Division I

Bidistrict

(1) St. Paul’s (19-0-0) BYE

(17) Sulphur (12-5-5) at (16) West Monroe (11-0-6), 

(24) H.L. Bourgeois (12-7-4) at (9) Lafayette (14-3-4)

(8) C.E. Byrd (14-3-7) BYE

(5) Jesuit (15-3-5) BYE

(21) West Jefferson (14-7-3) at (12) Central Lafourche (19-7-1), 6 p.m. Friday

(20) Central (10-6-2) at (13) Acadiana (14-6-2)

(4) Dutchtown (18-5-1) BYE

(3) Catholic (11-3-2) BYE

(19) Zachary (15-6-4) at (14) Baton Rouge High (12-6-6)

(22) East Ascension (11-8-4) at (11) Destrehan (14-6-1)

(6) Brother Martin (14-2-5) BYE

(7) St. Amant (13-5-1) BYE

(23) Captain Shreve (9-10-2) at (10) Mandeville (18-5-3), 5:30 p.m. Friday

(18) Grace King (15-3) at (15) Slidell (13-5-3), 7 p.m. Friday

(2) Denham Springs (18-7-1) BYE

Division II

Bidistrict

(1) Holy Cross (19-6-4) BYE

(17) Westgate (8-7-2) at (16) Belle Chasse (9-7-4), 6 p.m. Friday

(24) McKinley (8-1-0) at (9) Ouachita Parish (12-8-4)

(8) Helen Cox (12-3) BYE

(5) Ben Franklin (12-4-6) BYE

(21) Woodlawn-BR (5-13-1) at (12) Riverdale (10-4-2)

(20) Live Oak (5-14-2) at (13) Terrebonne (14-11-3)

(4) Neville (13-5-2) BYE

(3) Beau Chene (18-6-2) BYE

(19) Lakeshore (8-11-3) at (14) South Terrebonne (12-9-0), 7 p.m. Saturday

(22) Haughton (5-11-0) at (11) Caddo Magnet (9-7-3)

(6) East Jefferson (7-8-3) BYE

(7) Bonnabel (15-6-3) BYE

(23) Higgins (8-7-0) at (10) Benton (10-8-6)

(18) Tara (9-5-1) at (15) Parkway (14-7-4)

(2) St. Thomas More (14-4-1) BYE

Division III

Bidistrict

(1) Vandebilt Catholic (19-3-8) BYE

(17) Leesville (9-8-4) at (16) Sterlington (5-12-1)

(24) Morgan City (8-11-2) at (9) New Orleans Military & Maritime (15-5-2), 6 p.m. Friday

(8) Bossier (19-2-1) BYE

(5) Loyola Prep (21-4-5) BYE

(21) Pearl River (8-10-2) at (12) St. Louis (7-9-10), 3 p.m. Saturday

(20) Cecilia (8-9-2) at (13) Archbishop Hannan (7-9-6), 3 p.m. Saturday

(4) E.D. White (16-7-1) BYE

(3) Lusher Charter (17-2-4) BYE

(19) Lutcher (9-11-4) at (14) DeRidder (16-5-3), 3 p.m. Saturday

(22) Union Parish (5-9-4) at (11) Teurlings Catholic (7-8-5), 5 p.m. Friday

(6) Parkview Baptist (19-4-1) BYE

(7) North Vermilion (16-5-2) BYE

(23) Buckeye (12-12-3) at (10) David Thibodaux (13-5-3), 6 p.m. Friday

(18) Haynes Academy (6-8-1) at (15) St. Michael the Archangel (18-10-2)

(2) University High (15-3-2) BYE

Division IV

Bidistrict

(1) Episcopal (12-4-3) BYE

(17) Dunham (9-11-0) at (16) Lafayette Christian (10-9-0)

(24) Houma Christian (7-10-3) at (9) Metairie Park Country Day (6-10-1)

(8) Pope John Paul II (17-8-4) BYE

(5) Episcopal of Acadiana (8-5-4) BYE

(21) Covenant Christian (9-15-2) at (12) St. Frederick (7-7-4)

(20) Ouachita Christian (6-7-2) at (13) Ascension Episcopal (13-7-4)

(4) Christ Episcopal School (15-2-1) BYE

(3) Isidore Newman (10-6-3) BYE

(19) Glenmora (8-10-3) at (14) Opelousas Catholic (10-8-3)

(22) Westminster Christian (6-10-0) at (11) St. Thomas Aquinas (5-9-3)

(6) Holy Savior Menard (14-3-2) BYE

(7) Vermilion Catholic (11-2-6) BYE

(23) Ascension Christian (5-7-6) at (10) Rapides (14-8-2), 6:30 p.m. Friday

(18) Calvary Baptist (10-3-2) at (15) Northlake Christian (8-8-3)

(2) Catholic-New Iberia (9-6-5) BYE