, 49.92.

4x200 relay: 1, Lutcher, (Jawane Jenkins, Daijah Washington, Taylor Payne, Mareisha Riley), 1:43.68. 2, Benton, 1:44.12. 3, Northside, 1:44.89. 4, Edna Karr, 1:45.58. 5, Teurlings, 1:46.71. 6, Huntington, 1:47.79.

4x400 relay: 1, St. Scholastica, (Monica Guillot, Lenora Davis, Hayley Blaise, Madison McDaniel), 4:09.68. 2, Plaquemine, 4:10.79. 3, Teurlings, 4:11.52. 4, Bastrop, 4:11.68. 5, DeRidder, 4:15.34. 6, St. Thomas More, 4:15.58.

Field events

Long jump: 1, Victoria Walter, Woodlawn-SH, 17-5½. 2, Kayla Landry, Washington-Marion, 17-3½. 3, Nadia Hunt, Lakeshore, 17-1½. 4, Jessica Trammel, North DeSoto, 17-0¼. 5, Adasia Tinson, Salmen, 16-11. 6, Tierra Fields, Neville, 16-7¾.

High jump: 1, Lauren Parker, Ursuline, 5-2. 2, Joy Onwuzuligbo, St. Michael, 5-2. 3, Jessica Trammel, North DeSoto, 5-0. 4, Carmen Degeyter, Cecilia, 5-0. 5, Tayla Celestine, Cabrini, 4-10. 6, Briane Miller, DeRidder, 4-10.

Triple jump: 1, Logan Johnson, East Jefferson, 36-5¼. 2, Taejah Watkins, Plaquemine, 36-1. 3, Victoria Walter, Woodlawn-SH, 35-6¾. 4, Helena Tibbs, Beau Chene, 35-2¾. 5, Tierra Fields, Neville, 34-8¼. 6, Dominique Lewis, Lake Area New Tech, 34-6¾.

Shot put: 1, Tia Youngblood, DeRidder, 37-1½. 2, Dalisha Lawrence, Neville, 35-6. 3, Carrie Grace Austin, Bolton, 34-6. 4, Tiffany Soto, East Jefferson, 34-4½. 5, Taysia Coleman, Belle Chasse, 33-9. 6, Samantha Contreras, Cabrini, 33-4½.

Discus: 1, Kate McLemore, Eunice, 119-4. 2, Samantha Zelden, St. Scholastica, 110-11. 3, Asia Nelson, Plaquemine, 108-1. 4, Tia Youngblood, DeRidder, 107-5. 5, Madi Sessions, Benton, 105-6. 6, Taylor Arceneaux, Rayne, 102-8.

Javelin: 1, Samantha Zelden, St. Scholastica, 146-0. 2, Jaime Landry, St. Thomas More, 140-8. 3, Sydney Lerille, Vandebilt, 127-10. 4, Kyler Trosclair, Ellender, 124-4. 5, Macy Miller, Teurlings, 120-3. 6, Annabelle Yates, Neville, 111-4.

Pole vault: 1, Bailey Daigle, Assumption, 12-0. 2, Brooke Brunet, Vandebilt, 11-6. 3, Jordan Courtois, Westgate, 11-0. 4, Kimme Rushford, DeRidder, 11-0. 5, Taylor Thompson, Lakeshore, 10-6. 6, Jacqueline Rushford, DeRidder, 10-0.

Class 5A

Boys

Team totals: 1, Catholic-BR, 103. 2, Dutchtown, 48. 3, Haughton, 38. 4, St. Paul’s, 36. 5, Central-Baton Rouge, 33. 6, Airline, 32. 7, Natchitoches Central, 30. 8, Hahnville, 25. 9, Parkway, 24. 10, Thibodaux, 17. 11, (tie) New Iberia, South Lafourche, 16. 3, (tie) St. Aamant, Destrehan, Woodlawn-Baton Rouge, 14. 16, Carencro, 13. 17, (tie) Walker, Fontainebleau, Higgins, 10. 20, Brother Martin, 8. 21, (tie) West Monroe, Acadiana, 6.23, Ruston, 5. 24, (tie) Madneville, C.E. Byrd, Capt. Shreve, 4. 28, (tie) Barbe, Rummel, 3.30, (tie) Chalmette, Sam Houston, 2. 32, (tie) Jesuit, Sulphur, Ouachita, Zachary, 1.

Track events

100: 1, Micah Larkins, Haughton, 10.56. 2, Kirk Merritt, Destrehan, 10.68. 3, Josh Lister, Haughton, 10.71. 4, ory McBride, Dutchtown, 10.78. 5, Darius Birden, Higgins, 10.88. 6, Gary Triplett, Central-BR, 10.91.

200: 1, Correion Mosby, Natchitoches Central, 21.39. 2, Darius Birden, Higgins, 21.86. 3, Arthur Price, Catholic-BR, 22.02. 4, Dillon Brumfield, Central-BR, 22.21. 5, Terrence Johnson, Thibodaux, 22.22. 6, Ladarius Winzer, Ruston, 22.30.

400: 1, Cory Hamilton, Parkway, 47.45. 2, Deante’ Early, Woodlawn-BR, 48.25. 3, Steven Pirvu, St. Amant, 48.75. 4, Massimo Vancheri, Mandeville, 48.94. 5, Donald Stokes, Carencro, 49.82. 6, Ethan Rapp, Sulphur, 50.51.

800: 1, Jack Wilkes, Airline, 1:55.01. 2, Kyler Perrault, Carencro, 1:55.78. 3, Sean Washington, New Iberia, 1:55.79. 4, Ben Sturgeon, Dutchtown, 1:58.51. 5, Sean Williams, Chalmette, 1:58.90. 6, Patrick LaCour, Jesuit, 1:59.31.

1,600: 1, Zach Albright, St. Paul’s, 4:12.82. 2, Eric Coston, St. Paul’s, 4:16.48. 3, Hayden Kingfisher, Parkway, 4:22.12. 4, Daniel Tanner, Byrd, 4:25.39. 5, Pierce Hill, Catholic-BR, 4:30.41. 6, Beau Robinson, Hahnville, 4:32.45.

3,200: 1, D.C. Lipani, St. Paul’s, 9:20.50. 2, Zach Albright, St. Paul’s, 9:25.46. 3, Bryce Robinson, Hahnville, 9:30.93. 4, Chace Edwards, Brother Martin, 9:42.01. 5, James Turner, West Monroe, 9:46.97. 6, Jeffrey Kelley, Catholic-BR, 9:52.46.

110 hurdles: 1, Tyler Hughes, Dutchtown, 13.83. 2, Brandon Singleton, Hahnville, 13.91. 3, Arthur Price, Catholic-BR, 14.02. 4, Justin Reid, Dutchtown, 14.44. 5, Juwon Johnson, Parkway, 14.85. 6, Antonio Woodfork, Haughton, 14.91.

300 hurdles: 1, Brandon Singleton, Hahnville, 37.43. 2, Davis Richardson, Catholic-BR, 38.65. 3, Tyler Hughes, Dutchtown, 39.46. 4, Kam Cummings, Catholic-BR, 39.47. 5, Shawn Stanford, Capt. Shreve, 40.14. 6, Taireek Anderson, Capt Shreve, 40.29.

4 x100 relay: 1, Haughton, (Javonte Woodard, Micah Larkins, D’Kovin Ware, Josh Lister), 1.25. 2, Central-BR, 42.00. 3, Destrehan, 42.06. 4, Dutchtown, 42.16. 5, West Monroe, 42.40. 6, Thibodaux, 42.57.

4x200 relay: 1, Dutchtown, (Matthew Magee, Tyler Hughes, Javon Pierre, Cory McBride), 1:27.13. 2, Natchitoches Central, 1:27.48. 3, Parkway, 1:27.64. 4, Central-BR, 1:28.78. 5, Thibodaux, 1:29.45. 6, Carencro, 1:29.30.

4x400 relay: 1, New Iberia, (Blake Comeaux, Austin Stoltz, Michael Sam, Sean Washington), 3:19.16. 2, Natchitoches Central, 3:21.58. 3, Woodlawn-BR, 3:22.81. 4, Catholic-BR, 3:23.23. 5, Carencro, 3:25.32. 6, Rummel, 3:29.55.

Track Events

100: 1, Mikiah Brisco, Baton Rouge, 11.55. 2, Alissa Williams, McKinley, 11.64. 3, Casey Richardson, Dutchtown, 11.79. 4, Sunni McCallister, Ruston, 11.90. 5, Morgan White, Byrd, 12.09. 6, Jakedria Brooks, Natchitoches Central, 12.56.

200: 1, Mikiah Brisco, Baton Rouge, 24.07. 2, Janie O’Connor, Zachary, 24.18. 3, Alissa Williams, McKinley, 24.23. 4, Sunni McCallister, Ruston, 24.56. 5, Diamond Washington, West Jefferson, 25.07. 6, Morgan White, Byrd, 25.49.

400: 1, Janie O’Connor, Zachary, 55.10. 2, Hannah Siegmund, Ruston, 57.02. 3, D’sharee Collins, Lafayette, 57.23. 4, Ariane Williams, East Ascension, 57.70. 5, Rian Robinson, Higgins, 57.71. 6, Jaslyn Bowman, Scotlandville, 58.93.

800: 1, Chelsey Jones, Mandeville, 2:12.04. 2, Kennedy Smith, Baton Rouge, 2:16.39. 3, Anna Claire, Maxwell St. Joseph-BR, 2:16.45. 4, Colby Carey, Natchitoches Central, 2:16.47. 5, Kellie Webb, Barbe, 2:19.10. 6, Sara Funderburk, Parkway, 2:22.55.

1,600: 1, Mia Meydrich, Dominican, 5:04.06. 2, Kellie Webb, Barbe, 5:04.47. 3, Annie Hill, St. Joseph-BR, 5:06.97. 4, Alison Ringle, Parkway, 5:07.02. 5, Olivia Murphy, Mandeville, 5:22.38. 6, Amber Ferguson, Denham Springs, 5:29.33.

3,200: 1, Alison Ringle, Parkway, 11:10.84. 2, Mia Meydrich, Dominican, 11:24.43. 3, Annie Hill, St. Joseph-BR, 11:24.75. 4, Kellie Webb, Barbe, 11:26.39. 5, Olivia Murphy, Mandeville, 11:40.74. 6, Amber Ferguson, Denham Springs, 12:02.31.

100 hurdles: 1, Mikiah Brisco, Baton Rouge, 14.02. 2, Caroline Campbell, Byrd, 14.59. 3, Stevie Woods, Woodlawn-BR, 14.84. 4, Vanessa Joseph, New Iberia, 15.21. 5, Ebony Hills, Ehret, 15.24. 15.87. 6, Erin Payton, Ehret.

300 hurdles: 1, Caroline Campbell, Byrd, 43.64. 2, Kenyetta Franklin, Zachary, 44.72. 3, Vanessa Joseph, New Iberia, 45.00. 4, Maggie Poche, St Joseph-BR, 45.17. 5, Ebony Hills, Ehret, 45.62. 6, Ariel Keller Alexandria, 45.78.

4x100 relay: 1, Baton Rouge, (Ja’mesia Stewart, Terrilyn Legier, Alexandria Henderson, Mikiah Brisco), 47.76. 2, Dutchtown, 48.04. 3, Zachary, 48.31. 4, Pineville, 49.48. 5, West Jefferson, 49.79. 6, Natchitoches Central, 49.83.

4x200 relay: 1, Zachary, (Dakota Williams, Jennifer Brown, Tia Coleman, Janie O’Connor), 1:40.20. 2, Byrd, 1:41.28. 3, Natchitoches Central, 1:42.98. 4, Dutchtown, 1:44.14. 5, Thibodaux, 1:44.93. 6, Ruston, 1:47.11.

4x400 relay: 1, Natchitoches Central, (Colby Carey, Hanna Nichols, Caitlyn McCauslin, Dekayta Alex), 3:56.09. 2, Zachary, 3:58.93. 3, St Joseph-BR, 4:00.82. 4, Byrd, 4:01.56. 5, Lafayette, 4:03.08. 6, Mandeville, 4:10.70.

Field Events

Long jump: 1, Craig Jones, Central-BR, 23-4¼. 2, Cameron Rice, Airline, 23-2½. 3, Dewayne Reed, Thibodaux, 23-0½. 4, Marquise Hampton, St. Amant, 22-8½. 5, Joshua Tannehill, Rummel, 22-6¾. 6, Zavian Jackson, Ruston, 22-0¼.

High jump: 1, Chance Stephens, Catholic-BR, 6-8. 2, Dominick Fillinich, South Lafourche, 6-6. 3, Cameron Rice, Airline, 6-6. 4, James Willingham, Pineville, 6-6. 5, Austin Walker, West Monroe, 6-4. 6, Darryl Anderson, Zachary, 6-2.

Triple jump: 1, Jacorious Jeter, Haughton, 46-11½. 2, Cameron Rice, Airline, 46-6½. 3, Craig Jones, Central-BR, 46-2½. 4, Jace Attuso, Catholic–BR, 44-10.5, Dewayne Reed, Thibodaux, 44-5¾. 6, Lebron Nelson, Ouachita, 44-0.

Shot put: 1, Michael Seither, Fontainebleau, 54-6½. 2, Ross Quinlan, Catholic-BR, 53-2¾. 3, Nigel Despinasse, Catholic-BR, 52-5¼. 4, Dariean Blake, Natchitoches Central, 50-8. 5, Brennan Travis, Barbe, 50-2¾. 6, Keon Johnson, Ruston, 48-6½.

Discus: 1, Ross Quinlan, Catholic-BR, 177-9. 2, Nigel Despinasse, Catholic-BR, 165-6. 3, Caden Cunningham, Acadiana, 160-7. 4, Dylan Stephens, St. Amant, 155-6. 5, Sean Bouzigard, South Lafourche, 153-2.

6, Brennan Travis, Barbe, 146-11.

Javelin: 1, Matthew Venable, Catholic-BR, 183-0. 2, Matthew Root, Catholic-BR, 179-2. 3, Sean Bouzigard, South Lafourche, 179-0. 4, Thomas Peters, Brother Martin, 176-11. 5, Tyler Griggers, Sam Houston, 173-11. 6, Donovan Banks, Capt. Shreve, 167-8.

Pole vault: 1, Kyle Baudoin, Walker, 16-0. 2, Chadd Burns, Catholic-BR, 16-0. 3, Brady Bergeron, Dutchtown, 14-6. 4, Cade Bailey, Thibodaux, 14-0. 5, Sam Haskins, Ruston, 13-6. 6, Cody Hinson, Haughton, 13-0.

Girls

Team totals: 1, Zachary, 51. 2, Baton Rouge Magnet, 50. 3, (tie) Barbe, C.E. Byrd, 43. 5, Ruston, 34. 6, New Iberia, 31. 7, Dominican, 30. 8, St. Joseph’s Academy-Baton Rouge, 28. 9, (tie) Dutchtown, Ponchatoula, Natchitoches Central, 24. 12, Live Oak, 18. 13, (tie) Mandeville, Parkway, 15. 15, (tie) Lafayette, McKinley, 14. 17, (tie) West Jefferson, Denham Springs, 12. 19, (tie) Fontainebleau, Airline, 10. 21, West Monroe, 8. 22, (tie) Woodlawn-Baton Rouge, 6. 26, Thibodaux, 5. 27, (tie) Pineville, East Ascension, Hahnville, 4.30, (tie) Higgins, East St. John, 2. 32, (tie) Scotlandville, Broadmoor, Alexandria, 1.

Field Events

Long jump: 1, Morgan White, Byrd, 18-8. 2, Diamond Washington, West Jefferson, 18-4¾. 3, Taylor Bennett, Dutchtown, 18-2. 4, Airianna Hamilton, Ponchatoula, 17-5. 5, Joi Scioneaux, East St. John, 17-4¾. 6, Dominitra Charles, New Iberia, 17-2¾.

High jump: 1, Abigail O’Donoghue, Denham Springs, 5-4. 2, Kourtni Goldsmith, Ruston, 5-4. 3, Andrea McDonald, Dominican, 5-4. 4, Airianna Hamilton, Ponchatoula, 5-2. 5, (tie) Eris Stove, Thibodaux; Jenet Campbell, Zachary; and Ebony Hills, Ehret, 5-0.

Triple jump: 1, Jasmyn Carswell, Airline, 38-1½. 2, Amber Turner, West Monroe, 38-0½. 3, Andrea McDonald, Dominican, 37-8¾. 4, Bre Bias, Hahnville, 37-8¼. 5, Airianna Hamilton, Ponchatoula, 36-10. 6, Eris Stove, Thibodaux, 36-6.

Shot put: 1, Ashley Davis, Live Oak, 40-9. 2, Peyton Montgomery, Barbe, 38-4½. 3, Moesha Kinard, New Iberia, 37-9¼. 4, Mariah Davis, New Iberia, 37-4¾. 5, Loren James, Baton Rouge, 35-6¾. 6, Darnese Woods, Broadmoor, 35-6¾.

Discus: 1, Mariah Davis, New Iberia, 132-5. 2, Ashley Davis, Live Oak, 128-1. 3, Ebony Lewis, Barbe, 127-8. 4, Marvalyn Vernon, Ponchatoula, 125-2. 5, Gabby Olin, Ponchatoula, 118-2. 6, Breanna Cooper, Ruston, 111-2.

Javelin: 1, Peyton Montgomery, Barbe, 145-11. 2, Kristen Clark, Ruston, 138-3. 3, Toni Rodriguez, St. Amant, 137-10. 4, Naomi Smith, Barbe, 116-9. 5, Korinne Sauvage, Mt. Carmel, 113-6. 6, Skyler Guillot, Thibodaux, 111-8.

Pole vault: 1, Madison Heath, Fontainebleau, 12-7. 2, Madison Mizell, Ponchatoula, 11-6. 3, Rebekah Markel, Lafayette, 11-0. 4, Lauren Torsch, Mt. Carmel, 11-0. 5, Caitlyn McCauslin, Natchitches Central, 11-0. 6, Hannah Ogea, Barbe, 10-6.

Friday’s results

Class 2A

Boys

Track Events

4x200 relay: 1, Jonesboro-Hodge, (Juwan Jack, DeMarco Patterson, Chad Slaton, Tre’Vaun Calahan), 1:31.65. 2, Carver, 1:31.74. 3, Calvary, 1:32.08. 4, Episcopal-BR, 1:33.27. 5, Riverside, 1:33.38. 6, DeQuincy, 1:34.64.

1,600: 1, Bryan Stamey, Episcopal-BR, 4:44.70. 2, Michael Brown, Newman, 4:45.28. 3, Tommy Brocato, St. Thomas Aquinas, 4:48.76. 4, Bryson Skinner, DeQuincy, 4:50.50. 5, Walter Lapeyre, Newman, 4:50.51. 6, Eric Greene, Lakeside, 4:59.29.

Field Events

Long jump: 1, Dion Cantrelle, Lake Arthur, 22-2¾. 2, Lagarion Taylor, North Caddo, 22-0¼. 3, Cameron Dantzler, St. Thomas Aquinas, 21-9. 4, Jacob Pruitt, DeQuincy, 21-8¼. 5, Rodney Major, Carver, 21-5¼. 6, Dontaze Costley, St. James, 21-4¾.

High jump: 1, Jeremiah Mayes, Episcopal-BR, 6-0. 2, Carson Brendon, Jonesboro-Hodge, 5-10. 3, Jerrell Joseph, St. James, 5-10. 4, (tie) De’Auntayee Nash, Winnfield, and Trie Gibson, Istrouma, 5-8. 6, Cameron Dantzler, St. Thomas Aquinas, 5-8.

Triple jump: 1, Lagarion Taylor, North Caddo, 42-3½. 2, Travion Kirkendoll, Lakeview, 42-0½. 3, Dion Cantrelle, Lake Arthur, 40-6¾. 4, Tanner Amburgey, Rapides, 40-2¾. 5, Jeremiah Mayes, Episcopal-BR, 40-2½. 6, Ben Grant, Pope John Paul II, 39-8½.

Shot put: 1, Dewayne Middelton, Oak Grove, 47-7¼. 2, Zack Lewis, Westminster, 45-9¾. 3, Kameron McKnight, East Feliciana, 44-7¼. 4, Angelois Washington, St. James, 44-1½. 5, Dontay Hargrove, Pickering, 43-3. 6, Sean O’Brien, Pope John Paul II, 42-11¼.

Discus: 1, Lionel Dufrene, Fisher, 129-9. 2, Drew Drouilhet, Newman, 128-6. 3, Gary Sampson, Northlake Christian, 122-4. 4, Collin Williams, Kinder, 118-9. 5, Dewayne Middelton, Oak Grove, 114-9. 6, Mason Hebert, Welsh, 114-3.

Javelin: 1, Devin Verret, Catholic-NI, 175-4. 2, Jordan Kennedy, Calvary, 172-2. 3, Trey Owens, Lakeside, 167-2. 4, Seth Cortina, Mamou, 148-5. 5, Les Miguez, Opelousas Catholic, 143-9. 6, Jack Witte, Hannan, 142-8.

Pole vault: 1, Gavin Gautreaux, Catholic-NI, 15-0. 2, Kody Breaux, Delcambre, 13-6. 3, Daron Joiner, Newman, 11-0. 4, (tie) Zack Backstrom, Newman, and Malik Henry, Jonesboro-Hodge, 11-0. 6, (tie) Heath Hilton, Menard, and Mason Miller, St. Thomas Aquinas, 10-6.

Girls

Track Events

4x200 relay: 1, Westminster, (Alexis Milton, Hydi Kennerson, Ivy Cains, Martina Wright), 1:46.12. 2, Northeast, 1:48.32. 3, St. Thomas Aquinas, 1:50.05. 4, Episcopal-BR, 1:51.13. 5, Oakdale, 1:52.11. 6, Lakeview, 1:53.10.

1,600: 1, Hailey Hesterman, Calvary, 5:21.53. 2, Alicia Stamey, Episcopal-BR, 5:23.05. 3, Bobbi Amar, St. Thomas Aquinas, 5:25.70. 4, Haley Johnson, Newman, 5:28.99. 5, Ellery Hayden, Episcopal-BR, 5:39.39. 6, Kaylen Howe, Runnels, 5:43.04.

Field Events

Long jump: 1, Breanna Wayne, Jonesboro-Hodge, 18-2. 2, Heaven Terrell, Oakdale, 17-2½. 3, JaKita Sampson, Jonesboro-Hodge, 17-1½. 4, Crystal Rock, St. Thomas Aquinas, 16-9½. 5, Channon Simmons, Riverside, 16-8½. 6, Haleigh Lorenz, DeQuincy, 16-7½.

High jump: 1, Kaitlyn Walker, Episcopal-BR, 5-2. 2, Avery Rowan, Newman, 5-2. 3, Jimnesha Reliford, Jonesboro-Hodge, 5-0. 4, Bria Johnson, Episcopal-BR, 4-10. 5, Jordan Strahan, St. Thomas Aquinas, 4-8. 6, Briaunna Voda, Pickering, 4-8.

Triple jump: 1, Breanna Wayne, Jonesboro-Hodge, 36-6. 2, Heaven Terrell, Oakdale, 34-4. 3, Shelby Hunter, Westminster, 34-0½. 4, Crystal Rock, St. Thomas Aquinas, 33-5½. 5, JaKita Sampson, Jonesboro-Hodge, 32-3¾. 6, Hailey Gauthier, Sacred Heart-GC, 32-1.

Shot put: 1, Teia Hampton, Oakdale, 36-4. 2, Destiny Brownlow-Dindy, Kinder, 35-9. 3, Kendra Turner, Riverside, 34-8¾. 4, Keirra Belton, Jonesboro-Hodge, 34-3½. 5, Briana Haney, Northeast, 34-1. 6, Michelle Mayes, Riverside, 33-10¾.

Javelin: 1, Bre’Ajhanae Grayson, Lakeside, 116-7. 2, Morgan Woods, Lake Arthur, 110-5. 3, Michelle Mayes, Riverside, 109-4. 4, Emily Clements, Winnfield, 105-6. 5, Emily Romero, Delcambre, 103-6. 6, Morgan Manuel, Welsh, 97-2.

Pole vault: 1, Reagann LeLeux, Catholic- NI, 11-0. 2, Anna Miller, St.Thomas Aquinas, 11-0. 3, Mallory Bartow, Menard, 10-6. 4, Amy Stelly, Opelousas Catholic, 10-0. 5, Maddie Naquin, Hannan, 9-0. 6, Haley Johnson, Newman, 9-0.

Class 1A

Boys

TRACK events

4x200 relay: 1, Southern Lab, (Devin Dixon, Xavier Bell, Tevis Abraham, Devante Bailey), 1:30.69. 2, PC-Central, 1:31.99. 3, Kentwood, 1:32.22. 4, Oberlin, 1:33.25. 5, Christian Life, 1:33.41. 6, Mangham, 1:33.51.

1,600: 1, Zach Capello, Ascension Catholic, 4:38.36. 2, Scott Maggio, St. Mary’s, 4:42.89. 3, John Ellender, St. Frederick, 4:47.07. 4, Mosanto Nelson, Grambling, 4:54.30. 5, Sal Grizzaffi, Central Catholic, 4:54.67. 6, Thomas Daigle, Ascension Catholic, 4:55.96.

Field Events

Long jump: 1, Robert Franklin, White Castle, 22-9½. 2, Cavontae Critton, Haynesville, 22-3¾. 3, Quan Scott, West St. John, 22-0. 4, Byron Pierre, White Castle, 21-2½. 5, James Jackson, Haynesville, 21-1. 6, Chris Elly, Hamilton Christian, 20-0.

High jump: 1, Delandre Kingsby, Haynesville, 6-2. 2, Jacob Ledeoux, Lafayette Christian, 6-0. 3, Brandon Sampson, Madison Prep, 6-0. 4, (tie) Thad Schecher, East Beauregard, and Chris Elly, Hamilton Christian, 5-8. 5, Terrance Grimes, Delhi, 5-8.

Triple jump: 1, Byron Pierre, White Castle, 45-1½. 2, Robert Franklin, White Castle, 44-7¾. 3, Quan Scott, West St. John, 43-3¾. 4, Demarius Brass, Delhi Charter, 42-7½. 5, Stephan Guidry, PC-Central, 42-4¾. 6, Dan Fields, Arcadia, 40-10.

Shot put: 1, Kyle Zenon, Vermilion Catholic, 58-1½. 2, Micah Dye, Ouachita Christian, 53-1. 3, Raphael Washington, Delhi, 47-0½. 4, Titus Early, Haynesville, 46-8½. 5, Trey Ryder, Vermilion Catholic, 43-0. 6, Ja’Ceiry Linzer, Ascension Episcopal, 42-4¾.

Discus: 1, Kyle Zenon, Vermilion Catholic, 164-7. 2, Micah Dye, Ouachita Christian, 147-8. 3, Kendrick Jackson, Haynesville, 125-2. 4, Randy Bently, Ouachita Christian, 120-11. 5, Bryan Thomas, White Castle, 110-0. 6, Marvin Smith, Kentwood, 108-3.

Javelin: 1, Kyle Zenon, Vermilion Catholic, 186-6. 2, Keandre Harris, Haynesville, 168-5. 3, Randy Bently, Ouachita Christian, 162-11. 4, Andre Giroouard, Vermilion Catholic, 158-9. 5, Jeff Soulis, Hanson, 156-3. 6, Garland Pipes, Cedar Creek, 156-2.

Pole vault: 1, Adriano Theriot, S Cameron, 13-0. 2, Landen Lyons, St. Edmund, 13-0. 3, Chase Murphy, Cedar Creek, 12-6. 4, Aaron Milner, East Beauregard, 12-6. 5, Jordan Riggs, Cedar Creek, 11-6. 6, Harold Zachary, White Castle, 11-0.

Girls

Field Events

Long jump: 1, Nique Griffin, Hamilton Christian, 18-5¾. 2, Teunna Perry, La. New Tech, 16-11¼. 3, Darnelia Muse, Kentwood, 16-9¼. 4, Frankie Griffin, Hamilton Christian, 16-7¾. 5, Madelyn Matt, St. Mary’s, 16-3. 6, Daisha Stephens, Logansport, 16-0.

High jump: 1, Hannah Lutrick, Ouachita Christian, 5-6. 2, Meo Knight, Central Catholic, 5-4. 3, Frankie Griffin, Hamilton Christian, 5-4. 4, Jasmine White, Logansport, 5-2. 5, Whit Porter, Country Day, 4-6. 6, (tie) Bryunna Lee, Kentwood, and Sherri Porter, Madison Prep, 4-6.

Triple jump: 1, Carlyle Wirtz, Ouachita Christian, 34-6. 2, Skylar O’Bear, White Castle, 33-6¼. 3, Jada Fontenot, St. Edmund, 33-5. 4, Chelsea Washington, PC-Central, 32-11¼. 5, Nykedra Pool, Kentwood, 32-10½. 6, Moria Parks, Sacred Heart-VP, 32-9.

Shot put: 1, Ja’Cinda Carter, Merryville, 35-9½. 2, Alana Arivie, Oberlin, 34-5½. 3, Lakrista Johnson, Kentwood, 34-1. 4, Lajagen Wilson, Logansport, 33-7. 5, Heather Bieber, St. Edmund, 32-7¾. 6, Alexis Collins, Delhi, 31-10.

Discus: 1, Ja’Cinda Carter, Merryville, 104-7. 2, Keri Yarbrough, St. John, 103-1. 3, Alana Arivie, Oberlin, 100-0. 4, Heather Bieber, St. Edmund, 97-10. 5, Whitney Denton, Ouachita Christian, 89-10. 6, Anna Mulhern, Ouachita Christian, 86-4.

Javelin: 1, Kelsey Frank, Oberlin, 125-6. 2, Sarah Welch, Catholic-PC, 118-5. 3, Kristyn Smith, St. Frederick, 115-10. 4, Alexa Humphries, LaSalle, 112-7. 5, Haley Hudson, Grand Lake, 111-9. 6, J’Nashia McGee, Haynesville, 107-11.

Pole vault: 1, Kaeli Miller, Ouachita Christian, 9-0. 2, Irie Ewers, Cedar Creek, 8-6. 3, Carley Bowman, Cedar Creek, 8-6. 4, (tie) Sherdian Smith, Grand Lake, and Heidi Bieber, St. Edmund, 7-6. 6, (tie) Andrea Cournoyer, Merryville, and Ashley Sanders, Country Day, 7-0.

Track Events

4x200 relay: 1, Hamilton Christian, (Symonne Texada, Frankie Griffin, Maliyah Franklin, Nique Griffin), 1:44.97. 2, White Castle, 1:48.57. 3, Delhi, 1:50.54. 4, Sacred Heart-VP, 1:50.92. 5, St. Frederick, 1:51.21. 6, Ascension Catholic, 1:52.01.

1,600: 1, Stephanie Breaux, Ascension Catholic, 5:31.27. 2, Addie Burleigh, Catholic-PC, 5:31.97. 3, Kristen Olinde, Catholic-PC, 5:48.89. 4, Mattie Lou Stinson, Cedar Creek, 5:55.32. 5, Davis Goldenberg, Country Day, 5:57.54. 6, Katy Fagan, Country Day, 6:00.90.