Class 5A

First round

(32) East Ascension at (1) Mandeville

(17) Walker at (16) Helen Cox

(24) New Iberia at (9) Covington

(25) Ruston at (8) Southwood

(28) Sulphur at (5) Denham Springs

(21) Pineville at (12) Alexandria

(20) McKinley at (13) Scotlandville

(29) East St. John at (4) Barbe

(30) Hammond at (3) Natchitoches Central

(19) Slidell at (14) Ponchatoula

(22) Thibodaux at (11) Ouachita Parish

(27) Chalmette at (6) Destrehan

(26) Live Oak at (7) West Monroe

(23) Dominican at (10) John Curtis

(18) Landry-Walker at (15) Zachary

(31) Evangel Christian at (2) Mount Carmel

Class 4A

First round

(32) Assumption at (1) St. Thomas More

(17) Salmen at (16) Bossier

(24) Teurlings Catholic at (9) Ellender

(25) Plaquemine at (8) Ursuline

(28) Ben Franklin at (5) Bastrop

(21) Belaire at (12) Northside

(20) Minden at (13) Carencro

(29) St. Scholastica at (4) Karr

(30) Woodlawn-Shreveport at (3) Loranger

(19) Cecilia at (14) Fair Park

(22) Beau Chene at (11) Benton

(27) St. Martinville at (6) Rayne

(26) Neville at (7) Warren Easton

(23) DeRidder at (10) Cabrini

(18) West Ouachita at (15) South Lafourche

(31) Grant at (2) St. Michael

Class 3A

First round

(32) Marksville at (1) Iota

(17) Union Parish at (16) Iowa

(24) Madison Parish at (9) Loyola

(25) Mansfield at (8) E.D. White

(28) Jena at (5) St. Louis Catholic

(21) St. James at (12) South Beauregard

(20) Donaldsonville at (13) Winnfield

(29) Caldwell Parish at (4) Parkview Baptist

(30) Sacred Heart-NO at (3) University

(19) Carroll at (14) Ville Platte

(22) Amite at (11) Richwood

(27) Avoyelles at (6) Albany

(26) Bogalusa at (7) Westlake

(23) Brusly at (10) Wossman

(18) B.T. Washington at (15) Erath

(31) Jennings at (2) Jewel Sumner

Class 2A

First round

(32) Sacred Heart at (1) North Caddo

(17) Hannan at (16) Riverside

(24) Mangham at (9) Episcopal

(25) Dunham at (8) Mamou

(28) St. Charles at (5) Rayville

(21) Lake Arthur at (12) Menard

(20) Pine at (13) Lakeview

(29) Haynes at (4) Red River

(30) Sterlington at (3) Rapides

(19) McGehee at (14) Jonesboro-Hodge

(22) West St. Mary at (11) Country Day

(27) French Settlement at (6) Madison Prep

(26) South Plaquemine at (7) West St. John

(23) Rosepine at (10) Pickering

(18) Notre Dame at (15) Doyle

(31) Northlake Christian at (2) St. Thomas Aquinas

Class 1A

First round

(32) LaSalle at (1) Arcadia

(17) Tensas at (16) St. Mary

(24) Grambling at (9) Gueydan

(25) Central Catholic at (8) Southern Lab

(28) St. Edmund at (5) Vermilion Catholic

(21) Homer at (12) Basile

(20) Cedar Creek at (13) Kentwood

(29) Varnado at (4) Montgomery

(30) St. Fredrick at (3) Lafayette Christian

(19) Hanson at (14) White Castle

(22) East Iberville at (11) Plain Dealing

(27) Block at (6) Merryville

(26) East Beauregard at (7) Houma Christian

(23) Logansport at (10) Delhi

(18) Oberlin at (15) Oak Grove

(31) Elton at (2) North Central

Class B

First round

Receiving byes: (1) Lacassine, (2) Florien, (3) Anacoco, (4) Holden, (5) Midland, (6) Fairview

(17) Weston at (16) Avoyelles Charter

(24) Glenmora at (9) Converse

(25) Quitman at (8) Pitkin

(21) Hicks at (12) Choudrant

(20) Forest at (13) Hathaway

(19) Zwolle at (14) Hornbeck

(22) Mt. Hermon at (11) Negreet

(26) Oak Hill at (7) Stanley

(23) Simsboro at (10) Castor

(18) Bell City at (15) Monterey

Class C

First round

Receiving byes: (1) Summerfield, (2) Pleasant Hill, (3) Atlanta, (4) Plainview

(17) Calvin at (16) Ebarb

(24) Family Community Christian at (9) Dodson

(25) Downsville at (8) Singer

(28) Phoenix at (5) Epps

(21) St. Joseph’s-Plaucheville at (12) New Living Word

(20) Johnson Bayou at (13) Elizabeth

(19) Reeves at (14) Harrisonburg

(22) Kilbourne at (11) Hackberry

(27) Evans at (6) Simpson

(26) Claiborne Christian at (7) Starks

(23) Gibsland-Coleman at (10) Saline

(18) Maurepas at (15) Georgetown