Gymnastics

Team Scores: St. Joseph’s 195.75; Baton Rouge High 169.3

Level 3 All-Around: 1. Caitlin Smith, St. Joseph’s, 35.3. 2. Jane Emory, St. Joseph’s, 34.9. 3. Brittany Bourg, St. Joseph’s, 34.7.

Level 4 All-Around: 1. Adele Borne, St. Joseph’s, 37.65. 2. Tori Nguyen, Baton Rouge High, 37.2. 3. Claire Daigrepont, St. Joseph’s, 37.2 (Tie Breaker)

Baseball scores, schedule

Zachary 4, Acadiana 3

Sam Houston 7, Zachary 1

Port Allen 9, McKinley 8

McKinley 26, White Castle 10

Beetle Bailey Classic

At Episcopal

Episcopal 2, Teurlings Catholic1

Teurlings Catholic 3, Riverside 0

Cecilia 8, Riverside 4

Trey Altick Prep Classic

Denham Springs 3, West Monroe 1

Denham Springs 4, Parkview Baptist 3

Benton 10, Denham Springs 0

Monday

Scotlandville vs. Miller-McCoy, 4 p.m.

Tuesday

White Castle vs. Port Allen, 3:30 p.m.

Catholic High vs. Central, 4 p.m.

Family Christian vs. East Feliciana, 4 p.m.

Madison Prep vs. McKinley, 4 p.m.

Plaquemine vs. Brusly, 4 p.m.

Runnels vs. Episcopal, 4 p.m.

Tara vs. Woodlawn, 4 p.m.

U-High vs. Ascension Catholic, 4 p.m.

French Settlement vs. Varnado, 5 p.m.

Dutchtown vs. Denham Springs, 6 p.m.

Walker vs. Shaw, 6:30 p.m.

Zachary vs. St. Amant, 6:30 p.m.

Wednesday

Ascension Christian vs. Christian Life, 3:30 p.m.

Woodlawn vs. Tara, 4 p.m.

Thursday

East Iberville vs. Baker, 4 p.m.

Family Christian vs. Tara, 4 p.m.

Madison Prep vs. East Feliciana, 4 p.m.

McKinley vs. Southern Lab, 4 p.m.

Woodlawn vs. Broadmoor, 4 p.m.

Sam Distefano Classic

Port Allen vs. White Castle, 3:30 p.m.

Plaquemine vs. French Settlement, 6 p.m.

Yellow Jacket Invitational

At Denham Springs

Walker vs. Lafayette, 4 p.m.

Denham Springs vs. West Ouachita, 7 p.m.

At Central

Fontainbleau vs. Live Oak, 4 p.m.

Central vs. Catholic High, 7 p.m.

Jay Patterson Shootout

At East Ascension

Destrehan vs. Jesuit, 4 p.m.

East Ascension vs. Shaw, 6:30 p.m.

At St. Amant

Dutchtown vs. Rummel, 4 p.m.

St. Amant vs. Brother Martin, 6:30 p.m.

Landmark Bank Tournament

At Parkview Baptist

West Feliciana vs. H.L. Bourgeois, 4 p.m.

Parkview Baptist vs. Assumption, 7 p.m.

At Zachary

Zachary vs. Sam Houston, 6 p.m.

Marucci Invitational

At U-High

U-High vs. Runnels, 4 p.m.

At Episcopal

Episcopal vs. Doyle, 5 p.m.

At Dunham

Dunham vs. Christian Life, 5 p.m.

Friday

Central Private vs. Bowling Green, 4:30 p.m.

Silliman vs. Central Hinds, 6 p.m.

Southern Lab vs. McKinley, 4 p.m.

Ascension Christian Tourament

Ascension Christian vs. Lafayette Christian, 4 p.m.

Sam Distefano Classic

At Plaquemine

Plaquemine vs. South Lafourche, 3:30 p.m.

Karr vs. St. Augustine, 6 p.m.

At Port Allen

Port Allen vs. Thomas Jefferson, 4 p.m.

Yellow Jacket Invitational

At Denham Springs

Live Oak vs. West Ouachita, 4 p.m.

Denham Springs vs. Fontainbleau, 7 p.m.

At Catholic High

Live Oak vs. Fontainbleau, 4 p.m.

Catholic High vs. Central, 7 p.m.

Jay Patterson Shootout

At East Ascension

Destrehan vs. Brother Martin, 4 p.m.

East Ascension vs. Rummel, 6:30 p.m.

At St. Amant

Dutchtown vs. Shaw, 4 p.m.

St. Amant vs. Jesuit, 6:30 p.m.

Landmark Bank Tournament

At Parkview Baptist

Assumption vs. Scotlandville, 4 p.m.

Parkview Baptist vs. Sam Houston, 7 p.m.

At Zachary

St. Paul’s vs. West Feliciana, 4 p.m.

Zachary vs. St. Paul’s, 7 p.m.

Marucci Invitational

At U-High

Albany vs. Kinder, 4 p.m.

At Episcopal

Newman vs. Doyle, 3:30 p.m.

Episcopal vs. Fisher, 6 p.m.

At Dunham

St. Thomas Aquinas vs. Pope John Paul II, 5 p.m.

Saturday

East Feliciana vs. Logansport, 11 a.m.

East Iberville vs. Landry-Walker, 11 a.m.

McKinley vs. Scotlandville, 11 a.m.

Family Christian vs. Ascension Christian, 12 p.m.

Central Private vs. Brookhaven, 3 p.m.

Sam Distefano Classic

At Plaquemine

Karr vs. South Lafourche, 10 a.m.

St. Augustine vs. South Lafourche, 12:30 p.m.

Plaquemine vs. Karr, 3 p.m.

French Settlement vs. White Castle, 5:30 p.m.

St. Augustine vs. Thomas Jefferson, 7 p.m.

At Port Allen

Port Allen vs. French Settlement, 10 a.m.

Thomas Jefferson vs. White Castle, 12:30 p.m.

Yellow Jacket Invitational

At Denham Springs

Live Oak vs. Lafayette, 10 a.m.

Denham Springs vs. Lafayette, 1 p.m.

Live Oak vs. Catholic High, 4 p.m.

Denham Springs vs. Catholic High, 7 p.m.

At Walker

Central vs. West Ouachita, 10 a.m.

Walker vs. West Ouachita, 1 p.m.

Central vs. Fontainbleau, 4 p.m.

Walker vs. Fontainbleau, Walker, 7 p.m.

Jay Patterson Shootout

At East Ascension

East Ascension vs. Brother Martin, 10 a.m.

Dutchtown vs. Brother Martin, 12:30 p.m.

Dutchtown vs. Jesuit, 3 p.m.

East Ascension vs. Jesuit, 5:30 p.m.

At St. Amant

St. Amant vs. Shaw, 10 a.m.

Destrehan vs. Shaw, 12:30 p.m.

Destrehan vs. Rummel, 3 p.m.

St. Amant vs. Rummel, 5:30 p.m.

Landmark Bank Tournament

At Parkview Baptist

H.L. Bourgeois vs. St. Paul’s, 10 a.m.

Parkview Baptist vs. St. Paul’s, 12:30 p.m.

Parkview Baptist vs. H.L. Bourgeois, 3 p.m.

At Zachary

Sam Houston vs. Assumption, 10 a.m.

Sam Houston vs. West Feliciana, 12:30 p.m.

Zachary vs. Assumption, 3 p.m.

Zachary vs. West Feliciana, 5:30 p.m.

At McKinley

McKinley vs. Scotlandville, 11 a.m.

Marucci Invitational

At U-High

Runnels vs. Kinder, 8 a.m.

U-High vs. Kinder, 10:30 a.m.

Runnels vs. Albany, 1 p.m.

U-High vs. Albany, 3:30 p.m.

At Episcopal

Doyle vs. Fisher, 10 a.m.

Fisher vs. Newman, 12:30 p.m.

Episcopal vs. Newman, 3 p.m.

At Dunham

Christian Life vs. Pope John Paul II, 9 a.m.

Dunham vs. Pope John Paul II, 11:30 a.m.

Christian Life vs. St. Thomas Aquinas, 2 p.m.

Dunham vs. St. Thomas Aquinas, 4:30 p.m.