Seedings and team records listed in parentheses.

Division I

Bidistrict

(17) Ponchatoula (19-17) at (16) Acadiana (19-14)

(24) Byrd (18-13) at (9) Northshore (20-18)

(21) Hahnville (18-18) at (12) H.L. Bourgeois (24-13)

(20) John Ehret (21-5) at (13) Zachary (25-12)

(19) Dominican (14-26) at (14) Fontainebleau (22-19)

(22) Sulphur (15-16) at (11) Slidell (2-16)

(23) Chalmette (14-20) at (10) Comeaux (22-16)

(18) Ruston (21-2) at (15) Baton Rouge High (23-13)

Byes: (1) Mount Carmel, (2) Mandeville, (3) St. Joseph’s Academy, (4) Barbe, (5) St. Amant, (6), Archbishop Chapplle, (7) Dutchtown and (8) East Ascension.

Division II

Bidistrict

(17) Edna Karr (16-11) at (16) Central Lafourche (18-17)

(24) Riverdale (11-15) at (9) South Terrebonne (25-11)

(21) Belaire (12-20) at (12) Breaux Bridge (22-12)

(20) Carencro (8-17) at (13) Sam Houston (17-20)

(19) Helen Cox (8-22) at (14) Woodlawn-BR (20-16)

(22) Landry-Walker (9-28) at (11) Lakeshore (20-15)

(23) Ellender (10-20) at (10) Terrebonne (25-16)

(18) South Lafourche (10-21) at (15) Live Oak (18-13), 6 p.m. Thursday

Byes: (1) St. Thomas More, (2) Ben Franklin, (3) Assumption, (4) Central, (5) Belle Chasse, (6) St. Scholastica, (7) Cabrini and (8) Academy of Our Lady

Division III

Bidistrict

(17) Brusly (22-17) at (16) Leesville (19-12)

(24) Pearl River (20-12) at (9) Iota (26-15)

(21) Iowa (18-11) at (12) St, Martinville (18-19)

(20) DeQuincy (19-13) at (13) North Vermilion (17-14)

(19) Northside (16-18) at (14) Cecilia (19-15)

(22) Springfield (16-11) at (11) E.D. White Catholic (15-20), 6:30 p.m. Thursday

(23) Plaquemine (13-16) at (10) St. Louis Catholic (16-11)

(18) Lusher Charter (12-14) at (15) Berwick (14-18), 5:30 p.m. Thursday

Byes: (1) Teurlings Catholic, (2) Lutcher, (3) Westlake, (4) Ursuline Academy, (5) Rayne, (6) St. Michael, (7) Vandebilt Catholic, (8) Parkview Baptist

Division IV

Bidistrict

(17) St. Thomas Aquinas (11-27) at (16) Evangel Christian (16-7)

(24) Cohen (9-5) at (9) Newman (19-15)

(21) Northeast (11-17) at (12) St. Charles Catholic (18-18)

(20) St. James (6-19) at (13) Dunham (14-20)

(19) Catholic-NI (7-19) at (14) Haynes Academy (13-16)

(22) Loyola (7-18) at (11) University (150-22)

(23) St. Mary’s Academy (6-14) at (10) De La Salle (21-19)

(18) Madison Prep (12-9) at (15) Thomas Jefferson (19-12)

Byes: (1) Pope John Paul II, (2) Archbishop Hannan, (3) Notre Dame, (4) Sacred Heart-NO, (5), John Curtis, (6) Riverside Academym (7) Episcopal, (8) Northlake Christian

Division V

Bidistrict

(17) Highland Baptist (16-20) at (16) Westminster Christian (19-14)

(24) Ecole Classique (11-14) at (9) Catholic-PC (19-19), 6 p.m. Wednesday

(21) White Castle (7-21) at (12) Lafayette Christian (13-13), 5 p.m. Thursday

(20) Delcambre (9-22) at (13) St. John (14-21), 6 p.m. Wednesday

(19) Ascension Christian (9-14) at (14) Central Catholic (18-21)

(22) Runnels (10-22) at (11) Southern Lab (32-9), 5:30 p.m. Thursday

(23) East Iberville (14-7) at (10) Sacred Heart-GC (16-16), 5 p.m. Wednesday

(18) Fisher (10-10) at (15) St. Martin’s Episcopal (19-17)

Byes: (1) McGehee, (2) Country Day, (3) Ascension Episcopal, (4) Ascension Catholic, (5) Houma Christian, (6) First Baptist, (7) Episcopal-Acadiana, (8) Northside Christian