Division I

Team scores: 1. St. Paul’s 291. 2. Holy Cross 240. 3. East Ascension 217.5. 4. Brother Martin 215.5. 5. Catholic-BR 183.5. 6. Jesuit 172. 7. Sulphur 137. 8. Zachary 121.5. 9. Dutchtown 96.5. 10. Parkway 86.5. 11. Airline 83. 12. Like Oak 76. 13. Chalmette 74. 14. St. Amant 71.5. 15. Hahnville 51. 16. Baton Rouge 47. 17. Comeaux 44. 18. C.E. Byrd and Southside 43. 20. Fontainebleau 42. 21. Central-BR 41. 22. Acadiana, Destrehan and Lafayette 33. 25. Mandeville 29.5. 26. Covington 28. 27. Terrebonne 8. 28. Sam Houston 6. 29. Grace King 4. 30. John Ehret 2.

Top individuals

106 – 1. Landon Reaux, Southside (dec. 7-6), 2. Dylan Moser, Brother Martin, 3. John-Michael Bourgeois, Jesuit (dec. 8-7), 4. Grant Grizzaffi, Catholic-BR, 5. J.W. Fuller, C.E. Byrd (dec. 11-6), 6. Anthony Perez, Chalmette.

113 – 1. Ernie Perry III, Airline (dec. 2-1), 2. Mason Elsenshon, Brother Martin. 3. Trey Faherty, St. Paul’s (pin 1:37), 4. Cole Mire, Dutchtown, 5. David Viers, Parkway (dec. 7-2), 6. Chase Haydel, Jesuit.

120 – 1. Jacob Houser, St. Paul’s (maj. dec. 16-7), 2. Kent Burandt, Brother Martin, 3. Watts Goodson, Catholic-BR (dec. 5-2), 4. Dylan Lauriano, Holy Cross, 5. Doc Miller, Sulphur (pin 0:30), 6. Hiram Blanchard, Dutchtown.

126 – 1. Charles Sauerwin III, Holy Cross (dec. 7-6), 2. Ethan Castex, Brother Martin, 3. Michael Rader, St. Paul’s (dec. 7-2), 4. Anthony Rosevally, Jesuit, 5. Ethan Ourso, Catholic-BR (pin 3:46), 6. Kyle Thibodeaux, Sulphur.

132 – 1. Evan Frost, Holy Cross (tec. fall 3:23), 2. Carter Duet, St. Paul’s, 3. Luke Lafleur, Acadiana (pin 4:24), 4. Jace Chenevert, St. Amant, 5. Austin Sharpley, East Ascension (dec. 9-6), 6. Dennis White, Zachary.

138 – 1. Jacob Frost, Holy Cross (pin 2:15), 2. Sean Cripple, St. Paul’s, 3. Jamarius Koshko, East Ascension (pin 4:45), 4. Trent Trouth, Sulphur, 5. Jensen Bergeron, Lafayette (pin 1:40), 6. Happy Butler, Catholic-BR.

145 – 1. Grant Nastasi, St. Paul’s (dec. 7-5), 2. Peter Kelly, Catholic-BR, 3. Quinn Williams, Brother Martin (dec. 4-2), 4. Nick DiGeralamo, Holy Cross, 5. Jaden Snyder, St. Amant (dec. 9-3), 6. Voltaire Sanders, Zachary.

152 – 1. Jake Romig, Holy Cross (pin 3:39), 2. Eli Hope, Brother Martin, 3. Luke Battaglia, Jesuit (pin 4:35), 4. Josiah Wakefield, East Ascension, 5. Rayden Ingram, Like Oak (pin 2:06), 6. Ethan Reyna, Dutchtown.

160 – 1. Peyton Ward, St. Paul’s (dec. 7-3), 2. Rocco Horvath, Brother Martin, 3. Santos Ramos, East Ascension (pin 0:55), 4. Michael Price, Catholic-BR, 5. Daniel Burton, Sulphur (dec. 8-6), 6. Raymond Favaza, Fontainebleau.

170 – 1. Brad Mahoney, East Ascension (pin 1:43), 2. Kade Moran, Baton Rouge, 3. Roman Davis, Mandeville (dec. 5-3), 4. Landry Barker, St. Paul’s, 5. Russell Solomon, Holy Cross (dec. 4-3), 6. Kaiden Keller, Dutchtown.

182 – 1. Blain Cascio, St. Paul’s (m. for.), 2. Steven Driggers, Parkway, 3. Auston Reason, Central-BR (pin 2:43), 4. Brennan Bennett, East Ascension, 5. Christian Moore, Chalmette (dec. 8-4), 6. Lawrence Hoffman.

195 – 1. Corey Hyatt, Sulphur (pin 2:31), 2. Nawab Singh, Like Oak, 3. Cameron Walker, Zachary (dec. 3-2), 4. Joshua Sabadie, St. Paul’s, 5. Gavyn O’Connor, Holy Cross (pin 1:33), 6. Jermiane Vessell, Catholic-BR.

220 – 1. Ashton Freeman, Zachary (UTB 3-2), 2. Cole Baiamonte, Holy Cross, 3. Dennis Dougherty, Jesuit (pin 0:33), 4. Garine Gibson, Chalmette, 5. Ian Lyons, St. Paul’s (dec. 6-4), 6. Brayden Laidlaw, Sulphur.

285 – 1. Gavin Soniat, East Ascension (pin 1:19), 2. Spencer Lanosga, Jesuit, 3. Christian Mannino, Catholic-BR (dec. 4-3), 4. Caleb Harris, Sulphur, 5. Bobby Simpson, C.E. Byrd (pin 1:52), 6. Osee Anderson, Zachary.

Division II

Team scores: 1. Teurlings 301, 2. North DeSoto 231, 3. Shaw 223.5, 4. Rummel 163, 5. Carencro 152, 5. Rayne 152, 7. Belle Chasse 132.5, 8. Lakeshore 82.5, 9. Benton 55, 10. Haughton 41, 11, Pearl River 39, 12. Caddo Magnet 26, 13. North Vermilion 22, 14. St. Thomas More 7, (tie) Broadmoor 7, 16. Riverdale 6, 17. Salmen 3, 18. Plaquemine 2.5.

Top individuals

106 – 1.Ashton Sonnier, Teurlings (IF15-0) ; 2.Jacob Baltz, Rummel; 3. Collin Bell, North DeSoto (pin, 0:15); 4. Jakari Gibson, Rayne; 5. Kobe Nguyen, Shaw (SV, 8-6); 6. Adam Franklin, Haughton.

113 – 1. Ethan Boudreaux, Teurlings (MD 10-0); 2. Nicholas McClendon, Belle Chasse; 3. Daylon Dugas, Rayne (pin 0:25); 4. Hayden Tassin, Shaw; 5. Cole Curry, Rummel (pin 1:58); 6. Hayden Comeaux, Benton.

120 – 1. Glenn Price, Shaw (pin 0:47); 2. Carter Burgess, Rummel; 3. Brennan Boyer, Teurlings (MD 12-4); 4. Kade Bourque, Carencro; 5. Isaac Dees, North DeSoto (pin, 4:55); 6. Gaven Guidry, Rayne.

126 – 1. Cameron Davis, North DeSoto (pin 2:52); 2. Caleb Andrews, Belle Chasse; 3. Ethan Papdakes, Teurlings (inj. 4:23); 4. Kobe Wise, Rummel; 5. Louis Lindsey, Haughton; 6. Christopher Milburn, Carencro.

132 – 1. Tyrick Clay, Carencro (MD 14-4); 2. Lance Ferguson, North DeSoto; 3. Hudson Sharon, Teurlings (MD 10-2); 4. Alex Eschete, Lakeshore; 5. Gabe Mejia (TF 19-4); 6. Cameron Gandolfi, Rummel.

138 – 1. Ashton Surrency, Shaw (MD 11-3); 2. Ryder Hawley, Rayne; 3. Jaxson Trosclair, Teurlings (dec. 15-10); 4. Austen Shook, Rummel; 5. Aiden Carinio, Benton (dec. 8-7); 6. Daniel Olivier, North DeSoto.

145 – 1. Jacob Ramirez, Rummel (TF 19-4); 2. Logan Smith, Teurlings; 3. Gavin Crossen, Belle Chasse (pin, 0:44); 4. Christian Bates, North DeSoto; 5. Todd Ritter, Shaw (pin 0:31); 6. Jackson Peters, Benton.

152 – 1. Joshua Vincent, Teurlings (dec 6-2); 2. Michael Seal, Shaw; 3. Hunter Addison, North DeSoto (pin 1:59); 4. Gavin Gautreaux, Belle Chasse; 5. Todd Arceneaux, Carencro (pin, 4:27); 6.Dayden Simon, Rayne.

160 – 1. John Paul Travasos, Teurlings (); 2. Hunter Hanson, North DeSoto; 3. Zalen Wilson, Shaw (dec. 9-4); 4. Maximus Bonner, Carencro; 5. Matthew Kirkpatrick, Rummel (forfeit), 6. Alejandro Canas, Lakeshore.

170 – 1. Jude Monaco, Shaw (pin 4:51); 2. Andrew Gonzales, North DeSoto; 3. David George, Rayne (pin, 2:03); 4. Sherell Manuel, Belle Chasse; 5. Zach Watkins, Teurlings (dec. 4-1); 6. Hezekiah Chatelain, Lakeshore.

182 – 1. Reid Bourgeois, Teurlings(pin 3:47); 2. Garrett Louviere, Rayne; 3. Logan Ferguson, North DeSoto (pin 1:33); 4. Brandon Pierre, Lakeshore; 5. Neil Borne, Rummel (DQ); 6. Charlie Yocom, Haughton.

195 – 1. Kendall Williams, Carencro (dec 13-6); 2. Dylan Olivier, North DeSoto ; 3. Eric Levert, Teurlings (pin 2:54); Alton Bouligny, Caddo Magnet; 5. Nigel Whitehead, Shaw (pin 3:29); 6. Noah Hunt, Pearl River.

220 – 1. Joel Lanclos, Teurlings (pin 5:19); 2. Quinn Collins, Carencro; 3. Tre’Von Williams, Rayne (dec. 4-2); 4. Christopher Rodriguez, Haughton; 5. Chad Gooden, Shaw (pin 0:46); 6. Garrett Billeaud, North Vermilion.

285 – 1. Jason Bush, Shaw (dec 3-1); 2.Trenton Jolivette, Carencro; 3. Gabriel Whittington Pearl River (dec. 5-3); 4. Kane Chisholm, Teurlings; 5. Ezekial Tarin, Benton (pin 3:46); 6. Jon’Tavius Thomas, North DeSoto.

Division III

Team scores – 1. Basile 219, 2. DeLaSalle 188, 3. Hannan 181.5, 4. Brusly 150.5, 5. St. Louis 119, 6, St. Michael 97.5. 7, Kaplan 81. 8. John Curtis 77.5, 9. Bossier 58, 10. South Beauregard 54, 11. Church Point 53, 12. Evangel 48, 13. The Dunham School 31, Thomas Jefferson 31, 15. Erath 30, 16. DeQuincy 27, 17. Calvary 21, Summerfield 21, 19. Haynes Academy 20, 20. Glen Oaks 7, 21. Episcopal 3.

Top individuals

106 pounds – 1. Luke Caballero, St. Louis (dec., 4-2); 2. Preston Curtis, John Curtis; 3. Kristian Scott, Dunham (dec. 9-4); 4. Bryce Fontenot, South Beauregard; 5. Kye Smith, Basile (pin 1:31); 6. Dylan Duvernay, DeLaSalle.

113 – 1. Henry Hebert, St. Louis (major dec. 13-4); 2 Jay Guillory, Basile; 3. Nicholas Vu, Haynes Academy (pin, 1:41); 4. Bryce Oufnac, DeLaSalle; 5. Seth Lowe, Hannan (pin, 1:59); 6. Jeremiah Yearby, Evangel.

120 – 1. Kaul Kayser, Brusly (dec., 5-2); 2. Luc Johnson, Basile; 3. George Kim, St. Michael (pin, 4:36); 4. Ja’cory Tyler, Bossier; 5. Cole Bartlett, Hannan (pin, 2:04); 6. Hayden Meche, Church Point.

126 – 1. Wiley Boudreaux, Erath (pin, 1:05); 2. Andre Johnson, Basile; 3. Collin Veron, DeLaSalle, (dec. 10-5); 4. Timothy Routon, DeLaSalle; 5. Treyrton Schexnaider, Kaplan (pin, 3:42); 6. Michael Brame, Evangel.

132 – 1. Alex Menier, Basile (major dec., 14-4); 2. Cade Hontiveros, Hannan; 3. Liam O’Connor, DeLaSalle (dec., 3-2); 4. Sean King, Curtis; 5. Dorian Wilkinson, St. Michael (tech fall, 3:26); 6. Moses Thomas, Bossier.

138 – 1. Zachary Lauland, DeLaSalle (pin, 1:28); 2. Gavin Gautier, Hannan; 3. Jace Jordan, Thomas Jefferson (major dec., 10-1); 4. Chris Miller, Brusly; 5. Brevan Fields, Basile (pin, 2:51); 6. Daniel Thomas, St. Louis.

145 – 1. Marc Martinez, Brusly (pin, 1:32; 2. Spencer Hughes, DeLaSalle; 3. Hector Berazza, St. Michael (dec., 10-5); 4. Alexander Zaunbrecher, Kaplan; 5. Parker Fontenot, Basile (tech fall, 5:00); 5. Thomas Bean, Evangel.

152 – 1. Michael Gilreath, Evangel (pin, 5:17); 2. Luke Robertson, DeLeSalle; 3. Preston Gautier, Hannan (dec., 10-5); 4. Luke Fontenot, Basile; 5. Graham Montet, St. Louis (dec., 13-10); 6. Aujyri Harris, Brusly.

160 – 1. Andrew Trahan, Brusly (dec., 12-8); 2. Grayson Pennison, Hannan; 3. Christian Otzenberger, Calvary (major dec. 10-1); 4. Baylor McCoy, Basile; 5. Giovanni Cusimano, DeLaSalle (pin, 2:06); 6. Kagen Schexnayder, Kaplan.

170 – 1. Mark Pennison, Hannan (pin, 1:19); 2. John Reina, St. Louis; 3. Landon Royer, DeQuincy (pin, 1:17); 4.; Christian Johnson, Bossier; 5. James Baldwin, Dunham (dec., 6-1); 6. Collin Hebert, St. Michael.

182 – 1. Shad Sheffie, St. Michael (pin, 0:24); 2. Cameron Mire, Kaplan; 3. Wade Rist, Hannan (dec. 4-1); 4. Christian Bergeron, Basile; 5. Carlos Flores, Thomas Jefferson (pin, 2:14); 6. Daniel DeLarosa, Haynes Academy.

195 – 1. Baylor Waggoner, Basile (pin, 0:47); 2. Trace Morrow, Summerfield; 3. Patrick Rist, Hannan (major dec. 8-0); 4. Aaron Couty, Brusly; 5. Jason Krail, DeLaSalle (pin, 3:33); 6. Blaine Briscoe, Church Point.

220 – 1. Byron Phillips, DeLaSalle (pin, 1:01); 2. Bryson Walker, Brusly; 3. Henry Millgan, St. Louis (pin, :41); 4. Joel Marchand (Hannan); 5. Camden Maroon, Church Point (pin, 4:13); 6. Aden Laborde, Curtis.

285 – 1. John Drake, Curtis (pin, 2:25); 2. Trey Jeffries, South Beauregard; 3. Brennan Kass (dec., 3-2); 4. Denarius Robinson, Brusly; 5. Anphrony Guillory, Basile (pin, 4:44); 6. Billy Broom, Bossier.