FRIDAY’S RESULTS

Boys’ National Division

CHAMPIONSHIP BRACKET

Bishop Loughlin (N.Y.) 54, Madison Prep 46

Dunham 81, Sophie B. Wright 72

CONSOLATION BRACKET

Walker 74, Riverside 64

St. Rita Chicago (Ill.) 39, White Station (Tenn.) 38

Christ School (N.C.) 54, Lakewood Ranch (Fla.) 52

Scotlandville 80, Country Day 61

Boys State Division

CHAMPIONSHIP BRACKET

Landry-Walker 53, Crescent City 48

Lafayette Christian 44, Hannan 39

CONSOLATION BRACKET

Lakeshore 74, Helen Cox 36

Karr 41, West Jefferson 40

Girls Platinum Division

CHAMPIONSHIP BRACKET

Germantown (Pa.) 52, John Curtis 48

North Caddo 53, Thornwood (Ill.) 44

CONSOLATION BRACKET

Madison Prep 61, St. Thomas Aquinas 54 (OT)

Ellender 45, Enterprise (Ala.) 30

Warren Easton 57, Salmen 53

St. Joseph’s (N.Y.) 46, Ursuline 26

LaGrange 55, McKinley 47

Girls Gold Division

CHAMPIONSHIP BRACKET

Lee Magnet 56, Loranger 52

Lafayette Christian 39, Ponchatoula 33

CONSOLATION BRACKET

Houma Christian 49, Zachary 43

Sam Houston 56, Natchitoches Central 40

Mt. Carmel 32, Marian Catholic (Ill.) 29

St. Katharine Drexel 48, Karr 33

Girls Silver Division

CHAMPIONSHIP BRACKET

Dominican 56, Helen Cox 37

South Lafourche 38, Landry-Walker 36

CONSOLATION BRACKET

KIPP-BTW 39, Franklinton 35

West St. John 41, Chapelle 29

Riverside 48, East Jefferson 37

Pine 41, Christ Episcopal 25

Ben Franklin 25, MLK 24

Higgins 37, West Jefferson 34

SATURDAY’S SCHEDULE

Boys National Division

Championship game: Bishop Loughlin (N.Y.) vs. Dunham, 7 p.m.

Silsbee (Texas) vs. Carver (Ala.), 1 p.m.

Huntsville Lee (Ala.) vs. Miami Palmetto (Fla.), 2:30 p.m.

Madison Prep vs. Sophie B. Wright, 2:30 p.m.

Boys State Division

Championship game: Landry-Walker vs. Lafayette Christian, 4 p.m.

Helen Cox vs. West Jefferson, 11:30 p.m.

Crescent City vs. Hannan, 1 p.m.

Lakeshore vs. Karr, 2:30 p.m.

Girls Platinum Division

Championship game: Germantown (Pa.) vs. North Caddo, 5:30 p.m.

Madison Prep vs. LaGrange, 4 p.m.

St. Thomas Aquinas vs. McKinley, 4 p.m.

Girls Gold Division

Championship game: Lee Magnet vs. Lafayette Christian, 1 p.m.

Houma Christian vs. Sam Houston, 11:30 a.m.

Walker vs. Cabrini, 11:30 a.m.

Zachary vs. Natchitoches Central, 1 p.m.

Girls Silver Division

Championship game: Dominican vs. South Lafourche, 11:30 a.m.