St. Joseph’s Academy Invitational

At Highland Road Park

Varsity

Girls

Team totals: 1. Mandeville, 73; 2. St. Joseph’s Academy (SJA), 77; 3. Mount Carmel (MC), 154; 4. Dominican, 178; 5. Louise McGehee, 217; 6. University, 225; 7. Menard, 226; 8. Country Day, 235; 9. Episcopal (EHS), 246; 10. Ascension Catholic, 268; 11. Sacred Heart-New Orleans (SH), 305; 12. St. Michael, 335; 13. Lafayette, 389; 14. Walker, 392; 15. Ben Franklin, 460; 16. Ponchatoula, 490; 17, Baton Rouge High, 507; 18. Dutchtown, 508; 19. Assumptioin, 513; 20 East Ascension, 515; 21. Chalmette, 533; 22. Erath, 544; 23. Belle Chasse, 568; 24. Zachary, 569; 25. West Feliciana, 622.

Top individuals: 1. Alicia Stamey, EHS, 18:39; 2. Ally McCulley, Mandeville, 18:49; 3. Claire Vaughn, Menard, 18:54; 4. Hayley Schwab, EHS, 18:56; 5. Isabella Hemb, MC, 18:56; 6. Annalane Lee, SJA, 19:00; 7. Megan Jackson, SH, 19:01; 8. Chelsey Jones, Mandeville, 19:15; 9. Sarah LeBlanc, SJA, 19:17; 10. Kennedy Smith, BRHS, 19:20; 11. Kylie Touchard, Mandeville, 19:21; 12. Stephanie Breaux, ACHS, 19:22; 13. Mallory Robichaux, Menard, 19:29; 14. Amber Desselle, Parkview Baptist, 19:37; 15. Tara Stuntz, Dutchtown, 19:41.

Boys

Team totals: 1. Catholic High (CHS), 87; 2. Episcopal (EHS), 114; 3. Shaw, 160; 4. Archbishop Rummel, 196; 5. St. Michael, 213; 6. E.D. White, 243; 7. Mandeville, 253; 8. Ascension Catholic (ACHS), 267; 9. Assumption, 268; 10. Lafayette, 287; 11. Walker, 293; 12. Holy Cross, 294; 13. Dutchtown, 297; 14. Denham Springs (DSHS), 418; 15. Brother Martin, 421; 16. Ponchatoula, 452; 17. Zachary, 498; 18. Runnels, 502; 19. St. Martin’s Episcopal, 503; 20. Belle Chasse, 531; 21. East St. John, 659; 22. Live Oak, 661; 23. Christian Life, 703; 24. Chalmette, 731; 25. Holy Rosary, 750.

Top individuals: 1. Conner Killian, Rummel, 15:34; 2. Zach Capello, ACHS, 15:43; 3. Thomas Kelton, DSHS, 15:47; 4. Spencer Hollander, Mandeville, 15:50; 5. Pierce Hill, CHS, 15:52; 6. Ryan Burrell, BRHS, 15:53; 7. Bryant White, Shaw, 15:59; 8. Alex Lewis, Holy Rosary, 16:02; 9. John Paul Hardin, ZHS, 16:03; 10. Jacob Daigle, Assumption, 16:08;

11. Regan Lemaire, Lafayette, 16:14; 12. Keith Mendoza, Shaw, 16:17; 13. Kris Jackson, EHS, 16:20; 14. Trevor Johnson, Walker, 16:21; 15. Devin Sauerhoff, Rummel, 16:26.

Middle School

Girls

Team totals: 1. St. Aloysius, 48; 2. Episcopal, 86; 3. Sacred Heart, 103; 4. E.D. White, 200; 5. Cha Crusaders, 201; 6. Runnels, 221; 7. Northwestern Middle, 254; 8. West Feliciana, 269; 9. St. Luke’s Episcopal, 272; 10. St. George Catholic, 282.

Top individuals: 1. Caitie Brumfield, Cha Crusaders, 12:33; 2. Adele Broussard, EHS, 12:35; 3. Madeline Kling, Sacred Heart, 12:40; 4. Caroline Ritchie, St. Aloysius, 12:55; 5. Sara Lavastida, St. George, 13:04.

Boys

Team totals: 1. Episcopal (EHS), 33; 2. Brother Martin, 59; 3. Catholic, 76; 4. Parkview Baptist, 200; 5. St. Aloysius, 209; 6. St. Martin’s Episcopal, 212; 7. West Feliciana, 258; 8. St. George Catholic, 271; 9. Northwestern Middle, 291; 10. Holy Cross, 292.

Top individuals: 1. Michael Lee, EHS, 10:52; 2. James Lalonde, St. Aloysisu, 10:53; 3. Charles Murphy, Mandeville, 11:02; 4. Marco Perez, Brother Martin, 11:13; 5. Austin Broussard, EHS, 11:22.