Here is a schedule of basketball games to be played during the week of Jan. 26-31. Start times listed typically include at least one subvarsity game before varsity games.

Boys

Monday

Zachary at Broadmoor, 5 p.m.

Episcopal at Capitol, 5 p.m.

Tuesday

Baker at University, 5 p.m.

French Settlement at Runnels, 5 p.m.

St. Michael at Lutcher, 5 p.m.

Redemptorist at Northeast, 5 p.m.

Tara at Belaire, 5 p.m.

Dutchtown at East Ascension, 5 p.m.

Brusly at Glen Oaks, 5 p.m.

Central at Live Oak, 5 p.m.

Pine Prairie at Livonia, 5 p.m.

Christian Life at Madison Prep, 5 p.m.

Denham Springs at Walker, 5 p.m.

Berwick at Donaldsonville, 5 p.m.

Catholic at McKinley, 5 p.m.

St. Amant at Woodlawn, 5 p.m.

East Feliciana at Mentorship Academy, 5 p.m.

LSD at Family Christian, 6 p.m.

St. Thomas Aquinas at Springfield, 6 p.m.

Lee at Port Allen, 6 p.m.

Parkview Baptist at West Feliciana, 7 p.m.

Thursday

Walker at Broadmoor, 5 p.m.

Jehovah-Jireh at LSD, 6 p.m.

Friday

Brusly at University, 5 p.m.

East Feliciana at Dunham, 5 p.m.

Woodlawn at Catholic, 5 p.m.

Belaire at Plaquemine, 5 p.m.

Parkview Baptist at Baker, 5 p.m.

Scotlandville at Zachary, 5 p.m.

Live Oak at Denham Springs, 5 p.m.

Runnels at Springfield, 5 p.m.

McKinley at Dutchfield, 5 p.m.

Lutcher at Tara, 5 p.m.

West St. John at East Iberville, 5 p.m.

East Ascension at St. Amant, 5 p.m.

Port Allen at West Feliciana, 5 p.m.

Redemptorist at Capitol, 5 p.m.

Ascension Catholic at St. John, 5 p.m.

Episcopal at Mentorship Academy, 5 p.m.

Jehovah-Jireh at Family Christian, 6 p.m.

French Settlement at Doyle, 6 p.m.

Glen Oaks at Lee, 6 p.m.

White Castle at Ascension Christian, 6 p.m.

Saturday

Mentorship at Career Academy, 5 p.m.

Girls

Monday

Episcopal at Capitol, 5 p.m.

Live Oak at Central, 5:30 p.m.

East Ascension at Dutchtown, 5:30 p.m.

Woodlawn at St. Amant, 5:30 p.m.

Tuesday

Baker at University, 5 p.m.

French Settlement at Runnels, 5 p.m.

St. Michael at Lutcher, 5 p.m.

Redemptorist at Northeast, 5 p.m.

Tara ar Belaire, 5 p.m.

Brusly at Glen Oaks, 5 p.m.

Pine Prairie at Livonia, 5 p.m.

Christian Life at Madison Prep, 5 p.m.

Berwick at Donaldsonville, 5 p.m.

East Feliciana at Mentorship Academy, 5 p.m.

St. Thomas Aquinas at Springfield, 6 p.m.

Lee at Port Allen, 6 p.m.

Broadmoor at Zachary, 5:30 p.m.

Walker at Denham Springs, 5:30 p.m.

McKinley at St. Joseph’s Academy, 5:30 p.m.

Thursday

St. Amant at East Ascension, 5:30 p.m.

St. Joseph’s Academy at Woodlawn, 5:30 p.m.

Friday

Brusly at University, 5 p.m.

East Feliciana at Dunham, 5 p.m.

Belaire at Plaquemine, 5 p.m.

Parkview Baptist at Baker, 5 p.m.

Runnels at Springfield, 5 p.m.

Lutcher at Tara, 5 p.m.

West St. John at East Iberville, 5 p.m.

Port Allen at West Feliciana, 5 p.m.

Redemptorist at Capitol, 5 p.m.

Ascension Catholic at St. John, 5 p.m.

Episcopal at Mentorship Academy, 5 p.m.

French Settlement at Doyle, 6 p.m.

Glen Oaks at Lee, 6 p.m.

White Castle at Ascension Christian, 6 p.m.

Zachary at Scotlandville, 5 p.m.

Denham Springs at Live Oak, 5:30 p.m.

St. Thomas More at St. Michael, 5:30 p.m.

Broadmoor at Walker, 6 p.m.

Dutchtown at McKinley, 6 p.m.