Thursday

Hahnville

(JV) Jesuit vs. Hahnville, 5:30 p.m.

Jesuit vs. Hahnville, 6:30 p.m.

Kiwanis East Bank

At Yenni

Carver vs. Bonnabel, 5:30 p.m.

Grace King vs. East Jefferson, 7 p.m.

River Parish

At East St. John

West St. John vs. Amite, 6 p.m.

Landry-Walker vs. East St. John, 7:30 p.m.

St. James

(JV) Donaldsonville vs. St. James, 6 p.m.

Donaldsonville vs. St. James, 7 p.m.

Friday

Mandeville Jamboree

John Curtis vs. Franklinton, 6 p.m.

Riverside vs. Mandeville, 7:30 p.m.

Newman Jamboree

Cohen vs. St. Martin’s, 4:30 p.m.

Lusher vs. Newman, 6 p.m.

Pope John Paul II vs. Ben Franklin, 7:30 p.m.

Brothers of the Sacred Heart Jamboree

At Nicholls State

Holy Cross vs. Vandebilt Catholic, 6 p.m.

Brother Martin vs. E.D. White, 7:15 p.m.

Chalmette Jamboree

(JV) Hannan vs. Chalmette, 6 p.m.

Salmen vs. Chalmette, 7:30 p.m.

St. Paul’s Jamboree

(JV) Rummel vs. St. Paul’s, 6:30 p.m.

Rummel vs. St. Paul’s, 7:30 p.m.

Covington Jamboree

Bogalusa vs. Northlake Christian, 6 p.m.

Lakeshore vs. Covington, 7:30 p.m.

Warren Easton Jamboree

At Pan Am

Sophie Wright vs. Lake Area New Tech, 6 p.m.

Clark vs. Warren Easton, 7:30 p.m.

Fisher Jamboree

(JV) Country Day vs. Fisher, 6 p.m.

Country Day vs. Fisher, 7 p.m.

Live Oak Jamboree

Fontainebleau at Live Oak, 7 :30 p.m.

Northshore Jamboree

At Slidell

De La Salle vs. Northshore, 6:30 p.m.

Pearl River vs. Slidell, 7:30 p.m.

Plaquemines Parish Jamboree

At Belle Chasse

Riverdale vs. South Plaquemines, 6 p.m.

Haynes vs. Belle Chasse, 7:30 p.m.

Ed Reed River Parish Jamboree

At Destrehan

(JV) Lutcher vs. Destrehan, 6 p.m.

Lutcher vs. Destrehan, 7 p.m.

St. Thomas Aquinas Jamboree

(JV) St. Charles vs. St. Thomas Aquinas, 6 p.m.

St. Charles vs. St. Thomas Aquinas, 7 p.m.

West Bank Optimist Classic Jamboree

At Hoss Memtsas

Helen Cox vs. Thomas Jefferson, 4 p.m.

Higgins vs. West Jefferson, 6 p.m.

Shaw vs. Ehret, 8 p.m.

Saturday

St. Augustine Jamboree

At Tad Gormley Stadium

McDonogh 35 vs. McMain, 5 p.m.

Karr vs. St. Augustine, 7 p.m.