Baseball

Monday

Woodlawn at Tara, 6:30 p.m.

Bowling Green at Silliman Institute, 6:30 p.m.

Tuesday

E.D. White at Donaldsonville, 3:30 p.m.

St. John at Ascension Christian, 4 p.m.

Brusly at Baker, 4 p.m.

Walker at Broadmoor, 4 p.m.

West St. John at East Iberville, 4 p.m.

Ville Platte at Livonia, 4 p.m.

Woodlawn at Madison Prep, 4 p.m.

Episcopal at McKinley, 4 p.m.

University at Port Allen, doubleheader, 4 p.m.

Zachary at Scotlandville, 4 p.m.

Family Christian at Tara, 4 p.m.

Plaquemine at Christian Life, 4:30 p.m.

White Castle at Ascension Catholic, 5 p.m.

Dunham at Catholic, 6 p.m.

Central at Dutchtown, 6 p.m.

Lutcher at East Ascension, 6 p.m.

Marksville at Catholic-Pointe Coupee, 6:30 p.m.

Denham Springs at Live Oak, 6:30 p.m.

Rayne at Redemptorist, 6:30 p.m.

Parkview Baptist at West Feliciana, 6:30 p.m.

Wednesday

East Feliciana at McKinley, 4 p.m.

Brusly at Plaquemine, 6:30 p.m.

Thursday

Baker at Brusly, 4 p.m.

Broadmoor at Denham Springs, 4 p.m.

Ascension Christian at East Iberville, 4 p.m.

Catholic-PC at Episcopal, 4 p.m.

Pine Prairie at Livonia, 4 p.m.

Varnado at McKinley, 4 p.m.

Port Allen at Northeast, 4 p.m.

French Settlement at Runnels, 4 p.m.

Southern Lab at Tara, 4 p.m.

St. John at White Castle, 4 p.m.

Madison Prep at Woodlawn, 4 p.m.

Dunham at Christian Life, 4:30 p.m.

Scotlandville at Central, 5:30 p.m.

St. Michael at Catholic, 6 p.m.

Lutcher at Dutchtown, 6:30 p.m.

West Feliciana at Parkview Baptist, 6:30 p.m.

St. Amant at Walker, 6:30 p.m.

Live Oak at Zachary, 6:30 p.m.

Friday

Springfield at Maurepas, 3 p.m.

Saturday

St. James at White Castle, 10 a.m.

False River Academy at Livonia, 10 a.m.

Zachary at Dutchtown, 11 a.m.

Broadmoor at Live Oak, 11 a.m.

Madison Prep at Baker, noon

Northside at Family Christian, noon

Peabody at McKinley, noon

Assumption at St. Amant, noon

Jesuit at St. Michael, noon

Denham Springs at Central, 12:30 p.m.

Catholic-PC at Catholic, 1 p.m.

Ascension Christian at Maurepas, 1 p.m.

Walker at Scotlandville, 1 p.m.

Brusly at Dunham, 1:30 p.m.

University at Plaquemine, 1:30 p.m.

Episcopal at Christian Life, 2 p.m.

Port Allen at Tara, 2 p.m.

Parkview Baptist at East Ascension, 3 p.m.