Class 5A

QUARTERFINAL scoreS

(9) John Ehret 34, (17) Ponchatoula 7

(12) Mandeville 31, (13) Landry-Walker 14

(6) Parkway 49, (12-1) at (3) Destrehan 34

(2) Zachary (12-1) 55, (7) Hahnville 27

semiFINAL PAIRINGS

(12) Mandeville (10-3) vs. (9) Ehret (11-2)

(6) Parkway (12-1) vs. (2) Zachary (12-1)

Class 4A

QUARTERFINAL scoreS

(1) Neville 42, at (9) North DeSoto 14

(5) Warren Easton 27, (13) McDonogh (35) 16

(14) Karr 48, (11) Bastrop 36

(10) Franklinton 56, (2) Crowley 14

semiFINAL PAIRINGS

(1) Neville (12-0) vs. Warren Easton (12-1)

(14) Karr (8-4) vs. Franklinton (10-3)

Class 3A

Regional scores

(9) Kaplan 22, (25) Winnfield 7

(19) Bogalusa 38, (3) Jena 27

(7) Northwest 22, (10) Marksville 21

(15) St. James 30, (2) Eunice 19

(9) Kaplan 22, (25) Winnfield 7

(21) Iowa 41, (5) Church Point 20

(13) West Feliciana 44, (4) Patterson 7

(11) Amite 45, (6) North Webster 42

(7) Northwest 22, (10) Marksville 21

(15) St. James 30, (2) Eunice 19

(1) Lutcher 44, (16) Wossman 6

QUARTERFINAL scoreS

(1) Lutcher 13 at (9) Kaplan 8

(13) West Feliciana 20 (21) Iowa 14

(11) Amite 56, (19) Bogalusa 20

(15) St. James 28, (7) Northwest 14

semiFINAL PAIRINGS

(13) West Feliciana (9-4) vs. (1) Lutcher (12-1) vs.

(11) Amite (8-5) vs. (15) St. James (10-3)

Class 2A

Regional scores

(2) Kinder 47, (15) Bunkie 7

(8) Mangham 33, (9) South Plaquemines 8

(5) Pickering 29, (12) St. Helena Central 18

(3) Welsh 35, (14) Oakdale 7

(7) East Feliciana 20, (10) Loreauville 16

(17) West St. John 34, (1) Many 30

(6) Sterlington 55, (11) Northeast 8

(7) East Feliciana 20, (10) Loreauville 16

(4) Rayville 50, (13) Red River 22

QUARTERFINAL scoreS

Class 2A

(8) Mangham 36, (17) West St. John 34

(4) Rayville 32, (5) Pickering 27

(3) Welsh 35, (6) Sterlington 7

(2) Kinder 44, (7) East Feliciana 6

semiFINAL PAIRINGS

(8) Mangham (9-4) vs. (4) Rayville (9-4)

(3) Welsh (12-1) vs. (2) Kinder (12-1)

Class 1A

Regional scores

(2) Basile 35, (18) Homer 7

(1) Kentwood 40, (16) Oberlin 16

(8) Logansport 36, (9) Elton 0

(5) E. Beauregard 35, (12) LaSalle 8

(6) White Castle 14, (11) South Cameron 10

(4) Oak Grove 27, (13) Block 6

(7) Arcadia 38, (10) Delhi 8

(3) Haynesville 61, (14) Varnado 20

QUARTERFINAL scoreS

(7) Arcadia 22, (2) Basile 20

(3) Haynesville 30, (6) White Castle 16

(1) Kentwood 67, (8) Logansport 32

(4) Oak Grove 54, (5) E. Beauregard 16

semiFINAL PAIRINGS

(7) Arcadia (10-3) vs. (3) Haynesville (10-2)

(1) Kentwood (11-1) vs. (4) Oak Grove (9-3)

Division I

Quarterfinal scores

(1) Rummel 44, Jesuit 14

(2) Evangel Christian 42, (7) Holy Cross 7

(5) John Curtis 37, (4) St. Paul’s 30

(6) Catholic 49, (3) Brother Martin 48

semiFINAL scoreS

(6) Catholic (9-3) 27, (2) Evangel Christian 21

(1) Rummel (11-1) 24, (5) John Curtis 10

Final

Friday

Mercedes-Benz Superdome

(1) Rummel (11-1) vs. (6) Catholic (9-3), 8:30 p.m.

Division II

Quarterfinal scores

(4) Parkview 41, (5) St. Louis 16

(1) University 44, (9) Vandebilt 6

(6) Teurlings 36, (3) De La Salle 14

(2) St. Thomas More 49, (7) E.D. White 7

semiFINALscoreS

(4) Parkview Baptist (9-3) at (1) University (10-1)

(2) St. Thomas More 28, (6) Teurlings 21

Final

Friday

Mercedes-Benz Superdome

(4) Parkview Baptist (9-3) vs. (2) St. Thomas More, 5 p.m.

Division III

Quarterfinal scores

(3) Notre Dame 28, (6) Calvary Baptist 7

(5) St. Charles 13, (4) Madison Prep 12

(1) Riverside 38, (9) Newman 15

(2) St. Thomas Aquinas 42, (10) Country Day 35, 2OT

semiFINAL scoreS

(3) Notre Dame 33, (2) St. Thomas Aquinas 0

(1) Riverside 35 (5) St. Charles 14

Final

Friday

Mercedes-Benz Superdome

(3) Notre Dame 33 (13-0), vs. (1) Riverside (11-1), 1:30 p.m.

Division IV

semiFINAL scoreS

(4) St. Mary’s 49, (1) Ascension Episcopal 42

(6) Southern Lab 34, (2) Vermilion Catholic 12

Final

Friday

Mercedes-Benz Superdome

(6) Southern Lab (9-3) vs. (4) St. Mary’s (13-0), 10 a.m.