At Broadmoor.

Boys

Team scores: 1, Catholic, 218.5. 2, Episcopal, 113. 3, Zachary, 79.5. 4, Woodlawn, 51. 5, Denham Springs, 37. 6, Tara, 30. 7, Broadmoor, 28. 8, Runnels, 1.

Running events

4x200 relay: 1, Catholic, 1:27.84. 2, Zachary, 1:30.27. 3, Woodlawn, 1:32.96.

1,600: 1, Pierce Hill, CHS, 4:25.71. 2, David Toups, CHS, 4:35.30. 3, Thomas Kelton, DSHS, 4:35.60.

110 hurdles: 1, Davis Hughes, ZHS, 15.81. 2, Caden Dickinson, EHS, 15.96. 3, Bryce Kerr, EHS, 17.03.

100: 1, Sethan Hollier, CHS, 11.11. 2, Ja’Juantae Brown, THS, 11.39. 3, Jonathan Prior, WHS, 11.40.

800: 1, Pierce Hill, CHS, 1:59.25. 2, Michael Comeaux, CHS, 2:00.35. 3, Nicholas Scott, THS, 2:04.33.

4x100 relay: 1, Catholic, 43.12. 2, Denham Springs, 44.66. 3, Woodlawn, 44.78.

400: 1, Patrick Stephens, CHS, 50.08. 2, Devin Johnson, BHS, 50.59. 3, Bryan Bradford, ZHS, 50.83.

300 hurdles: 1, Kam Cummings, CHS, 40.10. 2, Davis Hughes, ZHS, 41.39. 3, Caden Dickinson, EHS, 41.83.

200: 1, Sethan Hollier, CHS, 22.18. 2, Logan Hart, CHS, 22.72. 3, Ja’Juantae Brown, THS, 22.83.

3,200: 1, Jeffrey Kelley, CHS, 9:43.43. 2, Brandt Green, CHS, 10:09.26. 3, Thomas Kelton, DSHS, 10:09.82.

4x4000 relay: 1, Catholic, 3:32.34. 2, Zachary, 3:26.07. 3, Episcopal, 3:32.14.

Field events

Shot put: 1, Nigel Despinasse, CHS, 55-6¾. 2, Greg Ramirez, BHS, 45-2. 3, Uriah Alexander, CHS, 44-4.

Discus: 1, Nigel Despinasse, CHS, 147-5. 2, Christopher London, ZHS, 126-1. 3, Greg Ramirez, BHS, 120-3.

Javelin: 1, Alex Bertrand, CHS, 175-5¾. 2, Kendarius Harris, WHS, 157-9. 3, William D’Armond, EHS, 151-6¾.

Long jump: 1, Jace Attuso, CHS, 22-4. 2, Jeremiah Mayes, EHS, 21-4½. 3, Ryan Long, CHS, 20-4¼.

Triple jump: 1, Jace Attuso, CHS, 44-0. 2, Jeremiah Hayes, EHS, 43-2½. 3, Tyran Wynn, WHS, 40-3.

High jump: 1, Jeremiah Mayes, EHS, 6-2. 2, Kevin Tripeaux, EHS, 6-0. 3, Ja’Juantae Brown, THS, 5-10.

Pole vault: 1, Chandler Lemoine, CHS, 14-7. 2, Jake Pellegrin, EHS, 13-6. 3, Chandler Derouen, ZHS, 11-0.

Girls

Team scores: 1, Zachary, 150. 2, Episcopal, 144. 3, Denham Springs, 91. 4, Broadmoor, 74. 5, Woodlawn, 51. 6, Runnels, 24. 7, Tara, 9.

Running events

4x200 relay: 1, Zachary, 1:50.68. 2, Episcopal, 1:52.08. 3, Denham Springs, 1:52.56.

1,600: 1, Alicia Stamey, EHS, 5:21.89. 2, Amber Ferguson, DSHS, 5:41.72. 3, India Price, WHS, 6:00.24.

100 hurdles: 1, Lydia Johnson, ZHS, 17.44. 2, Madison Underwood, EHS, 17.53. 3, Ariah Gross, DSHS, 18.93.

100: 1, Rachel Misher, EHS, 12.12. 2, Dakota Williams, ZHS, 12.61. Kiara Bethley, ZHS, 12.67.

800: 1, Alicia Stamey, EHS, 2:27.08. 2, Amber Ferguson, DSHS, 2:30.29. 3, Aimee Whitehurst, EHS, 2:32.66.

4x100 relay: 1, Zachary, 48.43. 2, Episcopal, 52.29. 3, Denham Springs, 52.93.

400: 1, Ashley Miles, BHS, 59.63. 2, Marisa Calvaruso, DSHS, 1:00.54. 3, LaQuea Schiele, ZHS, 1:01.52.

300 hurdles: 1, Madison Underwood, EHS, 50.00. 2, Siearra Johnson, ZHS, 50.83. 3, Lydia Johnson, ZHS, 52.22.

200: 1, Dakota Williams, ZHS, 25.54. 2, Ashley Miles, BHS, 27.12. 3, Jamiee Williams, EHS, 27.73.

3,200: 1, Amber Ferguson, DSHS, 12:39.88. 2, Ann Fink, RS, 12:56.32. 3, Alexis Martin, WHS, 13:13.81.

4x400 relay: 1, Episcopal, 4:12.03. 2, Zachary, 4:15.01. 3, Denham Springs, 4:23.98.

Field events

Shot put: 1, Kristian Jackson, ZHS, 40-10. 2, Ashlyn Cole, ZHS, 37-6. 3, Darnese Woods, BHS, 36-11½.

Discus: 1, Darnese Woods, BHS, 98-1. 2, Callah Williams, WHS, 97-0. 3, Honchea Thornton, BHS, 90-11.

Javelin: 1, Ali Mitchell, EHS, 98-6½. 2, Kristian Jackson, ZHS, 887-8¼. 3, Darnese Woods, BHS, 85-7.

Long jump: 1, Stacy Clark, ZHS, 15-2¼. 2, Makenzie Maher, DSHS, 14-7. 3, Alexius Chatman, ZHS, 14-0½.

Triple jump: 1, Kaycei Harvey, EHS, 31-7. 2, Samira Irvin, BHS, 30-3. 3, Adair McCanless, EHS, 28-11.

High jump: 1, Abigail O’Donoghue, DSHS, 5-4. 2, Kaitlyn Walker, EHS, 5-4. 3, Samira Irvin, BHS, 4-6.

Pole vault: 1, Parish Kitto, EHS, 12-0. 2, Victoria Guidry, ZHS, 8-0. 3, Ashley Porter, WHS, 8-0.