Boys

Monday

Haynes at Country Day, TBA

Patrick Taylor at Thomas Jefferson, TBA

Holy Cross at John Ehret, 3:30 p.m.

St. Charles Catholic at Houma Christian, 4:30 p.m.

Tuesday

Pine at Northlake Christian, TBA

De La Salle at Shaw, 3:30 p.m.

Ben Franklin at Lakeshore, 5 p.m.

Landry-Walker at Riverdale, 6 p.m.

Bonnabel at Chalmette, 6 p.m.

Pope John Paul II at St. Martin’s, 6 p.m.

Riverside at Runnels, 6 p.m.

New Orleans Military and Maritime at Vandebilt Catholic, 6:45 p.m.

Lutcher at Belle Chasse, 7 p.m.

Hahnville at Destrehan, 7 p.m.

St. Paul’s at Mandeville, 7 p.m.

Northshore at Ponchatoula, 7 p.m.

Lusher at Pearl River, 7 p.m.

Fontainebleau at Slidell, 7 p.m.

Hannan at St. Thomas Aquinas, 7 p.m.

Hammond at Covington, 7 p.m.

Wednesday

Ehret at Rummel, 3:30 p.m.

Brother Martin at Grace King, 3:30 p.m.

Higgins at Jesuit, 4:30 p.m.

East Jefferson at Cox, 5 p.m.

Covenant Christian at St. Martin’s, 6:30 p.m.

Haynes at Newman, 6:30 p.m.

Holy Cross at Salmen, 7 p.m.

Thursday

De La Salle at Riverside, 5 p.m.

Pine at Patrick Taylor, 6 p.m.

West Jefferson at Riverdale, 6 p.m.

Belle Chasse at Thibodaux, 7 p.m.

Ehret at Bonnabel, 7 p.m.

Lusher at Runnels, 7 p.m.

Mandeville at Covington, 7 p.m.

Friday

Ehret at Country Day, TBA

Jesuit at Chalmette, 4 p.m.

Belaire at Hannan, 5 p.m.

Bonnabel at Terrebonne, 5 p.m.

Menard at Northlake Christian, 5 p.m.

Shaw at Cox, 7 p.m.

Slidell at Northshore, 7 p.m.

St. Paul’s at Fontainebleau, 7 p.m.

Central Lafourche at East St. Jon, 7 p.m.

Landry-Walker at East Jefferson, 7 p.m.

Pope John Paul II at St. Thomas More, 7 p.m.

Belle Chasse at E.D. White, 7 p.m.

New Orleans Military and Maritime at Morgan City, 7 p.m.

Girls

Monday

Country Day at Northlake Christian, 3:30 p.m.

Ursuline at Ben Franklin, 3:30 p.m.

Internatinoal at Karr, 4 p.m.

East St. John at Terrebonne, 5 p.m.

Ehret at Grace King, 5 p.m.

Riverside at St. Martin’s, 5 p.m.

Haynes at McGehee, 5 p.m.

Higgins at Belle Chasse, 5:30 p.m.

Sacred Heart at Lusher, 6 p.m.

Lutcher at Denham Springs, 6 p.m.

Mt. Carmel at St. Joseph’s, 6 p.m.

St. Charles Catholic at Houma Christian, 6:30 p.m.

Cabrini at Chalmette, 6:30 p.m.

Academy of Our Lady at East Jefferson, TBA

Patrick Taylor at Thomas Jefferson, TBA

Tuesday

Karr at De La Salle, 4 p.m.

Landry-Walker at Riverdale, 4 p.m.

Ursuline at Pearl River, 4 p.m.

Lutcher at Belle Chasse, 5 p.m.

New Orleans Military and Maritime at Vandebilt Catholic, 5 p.m.

Hannan at St. Thomas Aquinas, 5 p.m.

Pine at Northlake Christian, 5 p.m.

Chapelle at Dominican, 5 p.m.

Hahnville at Destrehan, 5 p.m.

Fontainebleau at Slidell, 5:30 p.m.

St. Scholastica at Mandeville, 5:30 p.m.

Hammond at Covington, 5:30 p.m.

Northshore at Ponchatoula, 5:30 p.m.

Wednesday

Patrick Taylor at Haynes, 3:30 p.m.

Newman at McGehee, 4 p.m.

Bonnabel at Chalmette, 4 p.m.

Covenant Christian at St. Martin’s, 5 p.m.

Cabrini at Salmen, 5 p.m.

Ben Franklin at Lakeshore, 5 p.m.

Dunham at Riverside, 5:30 p.m.

East St. John at Sacred Heart, 6 p.m.

Mt. Carmel at Higgins, 6:30 p.m.

East Jefferson at Cox, 7 p.m.

ThursdaY

Academy of Our Lady at De La Salle, 4 p.m.

West Jefferson at Riverdale, 4 p.m.

Pine at Patrick Taylor, 4:30 p.m.

Country Day at Pope John Paul II, 5 p.m.

Ehret at Bonnabel, 5 p.m.

Lutcher at Morgan City, 5 p.m.

Franklinton at Salmen, 5:30 p.m.

Mandeville at Covington, 5:30 p.m.

International at Lusher, 6 p.m.

Friday

Academy of Our Lady at Cox, 5 p.m.

Belle Chasse at E.D. White, 5 p.m.

Vandebilt Catholic at Lutcher, 5 p.m.

New Orleans Military and Maritime at Morgan City, 5 p.m.

Central Lafourche at East St. John, 5 p.m.

Landry-Walker at East Jefferson, 5 p.m.

Slidell at Northshore, 5:30 p.m.

St. Scholastica at Fontainebleau, 5:30 p.m.

Sacred Heart at Pearl River, 5:30 p.m.

St. Charles Catholic at McGehee, 6 p.m.

Baton Rouge at Hahnville, 6:30 p.m.

Saturday

Grace King at Higgins, 10 a.m.

St. Charles Catholic at Riverside, 11 a.m.

East St. John at Haynes, 11 a.m.

Newman at Country Day, 11 a.m.

Bolton at Northlake Christian, 12 p.m.

Cabrini at Ben Franklin, 1 p.m.

Lakeshore at Ursuline, 4 p.m.

Salmen at Thomas Jefferson, 4 p.m.