Games scheduled for 7 p.m. unless otherwise listed.

Thursday

Baton Rouge/area

Tara (6-4A) at Woodlawn (6-4A)

Northeast (6-2A) at Episcopal (6-2A)

Acadiana

Church Point (5-3A) at Pine Prairie (5-3A)

West St. Mary (5-2A) at Notre Dame (5-2A)

Vermilion Cath. (7-1A) at Cent. Cath. (7-1A)

Crowley (3-4A) at LaGrange (3-4A)

Friday

Classes 5A/4A

Central (4-5A) at Scotlandville (4-5A)

Denham Springs (4-5A) at Zachary (4-5A)

Walker (4-5A) at Live Oak (4-5A)

Broadmoor (5-5A) at Catholic (5-5A) at Olympia Stadium

McKinley (5-5A) at Dutchtown (5-5A)

St. Amant (5-5A) at East Ascension (5-5A)

Belaire (6-4A) vs. St. Michael (6-4A) at Louisiana Leadership’s Doug Williams Stadium

Plaquemine (6-4A) at Livonia (6-4A)

Baton Rouge/Area

Baker (6-3A) vs. Donaldsonville (6-3A) at Boutte Memorial Stadium-Donaldsonville

Brusly (6-3A) at Glen Oaks (6-3A)

Parkview Baptist (6-3A) at University (6-3A)

Port Allen (6-3A) at West Feliciana (6-3A)

Jewel Sumner (7-3A) at Albany (7-3A)

Lutcher (9-3A) at St. James (9-3A)

Capitol (6-2A) at Dunham (6-2A)

East Feliciana (6-2A) at Christian Life (6-2A)

Mentorship (6-2A) at Madison Prep (6-2A)

Springfield (7-2A) at Pine (7-2A)

St. Edmund (5-1A) at Catholic-PC (5-1A)

False River (5-1A) at North Central (5-1A)

Ascension Catholic (6-1A) at East Iberville (6-1A)

St. John-Plaquemine (6-1A) at Ascension Christian (6-1A)

White Castle (6-1A) at Southern Lab (6-1A) at SU’s A.W. Mumford Stadium

St. Helena (9-2A) at Kentwood (6-1A)

Acadiana

Acadiana (3-5A) at Lafayette (3-5A)

Barbe (3-5A) at Sam Houston (3-5A)

Comeaux (3-5A) at St. Martinville (5-4A)

New Iberia (3-5A) at Sulphur (3-5A)

Teurlings (4-4A) at Beau Chene (4-4A)

Opelousas (4-4A) at Northside (4-4A)

St. Thomas More (4-4A) at Carencro (4-4A)

Breaux Bridge (5-4A) at Abbeville (5-4A)

Cecilia (5-4A) at Westgate (5-4A)

Cathedral High, Miss. (1-3A) at Erath (8-3A)

Franklin (8-3A) at North Vermilion (8-3A)

Kaplan (8-3A) at Berwick (8-3A)

Northwest (5-3A) at Eunice (5-3A)

Ville Platte (5-3A) at Port Barre (5-3A)

Catholic-NI (5-2A) at Jeanerette (5-2A)

Loreauville (5-2A) at Sacred Heart-Ville Platte (5-2A)

Delcambre (5-2A) at Opelousas Catholic (5-2A)

Westminster (7-1A) at Basile (7-1A)

Ascension Episcopal (7-1A) at Centerville (7-1A)

Gueydan (7-1A) at Highland Baptist (7-1A)

Lafayette Christian (7-1A) at Hanson (7-1A)

Southeast

Thibodaux (7-5A) at H.L. Bourgeois (7-5A)

Cent. Lafourche (7-5A) at Destrehan (7-5A)

East St. John (7-5A) at Hahnville (7-5A)

South Lafourche (7-5A) at Lakeshore (8-4A)

Fontainebleau (6-5A) at Covington (6-5A)

Northshore (6-5A) at Hammond (6-5A)

Slidell (6-5A) at Mandeville (6-5A)

St. Paul’s (6-5A) at Ponchatoula (6-5A)

South Terrebonne (7-4A) at Assumption (7-4A)

Ellender (7-4A) at Morgan City (7-4A)

South Lafourche (7-4A) at Vandebilt (7-4A)

Bogalusa (7-3A) at Amite (7-3A)

Grace King (8-5A) at Independence (7-3A)

Patterson (8-3A) at E.D. White (8-3A)

Hannan (7-2A) at Northlake Christian (7-2A)

St. Thomas Aquinas (7-2A) at Pope John Paul II (7-2A)

Newman (9-2A) at St. Charles (9-2A)

Riverside (9-2A) at West St. John (9-2A)

St. Helena (9-2A) at Kentwood (6-1A)

Covenant Christian (8-1A) at Varnado (8-1A)

Houma Christian (8-1A) at Ridgewood (8-1A)