Games start at 7 p.m. unless otherwise listed.

Thursday

Baton Rouge area

Belaire (4-5A) at Live Oak (4-5A)

Plaquemine (6-4A) vs. St. Michael (6-4A) at Olympia Stadium

North Central (5-1A) at Catholic-Pointe Coupee (5-1A)

East Iberville (6-1A) vs. Southern Lab (6-1A) at SU’s A.W. Mumford Stadium

Friday

Class 5A/4A

Zachary (4-5A) at Central (4-5A)

Denham Springs (4-5A) at Walker (4-5A)

Broadmoor (5-5A) at Dutchtown (5-5A)

Catholic (5-5A) at East Ascension (5-5A)

St. Amant (5-5A) at McKinley (5-5A)

Beau Chene (5-4A) at Livonia (5-4A)

Lutcher (6-4A) at Woodlawn (6-4A)

Parkview Baptist (6-4A) vs. Tara (6-4A) at Istrouma

Baton Rouge area

Episcopal (8-2A) at Baker (6-3A)

Glen Oaks (6-3A) at Brusly (6-3A)

West Feliciana (6-3A) vs. Madison Prep (6-3A) at Memorial

Mentorship Academy (6-3A) at University High (6-3A)

Albany (7-3A) at Hannan (7-3A)

De La Salle (10-3A) at St. James (10-3A)

Donaldsonville (10-3A) at Lusher Charter (10-3A)

Friendship Capitol (8-2A) at Church Academy (8-2A)

Northeast (8-2A) at Dunham (8-2A)

East Feliciana (8-2A) at Port Allen (8-2A)

St. Thomas Aquinas (10-2A) at Springfield (10-2A)

St. Helena (10-2A) at Amite (9-2A)

Sacred Heart-Ville Platte (5-1A) at Slaughter Community Charter (5-1A)

White Castle (6-1A) vs. Ascension Catholic (6-1A) at Boutte Stadium-Donaldsonville

St. John-Plaquemine (6-1A) at Kentwood (6-1A)

Acadiana

Acadiana (3-5A) at Sulphur (3-5A)

Barbe (3-5A) at Sam Houston (3-5A)

New Iberia (3-5A) at Comeaux (3-5A)

LaGrange (3-5A) at Lafayette (3-5A)

Crowley (5-3A) at Church Point (5-3A)

Mamou (5-3A) at Eunice (5-3A)

Iota (5-3A) at Port Barre (5-3A)

Northwest (5-3A) at Pine Prairie (5-3A)

North Vermilion (8-3A) at Abbeville (8-3A)

Berwick (8-3A) at Patterson (8-3A)

Erath (8-3A) at Kaplan (8-3A)

Notre Dame (5-2A) at Ville Platte (5-2A)

Loreauville (6-2A) at Ascension Episcopal (6-2A)

Catholic-New Iberia (6-2A) at Delcambre (6-2A)

Jeanerette (6-2A) at Franklin (6-2A)

Vermilion Catholic (7-1A) at Lafayette Christian (7-1A)

Southeast

Northshore (6-5A) at Covington (6-5A)

Fontainebleau (6-5A) at Ponchatoula (6-5A)

Hammond (6-5A) at Mandeville (6-5A)

St. Paul’s (6-5A) at Slidell (6-5A)

H.L. Bourgeois (7-5A) at Destrehan (7-5A)

Central Lafourche (7-5A) at Terrebonne (7-5A)

East St. John (7-5A) at Hahnville (7-5A)

Thibodaux (7-5A) at West St. Mary (7-2A)

Loranger (7-3A) at Jewel Sumner (7-3A)

Haynes Academy (10-3A) at St. Charles (10-3A)

Northlake Christian (9-2A) at Pine (9-2A)

Independence (9-2A) at Pope John Paul II (9-2A)

Riverside (10-2A) at Fisher (10-2A)

Houma Christian (8-1A) at St. Martin’s (8-1A)

West St. John (8-1A) at Varnado (8-1A)