Times listed include subvarsity games. Most varsity games begin between 7 p.m. and 7:30 p.m.

Boys

Monday

Fontainebleau at Zachary, 5 p.m.

Catholic-Pointe Coupee at La. School for the Deaf, 5 p.m.

Albany at Live Oak, 5:30 p.m.

Broadmoor at Tara, 5:30 p.m.

Woodlawn at St. Amant, 6 p.m.

Tuesday

Lusher Charter at Dunham, 5 p.m.

Catholic-PC at Runnels, 5 p.m.

Livonia at Port Allen, 5 p.m.

Baker at Friendship Capitol, 5 p.m.

Denham Springs at Parkview Baptist, 5 p.m.

Chalmette at Catholic, 5:30 p.m.

Brighton School at French Settlement, 5:30 p.m.

Pope John Paul II at Doyle, 6 p.m.

Wednesday

Archbishop Shaw at French Settlement, 5 p.m.

East Feliciana at Tara, 5:30 p.m.

Thursday

De La Salle at Dunham, 5 p.m.

University at Lee, 5 p.m.

Rummel at Catholic, 5:30 p.m.

Franklinton at Plaquemine, 6 p.m.

Broadmoor at Live Oak, 6 p.m.

Belaire at Woodlawn, 6 p.m.

Port Allen at Denham Springs, 6 p.m.

Friday

The Church Academy at Friendship Capitol, 5 p.m.

Tara at Mentorship Academy, 5:30 p.m.

Girls

Monday

John F. Kennedy at Walker, 5 p.m.

Donaldsonville at Lutcher, 5:30 p.m.

East Feliciana at Episcopal, 6 p.m.

Belaire at Family Christian, 6 p.m.

White Castle at McKinley, 6 p.m.

Denham Springs at Doyle, 7:30 p.m.

Tuesday

Slidell at Denham Springs, 5 p.m.

East Feliciana at East Iberville, 5:30 p.m.

St. Joseph’s Academy at Live Oak, 5:30 p.m.

Woodlawn at Central, 5:30 p.m.

Northeast at St. Michael, 6 p.m.

White Castle at Brusly, 6 p.m.

Broadmoor at Glen Oaks, 6 p.m.

Lee at Madison Prep, 6 p.m.

Wednesday

Westminster at St. John, 5:30 p.m.

Dutchtown at Plaquemine, 5:30 p.m.

Walker at Lutcher, 6 p.m.

Southern Lab at Baker, 6 p.m.

Ponchatoula at McKinley, 6:30 p.m.

Thursday

St. James at St. Amant, 5 p.m.

East Ascension at White Castle, 5:30 p.m.

Donaldsonville at Port Allen, 5:30 p.m.

Woodlawn at Dutchtown, 5:30 p.m.

East Feliciana at West Feliciana, 6 p.m.

Destrehan at Brusly, 6 p.m.

St. Michael at Episcopal, 6 p.m.

Scotlandville at Glen Oaks, 6 p.m.

Friday

Terrebonne at Walker, 5 p.m.

Live Oak at Doyle, 5 p.m.

Plaquemine at St. John, 5:30 p.m.

Helen Cox at Lutcher, 6 p.m.

French Settlement at West Feliciana, 6 p.m.

Saturday

Northshore at Walker, 2 p.m.