Division I-Class 5A

Quarterfinal, results

At Pontchartrain Center-Kenner

Thursday

Fontainebleau vs. Archbishop Chapelle, late Thursday

Dominican 3, St. Amant 2 (25-19, 12-25, 25-22, 12-25, 15-13)

St. Joseph’s Academy 3, Destrehan 0 (25-18. 25-10, 25-22)

Mount Carmel 3, Terrebonne 1 (25-18, 25-16, 25-11)

SEMIFINALS

At Pontchartrain Center-Kenner

Friday

Dominican vs. Fontainebleau-Chapelle winner, 3:15 p.m. (Court 1)

St. Joseph’s vs. Mount Carmel, 3:15 p.m. (Court 3)

FINAL

At Pontchartrain Center-Kenner

Saturday

7 p.m.

Division II-Class 4A

Quarterfinal results

At Pontchartrain Center-Kenner

St. Thomas More 3, Broadmoor 0 (25-20, 25-16, 25-11)

Assumption 3, O.P. Walker 1 (25-14, 25-16, 18-25, 25-19)

St. Martinville 3, St. Scholastica 1 (25-23, 24-26. 25-20, 25-20)

Cabrini 3, Belle Chasse 0 (25-20, 25-20, 26-24)

SEMIFINALS

At Pontchartrain Center-Kenner

Friday

St. Thomas More vs. Assumption, 11:45 a.m. (Court 2)

St. Martinville vs. Cabrini, 3:15 p.m. (Court 2)

FINAL

At Pontchartrain Center-Kenner

Saturday

5 p.m.

Division III-Class 3A

Quarterfinal, results

At Pontchartrain Center-Kenner

Thursday

Ursuline 3, Lakeshore 0 (25-19, 25-11, 25-17)

Parkview Baptist 3, E.D. White 0 (25-18, 25-13, 25-18)

St. Louis 3, Teurlings Catholic 1 (22-25, 25-17, 25-16, 25-17)

Vandebilt Catholic 3, Ben Franklin 0 (25-10, 25-21, 25-19)

SEMIFINALS

At Pontchartrain Center-Kenner

Friday

Parkview Baptist vs. Ursuline, 1:30 p.m. (Court 1)

St. Louis vs. Vandebilt Catholic, 1:30 p.m. (Court 3)

FINAL

At Pontchartrain Center-Kenner

Saturday

3 p.m.

Division IV-Class 2A

Quarterfinal, results

At Pontchartrain-Kenner

Thursday

Notre Dame 3, Northlake Christian 0 (25-17, 25-15, 25-15)

Newman 3, Catholic-NI 1 (19-25, 25-19, 25-16, 25-23)

University 3, St. Thomas Aquinas 0 (25-20, 25-14, 25-16)

De La Salle 3, John Curtis 0 ( 25-16, 25-19, 25-26)

SEMIFINALS

At Pontchartrain Center-Kenner

Friday

Notre Dame vs. Newman, 11:45 a.m. (Court 1)

University vs. De La Salle, 1:30 p.m. (Court 2)

FINAL

At Pontchartrain Center-Kenner

Saturday

1 p.m.

Division V-Classes 1A, B, C

Quarterfinal, results

At Pontchartrain Center-Kenner

Thursday

Metairie Park Country Day 3, Ascension Episcopal 0 (25-10, 25-16, 25-13)

Westminster Christian 3, Houma Christian 0 (25-22, 27-25, 27-25)

Central Catholic 3, Archbishop Hannan 0 (25-16, 27-25, 25-10)

Episcopal of Acadiana 3, St. John 0 (25-7, 25-9. 25-11)

SEMIFINALS

At Pontchartrain Center-Kenner

Friday

Westminster Christian vs. Country Day, 10 a.m. (Court 3)

Episcopal-Acadiana vs. Central Catholic, 10 a.m. (Court 1)

FINAL

At Pontchartrain Center-Kenner

Final

11 a.m.