BR.dutchtownparkviewvb.093020 HS 381.JPG

Dutchtown's India Bennett (18) and Taylor Heeb (23) go up to defend against Parkview's Taylor Sharer (13), Tuesday, September 29, 2020, at Parkview Baptist in Baton Rouge, La.

Monday

West Feliciana at Belaire, 5 p.m.

Madison Prep at Tara, 5 p.m.

Port Allen at Glen Oaks, 5 p.m.

Broadmoor at Scotlandville, 5 p.m.

Family Christian at Thrive Academy, 6 p.m.

St. Amant at Walker, 6 p.m.

St. Michael at Brusly, 6 p.m.

Zachary at Central, 6 p.m.

Central Private at Denham Springs, 6 p.m.

Live Oak at East Ascension, 6 p.m.

Woodlawn at Istrouma, 6 p.m.

Liberty at Plaquemine, 6 p.m.

Baton Rouge High at St. Joseph’s Academy, 6 p.m.

Tuesday

White Castle at Ascension Christian, 5 p.m.

McKinley at Madison Prep, 5 p.m.

Port Allen at Northeast, 5 p.m.

Archbishop Hannan at Parkview Baptist, 6 p.m.

Slaughter Community Charter at Southern Lab, 6 p.m.

St. Michael at Live Oak, 6 p.m.

St. John at Ascension Catholic, 6 p.m.

False River Academy at Catholic-PC, 6 p.m.

Capitol at The Dunham School, 6 p.m.

Zachary at Dutchtown, 6 p.m.

University at Episcopal, 6 p.m.

Wednesday

West St. John at East Iberville, 5 p.m.

Broadmoor at Istrouma, 5 p.m.

Liberty at Tara, 5 p.m.

Glen Oaks at West Feliciana, 5 p.m.

McKinley at Scotlandville, 5 p.m.

False River at Ascension Catholic, 6 p.m.

Madison Prep at Woodlawn, 6 p.m.

Walker at Live Oak, 6 p.m.

Brusly at Plaquemine, 6 p.m.

Dutchtown at St. Amant, 6 p.m.

Mentorship Academy at St. Michael, 6 p.m.

Central at Baton Rouge High, 6 p.m.

Zachary at Central Private, 6 p.m.

St. Joseph’s Academy at Denham Springs, 6 p.m.

East Ascension at Dunham, 6 p.m.

Thursday

Dunham at Northeast, 5 p.m.

East Iberville at White Castle, 5 p.m.

Baker at Thrive Academy, 5 p.m.

Woodlawn at Live Oak, 6 p.m.

Port Allen at University, 6 p.m.

Alexandria at Slaughter Community Charter, 6 p.m.

Ascension Christian at St. John, 6 p.m.

Destrehan at Ascension Catholic, 6 p.m.

Episcopal at Capitol, 6 p.m.

Southern Lab at False River Academy, 6 p.m.

Friday

Douglass at Madison Prep, 6 p.m.

Saturday

Live Oak at Episcopal, 11 a.m.

East Ascension at Brusly, 11 a.m.

West Feliciana at Central, 11:30 a.m.

Ruston at St. Michael, noon

Lutcher at Ascension Catholic, noon

University at St. Joseph’s Academy, 12:30 p.m.