Soccer

Division I

Bidistrict results

Lafayette 11, East St. John 1

Caddo Magnet 1, Zachary 0

East Ascension 7, Barbe 0

Mandeville 6, Airline 1

St. Thomas More 10, Parkway 0

Northshore 3, Westgate 0

Hahnville 2, Natchitoches Central 0

Mount Carmel 7, Chapelle 0

Dominican 5, Comeaux 0

St. Joseph’s Academy 2, Baton Rouge Magnet High 1 OT

West Monroe 4, St. Amant 1

Fontainebleau 11, Destrehan 0

C.E. Byrd 6, New Iberia 0

Dutchtown 5, Live Oak 0

Terrebonne 1, Acadiana 0

St. Scholastica 9, Thomas Jefferson 0

Regional pairings

Lafayette 1, Caddo Magnet 0

Mandeville 3, East Ascension 1

St. Thomas More 3, Northshore 0

Mount Carmel 4, Hahnville 1

Dominican 1, St. Joseph’s Academy 0

Fontainebleau 5, West Monroe 0

Dutchtown 3, Byrd 2

St. Scholastica 11, Terrebonne 0

Division II

Bidistrict results

(1) Vandebilt Catholic receives a bye

St. Michael 2, Academy of Our Lady 0

Lutcher 8, Minden 0

West Ouachita receives a bye

Calvary Baptist receives a bye

Alexandria 1, Belle Chasse 0

Benton 1, Bolton 0

Lakeshore receives a bye

St. Louis Catholic receives a bye

Pearl River 4, Cabrini 1

Ben Franklin 10, Beau Chene 0

Neville receives a bye

Ursuline Academy receives a bye

Morgan City 4, South Terrebonne 2

E.D. White Catholic 3, Leesville 2

(2) Teurlings Catholic receives a bye

Regional results, pairings

Vandebilt Catholic 6, St. Michael 1

Lutcher 6, West Ouachita 3

Alexandria at Calvary Baptist

Lakeshore 9, Benton 0

St. Louis Catholic 6, Pearl River 0

Ben Franklin 1, Neville 0, OT

Ursuline Academy 5, Morgan City 2

Teurlings Catholic 11, E.D. White Catholic 0

Quarterfinal pairings

Lutcher a Vandebilt

Calvary-Alexandria winner vs. Lakeshore

St. LOouis at Ben Franklin

Ursuline at Teurlings

Division III

Bidistrict results

Newman 6, Fisher 0

McGehee 2, Catholic-Pointe Coupee 1

St. Thomas Aquinas 6, Lusher 0

Pope John Paul II 4, St. Martin’s 0

Sacred Heart-N.O. 12, North Caddo 0

Northlake Christian 2, Archbishop Hannan 1

Riverside Academy 4, St. Charles Catholic 3

Catholic-New Iberia 10, Bossier 0

University 9, Parkview Baptist 0

Opelousas Catholic 6, North DeSoto 0

Menard 4, St. Frederick 0

Runnels 13, Ecole Classique 0

Loyola 3, Erath 0

Episcopal School of Acadiana 3, West Feliciana 0

Ouachita Christian 2, Country Day 0

Episcopal 9, Christian Life 0

Regional results, pairings

Newman 4, McGehee 0

St. Thomas Aquinas at Pope John Paul II

Sacred Heart-N.O. 8 at Northlake Christian 0

Catholic-New Iberia 3, Riverside Academy 0

University 3, Opelousas Catholic 0

Runnels 3, Menard 0

Loyola 4, Episcopal School of Acadiana 0

Episcopal-Baton Rouge 5, Ouachita Christian 1

Quarterfinal pairings

Pope John Paul at Newman

Catholic-New Iberia at Sacred Heat-N.O.

Runnels at University

Loyolat at Episcopal-BR