Thursday

Airline 44, Mansfield 0

Basile 34, North Central 0

Benton 41, Minden 34

Calvary Baptist Academy 49, North Caddo 7

Carencro 69, Opelousas 8

Christian Life Academy 27, Capitol 26

East Beauregard 45, Grand Lake 14

Easton 70, Riverdale 6

Elton 40, Lake Charles College Prep 14

Grambling 22, Plain Dealing 16

H.L. Bourgeois 29, Westgate 0

Hanson Memorial 50, Centerville 12

Haynes Academy 41, Fisher 0

Higgins 28, East Jefferson 21

Karr 47, Lake Area New Tech Early College 7

Kentwood 38, St. John 13

Live Oak 16, Denham Springs 14

Madison Prep 21, Northeast 20

McDonogh .35 21, Belle Chasse 0

New Iberia Catholic 41, Loreauville 14

Opelousas Catholic 42, West St. Mary 7

Ouachita Christian 21, Sterlington 19

Parkway 47, Captain Shreve 10

Patterson 55, Berwick 7

Pearl River 34, Ben Franklin 13

Pickering 35, Oakdale 14

St. Louis 30, South Beauregard 6

St. Martinville 13, Breaux Bridge 6, OT

St. Mary’s 42, Montgomery 6

Vandebilt Catholic 31, South Terrebonne 7Friday

All games start at 7 p.m. unless otherwise noted.

Bonnabel vs. Helen Cox (Memtsas)

Brother Martin at Sulphur

Carver at St. Thomas Aquinas

Central Lafourche at Thibodaux

Covenant Christian at Ridgewood

Covington at St. Paul’s

Crescent City at Varnado

East St. John at Destrehan

Fisher at Haynes

Fontainebleau at Hammond

Grace King at Albany

Hahnville at Terrebonne

H.L Boureois at Westgate

Holy Cross vs. Rummel (Tad Gormley)

John Curtis vs. Jesuit (Joe Yenni)

KIPP at De La Salle

Landry-Walker vs. Ehret (Behrman)

Loranger at Lakeshore

Lusher at McMain

Lutcher vs. Clark

Mandeville at Northshore

Newman at Riverside

Northlake Christian at Pope John Paul II

Pine at Hannan

Ponchatoula at Slidell

Salmen at Franklinton

Sci Academy at St. James

Sophie B. Wright at St. Charles

Springfield at St. Helena

St. Martin’s at Houma Christian

West Jefferson at Chalmette

West St. John at Country Day

Saturday

Shaw vs. St. Augustine, (Gormley), 2:30 p.m.

Thomas Jefferson vs. E.D. White (Memtsas)